Zobacz wątek - Jak przekonać rodziców że nie zabije sie na motorze?
NAS Analytics TAG

Jak przekonać rodziców że nie zabije sie na motorze?

O wszystkim
_________

Postprzez vardana » 23/4/2014, 21:56

Nie ma to jak nagle odgrzać kotleta ;)

Ja jak kupiłem moto to sam zacząłem mówić wszystkim, że jest duża szansa że się zabiję. Nie ma co ukrywać, jeżdzę za cieżką dla siebie maszyną, piekielnie szybką i mocną bez żadnego doświadczenia. Ludzie się zmieszali i jak to prymitywna ludzka psychika - poszli w opozycję i zaczęli powtarzać: ej no co ty, nic Ci się na pewno nie stanie :P I teraz każdy mnie zapewnia że wszystko będzie dobrze :P Ot co, cała filozofia. Ludzie po prostu lubią podkreślać swoje odmienne zdanie, wystarczy ich zarzucić na początek odpowiednim ze swej strony stanowiskiem dla danej sytuacji i będą śpiewać jak się im zagra. :)
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany


Postprzez baccari18 » 24/4/2014, 06:52

ja wczoraj zdalem prawko A2 ,a ojciec dalej sie pyta czy moze nie lepiej zebym sobie kupil sportowy samochod ? :D
Dziadki jedni to sie tylko modlili zebym nie zdal , drugi dziadek byl za tym i 3mal za mnie xd , bo sam ma prawko na A.
Wpieraj im caly czas ze nic ci sie nie stanie itp. , jadac samochodem tak samo jestes narazona na niebezpieczenstwo , wiadomo ze mniejsze ale tez duze. Wg. statystyk to miej wiecej podobnie sie ginie samochodami jak i moto. oczywiscie wliczajac to ile jezdzi samochodow a ile moto.
Ja w gimnazjum od 1 kl. tez zaczalem zbierac pieniadzie , i od tamtej pory ciagle im wmawialem ze nichce samochodu tylko na moto bede jezdzil. Z czasem sie jakos przyzwyczaili , co prawda mama bardziej bo wierzy ze nie bede szalal, co jest prawda bo prawka nie chce stracic ;)
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58


Postprzez jasnoksieznik » 24/4/2014, 08:00

baccari18 napisał(a):.... Wg. statystyk to miej wiecej podobnie sie ginie samochodami jak i moto. oczywiscie wliczajac to ile jezdzi samochodow a ile moto. ...


Chce zobaczyc ta statystyke. Mi wychodzilo, ze jazda na moto 4-5x czesciej konczy sie wypadkiem.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez malomi » 24/4/2014, 09:12

Odgrzebany kolejny zimny kotlet...
Moim zdaniem nie każdy ma predyspozycję do kierowania pojazdami i jeżeli nie masz w głowie to możesz rozwalić się autem i motocyklem selekcja naturalna...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez baccari18 » 27/4/2014, 13:07

jasnoksienik
,,Chce zobaczyc ta statystyke. Mi wychodzilo, ze jazda na moto 4-5x czesciej konczy sie wypadkiem."

Statystyki wypadkow 2013 byly na interii bodajze. Nie pisze ze wiecej ginie w samochodach tylko ze zblizone to jest jakies 10 % .patrzac ile jest motocykli a ile samochodow .
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Postprzez madman88 » 27/4/2014, 17:20

Ja myślę że nie da się przekonać rodziców do kupna motocykla jeżeli są z góry źle nastawieni do motocyklistów. Sam to przerabiałem ostatnio co prawda mam 26 lat i kupowałem swoje drugie moto problem był ten sam co za pierwszym razem a po co ci to, kup sobie auto itp. W mojej rodzinie wszyscy są przeciwni motocyklom jak sprzedałem pierwszy to jaka była radocha, że to już koniec a tu niespodzianka kolejna maszyna:). Nawet z garażu mnie wyrzucili muszę parkować u kolegi. Z drugiej strony rozumiem obawy rodziców jest to dość niebezpieczna pasja łatwo o wypadek nie z naszej winy. Sam miałem dwa nie ze swojej winy i prędkość była przepisowa ale nauczyło mnie to jak łatwo o uraz i jak ciężko jest dojść do siebie nawet po przysłowiowej glebie.
Braci siÄ™ nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości




na górê