Zobacz wątek - 2 motor
NAS Analytics TAG

2 motor

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez lukaz101 » 17/2/2014, 17:37

mbied1 napisał(a):
melvin napisał(a):ciekawe ile razy bardziej od odpalania na zimno jest szkodliwe dla silnika odpalenie po wymianie oleju, niektórzy nie kręcą rozrusznikiem bez odpalania żeby rozprowadzić olej tylko odpalają i czekają aż kontrolka zgaśnie???


Nie broń się za wszelką cenę, Łukasz ma zdecydowanie rację


To nie ja mam racje, tylko ludzie którzy nad tym pracowali.
Prowadzili doświadczenia pewnie długo przed tym zanim się urodziłem :)
Ja tylko powtarzam lekturę jaką wyczytałem w książkach czy to w sieci.

Nic nie tworzę i nie wymyślam jakiś swoich teorii.
Ponieważ nie mam laboratorium i testów nie przeprowadzam.

:lol:
YZF 600 Thundercat
lukaz101
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26/12/2013, 12:58
Lokalizacja: gn


Postprzez jazda na kuli » 19/2/2014, 19:17

ja nie przepalam,nie łaże zimą w okół moto,zmieniam olej i filtry,leje do pełna,smaruję ketę,wyciągam akum i zamykam go do marca.dlaczego?żeby się stęsknic po prostu i czekac na tą wiosnę!jeszcze mi sie nic z moto nie stało,wszystkie sprzedałem w dobrym stanie i ludzie dalej jeżdżą :)
left 4 dead
jazda na kuli
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15/12/2012, 20:47
Lokalizacja: śląsk


Postprzez melvin » 19/2/2014, 20:40

mbied1 napisał(a):
melvin napisał(a):ciekawe ile razy bardziej od odpalania na zimno jest szkodliwe dla silnika odpalenie po wymianie oleju, niektórzy nie kręcą rozrusznikiem bez odpalania żeby rozprowadzić olej tylko odpalają i czekają aż kontrolka zgaśnie???


Nie broń się za wszelką cenę, Łukasz ma zdecydowanie rację




Czytaj ze zrozumieniem aferzysto i nie nabijaj postów. Nie bronię się tu na siłę tylko zadaję pytanie, bo o ile w temacie przepalania mamy jako taką jasność to ta kwestia (odpalania po wymianie oleju) mnie zastanowiła... więc zluzuj swoje spięte ego i myśl nad tym co czytasz...



left 4 dead napisał(a):ja nie przepalam(...)zamykam go do marca.(...)wszystkie sprzedałem w dobrym stanie i ludzie dalej jeżdżą :)


czyli zupełnie odwrotnie jak ja, poza tym że wszystkie sprzęty sprzedane i kupujący zadowoleni...
Prawdopodobnie przepalanie/nie przepalanie w praktyce nie robi żadnej różnicy...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez SkoQ » 20/2/2014, 08:24

Podejrzewam, że na przestrzeni powiedzmy lat 20 przepalanie bądź nie przepalanie w zimie jest tak małym procentowo czynnikiem zużycia motocykla, że nie robi to kompletnie żadnej różnicy. Jeśli ktoś o moto dba, zmienia olej, płyny na czas, a moto nie jest non stop żyłowane to po 20 latach te kilka przepaleń lub nie przepaleń nie zrobi ze zdrowej maszyny szrotu :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez malomi » 20/2/2014, 10:47

A ja nie przepalam...
ale jeszcze tylko ze 2tyg ;> zboczę czy nie zapomniałem jak się jeździ ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez transalp12 » 20/2/2014, 12:03

Na koniec sezonu zrobić przegląd motocykla w serwisie z wymianą płynów, nie ruszać motocykla do wiosny. Akumulator śpi w ciepłym miejscu. Przychodzi wiosna ty odpalasz sprzeta a reszta szuka serwisu, czeka w kolejkach po 2tygodnie, przepłaca za usługę. Najlepiej zainwestować w stojaki przód i tył, albo przetaczać co jakiś czas.
transalp12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/2/2014, 11:24
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez miki1406 » 20/2/2014, 12:03

Ja tam nie przepalam, może dlatego, że nie mam jeszcze oleju, filtra, akumulatora, reperaturki kranika, plastików polakierowanych i klocków... Jest to jakiś powód ;) Pewnie jakby był złożony na gotowo to bym się nawet przez zaspy bryknął... Btw. nie wiecie nic o łańcuchach do sport-turystyków?? ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez lukaz101 » 20/2/2014, 19:07

SkoQ napisał(a):Podejrzewam, że na przestrzeni powiedzmy lat 20 przepalanie bądź nie przepalanie w zimie jest tak małym procentowo czynnikiem zużycia motocykla, że nie robi to kompletnie żadnej różnicy. Jeśli ktoś o moto dba, zmienia olej, płyny na czas, a moto nie jest non stop żyłowane to po 20 latach te kilka przepaleń lub nie przepaleń nie zrobi ze zdrowej maszyny szrotu :)



Tu zgadzam się z tobą w 100% i wg mnie jest to najobiektywniejsza wypowiedz. :)
YZF 600 Thundercat
lukaz101
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26/12/2013, 12:58
Lokalizacja: gn

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr