Zobacz wÄ…tek - CBR 1000RR SC57 vs GSX-R 750 K5 vs ZX-6R C1
NAS Analytics TAG

CBR 1000RR SC57 vs GSX-R 750 K5 vs ZX-6R C1

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

CBR 1000RR SC57 vs GSX-R 750 K5 vs ZX-6R C1

Postprzez CrazyBoy » 4/1/2014, 17:09

Panowie i Panie. Zamierzam kupić którąś z tych maszyn. Mimo przeglądania ofert od kilku miesięcy nie upatrzyłem jeszcze nic ciekawego. Zwracam się jednak z prośbą o opinie wasze jeśli posiadacie któryś z owych motocykli. Wiem, że to praktycznie 3 różne klasy. Na moto jeżdżę już kilka lat, do tej pory były to "sześćsetki", oczywiście nie uważam się za super kierowcę bo dużo przede mną. Dlatego nie patrzę na R1 czy też GiXERA 1000 bo słyną z "diabelskiego charakteru" z tego co słyszałem od znajomych i nieznajomych.

CBR 1000 RR interesuje mnie model SC57 a lub SC57b. Podobno SC57b były troszkę lepsze, ale słyszałem też że są zawsze "głodne" i paliwka im nigdy za wiele :) No i interesuje mnie to spalanie oleju, bo jedni piszą, że dolewają 100ml na 1000 km , inni, że mają nakulane po 70 tysiaków i nic nie remontują.

GSX-R 750 - marzenie to rocznik 2008 ale na ten sezon chciałbym czymś wyjechać więc budżet starczy na rocznik 2004 lub 2005. Gdzieś wyczytałem, że mają wadliwe ramy ( ale do tej pory nie wiem co z nimi nie tak, bo chyba nie pękają jak w starszych ZX-6R? ) . No i są tacy którzy uważają , że to tylko wyżyłowana 600-ka, trzeba wachlować biegami, no i trzymać na niższych biegach aby nadążyć np za szybszymi kolegami

ZX-6R model C1 czyli rok 2005 lub C2 czyli 2006. Podobno nieźle się zbierają, te dodatkowe 36 pojemności jest odczuwalne ( bo to 636 a nie 600 ), no ale nic konkretniejszego nie wiem.

Także użytkownicy tych motocykli, koledzy lub koleżanki , którzy mieliście styczność z tymi sprzętami, słyszeliście coś o nich - chcę wiedzieć wszystko, co może mi się przytrafić, co może mi się spodobać lub co może mnie wkurzyć. Co z wygodą, ze spalaniem, z awaryjnością, z łatwością prowadzenia, elastycznością. Jeśli znajdzie ktoś czas na odpowiedź byłbym bardzo wdzięczny, bo każda porada z pewnością przybliży lub oddali mnie od konkretnego modelu. Oczywiście mógłbym poczekać do sezonu w 2015 i operować większym budżetem a tym samym kupić wspomniane marzenie czyli Gixera 2007 lub 2008 (750) no ale chyba nie usiedzę sezonu bez motocykla. Do tej pory odkąd od 18-go roku życia mam prawko , zawsze jakaś maszynka mi towarzyszyła :)
CrazyBoy
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/2/2011, 15:12
Lokalizacja: Kościan


Postprzez Kaai » 4/1/2014, 20:28

nawet nie napisałeś ile masz tego siana, ale jak czytam roczniki to masz pewnie jakieś 22tyś.

a żeby nie domyślać się reszty, przerób post pod ten podwieszony, będzie wszytkim łatwiej.



//aaaa, to ty od strony na fejsbkuku
w takim razie polecam F-22 ew, jakiegoÅ› MiGa.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez Black-Ghost » 4/1/2014, 23:10

Ogarnij swój post bo ogólnie nic z niego nie wiadomo...
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê