Zobacz wątek - ogar 200- zimowa naprawa

ogar 200- zimowa naprawa

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

ogar 200- zimowa naprawa

Postprzez michal1996 » 27/12/2013, 15:36

Witam otóz mam kilka problem ze swoim ogarkiem 200 (ten z silnikiem czeskiej jawki 50) Oto te problemy:
1-Jak ustawić zapłon? bo zerwałem gwint na przerywaczu i dałem kuplowi do nagwintowania i jak on mi nagwintuje to nie bede wiedział jak ustawić :)
2-coś dzwoni i brzęczy w cylindrze-jak myślicie to wał czy pierścienie, bo gdy ściągnałem głowice i cylinder to wał miał straszny luz góra-dół (od jednej ścianki do drugiej) ale na boki nie miał luzów
3-gaśnie na nikich obrotach (czy to moze być wina pierścieni?)
4-słabe przyspieszenie- otóz w wakacje gdy jeździłem ogarkami z kumplem i jego dziewczyną nad jezioro oni ważyli razem jakieś 40 kg więcej a mimo to mój ogar miał zdecydowanie słabsze przyspieszenie (ale v max podobny)
5-cieknie olej ze skrzyni biegów jesli przechylę go na prawą strone to cieknie z tego miejsca gdzie jest śrubka do regulacji sprzęgła.
6-gdy czasem jade na 3 biegu i musze sie zatrzymac szybko to wciskam sprzęgło i zeby ruszyć zbijam biegi z ,,trójki,, do ,,jedynki,, i podczas zbijania w miejscu z ,,dwójki,, do pierwszego biegu to cos charczy i skrzypi- czy to cos złego czy moze mój błąd ze najpierw w trakcie jazdy nie zbije do dwójki nastepnie dopiero podczas postoju do jedynki
7-pomiedzy 2 i 3 biegiem moge wbić na luz. Czy to normalne czy coś ze skrzynią nie tak?
bo różne osoby mówie ze to normalne a inne ze coś ze skrzynią.
8-zebatka na której jest łańcuch w silniku obraca się o jakiś 1cm w prawo i w lewo. To normalne czy coś jest nie tak z koszem sprzęgłowym albo z tarczami sprzęgła?
9-czubek tłoka jest czarny tak jakby okopcony
PS. wiem ze sie rozpisałem troche :) z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc :) bo teraz do 7 stycznia wolne to naprawić chiałem :)
michal1996
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm