Zobacz wątek - 3 motocykl, następca nsr'ki
NAS Analytics TAG

3 motocykl, następca nsr'ki

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

3 motocykl, następca nsr'ki

Postprzez sHaMe » 18/12/2013, 12:13

Witam, mam 17 lat 180 cm wzrostu i 80 kg, moją 1 maszyną byl skuter 50 w 2 suwie ;) nastepnie kupilem bartona sprint 110, moim ostatnim motocyklem, byla honda NSR 125 niedawno ją sprzedałem i szukam godnego zastępcy, mam do wydania ok 4 tysięcy, myslalem o suzuki gs 500, bo na cb na pewno nie starczy :( macie jakies inne propozycje ? podsuniecie mi cos ciekawego ? byle nie cross/enduro.

PS Moze ma to jakies znaczenie ;) Motocykl ten mialby mi posluzyc ok 4 lat.
sHaMe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/12/2013, 18:33
Lokalizacja: Bielsko


Postprzez jasnoksieznik » 18/12/2013, 12:33

Za 4 tys., to, szczerze mowiac, prawo jazdy A2 zrobisz i ciuchy kupisz. na motocykl to troche malo.

Chyba ze ciuchy i kase na prawko juz masz.. ale w tej kwocie szukaj jakiejkolwiek piecsetki w niezajechanym stanie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez sHaMe » 18/12/2013, 13:14

ciuchy mam, kasa na prawko odlozona, ta kwota to pieniadze ktore maja byc przeznaczone tylko na motocykl
sHaMe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/12/2013, 18:33
Lokalizacja: Bielsko

Postprzez Brekekeks » 18/12/2013, 19:29

Poleciłbym Ci moją Ninję 250 ale zdecydowanie za wysoki jesteś. GS 500 też przy twoim wzroście może być zbyt mały. Sprawdź Yamahę XJ600
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Glenroy » 18/12/2013, 22:10

Brekekeks napisał(a):Poleciłbym Ci moją Ninję 250 ale zdecydowanie za wysoki jesteś. GS 500 też przy twoim wzroście może być zbyt mały. Sprawdź Yamahę XJ600


Naaaah, no shit, 180cm to nie jest znowu jakiś wielkolud, powiedział bym nawet, że przeciętny męski wzrost. Czasami czytając forum, to czy inne, odnoszę wrażenie, że ktoś kto ma więcej niż 170cm nie ma realnych szans znaleźć wygodnego moto dla siebie. Prawda jest taka, że motocyklista powinien być duży, żeby nie wyglądał jak gwizdek na lokomotywie :lol:, przy 180cm wpasujesz się bez większego bólu na zdecydowaną większość motocykli, a ninja 250? z tego co się orientuję siedzisko ma wyżej niż GS ;).
Ale, do moto trzeba się przymierzyć, bo to nie jest tak, że jesteś wysoki i na pewno ten czy ten moto będzie do kitu, tutaj rolę odgrywa mnóstwo indywidualnych elementów i tak samo komuś kto ma 180cm będzie niewygodnie na powiedzmy bandycie, ale ktoś kto ma troszkę inną budowę ciała, ale już nawet 190cm, będzie się czuł jak w domu, i odwrotnie.
Mam 189cm i jest mi na Fazerce wręcz idealnie, ale kolega, który jest cały centymetr niższy nie może na nim usiedzieć bo po prostu coś mu w nim przeszkadza, tak więc tutaj głównie chodzi o indywidualne preferencje, niżeli o utarty schemat, masz tyle i tyle wzrostu to na 100% ten i ten sprzęt odpada, prawda jest taka, że może akurat na tym sprzęcie będziesz się czuł najlepiej.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Seba_ER5 » 19/12/2013, 01:10

Szukaj ER5 GS to shit i nie jedzie i niski badziew. Mialem er5 mam 180cm wzrostu i jezdzilem gs kumpla z 2005.
Moze nie zawodny ale chlodzony powietrzem powolny shit nudny jak flaki z olejem.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez SkoQ » 19/12/2013, 09:58

Seba, ale do sety to GS dojeżdża w tym samym czasie co ER-5, i ma hamulec a nie spowalniacz, bo bęben to nie oszukujmy się jest spowalniacz, no i nie ma amorków jak u MZtki.
Prawdę mówiąc świeżak nie wyczuje różnicy między nimi oprócz tych śmiesznych hamulców z ER-5, i tego że ER-5 ma wyższe siedzenie. Ja mam 179 cm wzrostu i nie uważam się za jakiegoś wysokiego, raczej przeciętny mam wzrost, i na GS'ce jeździło mi się dobrze gabarytowo, tym bardziej, że to pierwsza maszyna i dobrze jest mieć lekki zapas w prostowaniu nogi, żeby nauczyć się obchodzić z czymś większym, no i GS'a jest łatwiej sprzedać przez nowe kategorie prawka. Ktoś kto ma A2 kupuje GS'a bo to najmocniejsze co może wziąć za najmniejszą kasę w swojej kategorii bez dodatkowych kosztów blokowania. A jak ktoś ma kategorię A, już na klasę 500 raczej nie zwraca uwagi, i ER-5 będzie odchodzić powoli w zapomnienie.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brekekeks » 19/12/2013, 10:38

@Glenroy - mam kumpla wzrostu 175cm i wadze ok 80kg, i wierz mi, na mojej Ninjy wyglądał trochę śmiesznie. Zresztą, śmieszny wygląd to jedno, ale kolana miał wysoko podciągnięte, ergonomia by mu nie spasowała jak już długo śmiga i wie co z czym jeść. Do nauki to co innego.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez rosiboj » 19/12/2013, 12:30

Brekekeks napisał(a):@Glenroy - mam kumpla wzrostu 175cm i wadze ok 80kg, i wierz mi, na mojej Ninjy wyglądał trochę śmiesznie. Zresztą, śmieszny wygląd to jedno, ale kolana miał wysoko podciągnięte, ergonomia by mu nie spasowała jak już długo śmiga i wie co z czym jeść. Do nauki to co innego.

Mam 190/85kg i nie moge czytac tych waszych bzdur o wygladaniu na moto. Idzcie do salonu bmw i zrobcie sobie zdjecie, oprawcie w ramke i postawcie na kominku. Wtedy bedziecie dobrze wygladac. Ja jezdze roznymi motocyklami od 125 skuterkow roznej masci do 1000 i nigdy nie przeszla mi ptzez glowe mysl o tym jak ja wygladam tylko jak mi sie jedzie. Czytajac niektore porady mam wrazenie, ze sa pisane przez gimnazjalistow ktorzy sami nigdy nie jechali czyms co polecaja. Jaki to ma sens? Zastanowcie sie jeden z drugim. Raz ktos napisal gdziej gs500 xj600 i teraz wszyscy "znawcy" powtarzaja nie majac pojecia p czym pisza. Nikt nawet nie zapytal do czego ten motocykl ma sluzyc.


Do autora. 4k to nie sa pieniadze na motocykl tylko na czesci, chcesz kupic czesci i siedziec w garazu i skladac motocykl czy chcesz jezdzic? Dorzuc conajmniej drugie tyle wtedy napewno znajdziesz cos na 4 lata
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez sHaMe » 19/12/2013, 13:04

Co do przeznaczenia motocykla, będę nim jezdził do szkoły, ok 20 km w jedną strone wiec musi cechowac sie rowniez ekonomicznością i niezawodnością.
sHaMe
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/12/2013, 18:33
Lokalizacja: Bielsko

Postprzez kello » 19/12/2013, 14:54

Za 4k to bierz to, co jest blisko i w dobrym stanie. Nie opłaca ci się nigdzie jeździć daleko czegoś oglądać. Bierz pod uwagę ER5, CB500, GS500, Zephyr 550. No i XJ600. Nie nastawiaj się na konkretny model, bo w tych pieniądzach będzie ciężko.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez Black-Ghost » 19/12/2013, 15:58

Kello dobrze napisał... Rosiboj zresztą też :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê