Zobacz wÄ…tek - pierwszy motor dla kobiety
NAS Analytics TAG

pierwszy motor dla kobiety

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez madelajna » 9/12/2013, 18:39

No wlasnie sie okazalo, ze mam opcje od znajomego, ktory sciaga motocykle z wlk brytani. Mam sobie wybrac na ichsiejszych stronach i on ja dla mnie sprowadzi. Aczkolwiek mam wiele obaw przed taka procedura. Cy nie wolalabym usiasc, przejechac sie itp.
Dwa czy nie bedzie problemem przy zakupie anglika fakt, iz jest tam ruch lewostronny i swiatla mijania i drogowe sa odwrotnie ustawione.

Dochodza mniejeszcze pytania dot, leasingu, kredytu itp ;p chce to wszystko w dzialanosc wrzucic.

Kask chyba juz wybralam , tylko nie wiem gdzie w wawie tanio kupic HJC IS17 zielono- bialy. Przynaje ze kierowalam sie tylko kolorem.
Wyobrazilam sobie ten kask i zielono-czarna er6.... Ahhh
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10


Postprzez jaroaro » 9/12/2013, 20:12

Możesz zobaczyć na orzechowej(przy łopuszańskiej) w acebiker. Tam koleś ma kaski HJC
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy


Postprzez jasnoksieznik » 9/12/2013, 23:51

Moto z Anglii, o ile mi wiadomo, trzeba przerabiac. Moze sie okazac, ze przy pierwszym przegladzie bedziesz musiala udowadniac, ze moto nie jest wielbladem.

Kask dobieraj taki, zeby byl:
- mozliwie bezpieczny
- mozliwie wygodny
- mozliwie w budzecie
- mozliwie lekki
- z gadzetami, jesli lubisz (blenda, szybkozmienne wizjery, wentylacja, pompka do powiekszania pen... policzkow)

Dlaczego Cie interesuje malowanie? Przeciez gdy uzywasz kasku, to nie widzisz, jak jest pomalowany :D

Wygode mozesz tylko przymierzyc. wg mnie nie ma sensu kupowac kasku w ciemno
Ja mialem swego czasu brac cos z wyzszej polki, ale okazalo sie, ze wszystkie dostepne byly mniej wygodne od wlasnie tanszego HJC IS-16 (IS-17 jeszcze nie bylo, o ile pamietam numerki). Pasowal jak ulal.
To kwestia bardzo indywidualna. Moze sie okazac, ze podchodza Ci kaski tylko jednego producencta - u mnie to jest HJC, Schuberth, potem dlugo, dlugo nic i Shark. Moja glowa jest Nolanoniekompatybilna - o Twojej sie dowiesz tylko poprzez przymierzenie i pochodzenie kilkanascie minut w tych najlepiej pasujacych.
Jesli chcesz zwiekszyc stopien kooperacji sprzedawcy w sklepie - ew. przyjdz na przymiarke po konkretne modele, ze swoja kominiarka - dla Ciebie higieniczniej, a na sprzedawcy zrobisz powazniejsze wrazenie.

EDIT: Jesli zamiezasz jezdzic w kazdych warunkach, nie tylko przy idealnej pogodzie - zainwestuj w pinlocka, jesli nie ma go w zestawie. Pinlock jest boski i dziala cuda.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Iwantcookie » 10/12/2013, 09:47

Co do moto z angli:

W teorii konieczna tylko przeróbka przedniej lampy na "normalne". W praktyce znam kilka osób co jeżdżą od lat na angielskich i nigdy nie mieli problemu. No i przekładka kierownicy xD No, a na poważnie, lampą bardzo się nie przejmuj ale miej to na uwadze i w ewentualnym bilansie kosztów. Co do formalności związane z sprowadzaniem i rejestracją to są firmy które wszystko Ci załatwią i to niekoniecznie za dużą kasę.

Jednak... Jest obiegowa opinia, że 2oo z wysp lubią cierpieć na dolegliwości związane z tamtejszym klimatem. Nie potrafię Ci powiedzieć na ile to prawda, ale z znikąd ta opinia się nie wzięła. Stanowi takiego na przykład kolektora warto by się przyjrzeć.

Co do kasku. Podpisuje się pod tym co napisał przedmówca:

Nie kupujesz koloru tylko kask. Bez przymierzania z kominiarką i bez nawet nie próbuj nic kupować. Ja spędziłem prawie godzinę przymierzając kask (HJC TR-1, średnia-niska półka). Rozmiar głowy mam na granicy rozmiarówek kasków między M a L. Wydawało się, że M jest za ciasny, ale z polecenia sprzedawcy wziąłem M-kę. I gość miał rację bo pianka wewnątrz w pewnym stopniu się dostosowuje do kształtu głowy i już po pierwszej przejażdżce kask okazał się dosłownie idealny. W tym samym czasie przymierzałem dla porównania SHOEI, M-kę. Ta na przykład była już luźniejsza od HJC.

Pinlock super sprawa - w Twojej kategorii cenowej to już praktycznie standard

Blenda - ja mam, super sprawa, zwłaszcza teraz jesienią doceniłem kiedy słońce nisko i w zależności jak skręcisz to albo oślepia albo ciemno:)

Dyfuzor - ja mam, nie mam porównania z kaskiem bez, ale wygląda fajnie:)

Podsumowując - idziesz do sklepu i mówisz:
Dzień dobry, potrzebuje kasku do takiej i takiej kwoty, jaki dostanę rabat i co dla mnie macie:) Ja tak zrobiłem i kupiłem kask o półkę wyżej niż planowałem, bo dostałem zacny rabat:) Nie nastawiaj się na konkretny model bo nikt nie zagwarantuje Ci, że będzie na Ciebie dobrze pasował.
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sykopson » 10/12/2013, 10:18

Mój wujek ma Bandziora 600 z Anglii 1999. Motocykl śliczny, w świetnym stanie. Co natomiast zdradza jego pochodzenie, ano silnik, a raczej jego wygląd. Żeberka są zaśniedziałe i niestety nie dało się tego niczym doczyścić. Oprócz tego wnerwiającym faktem (przynajmniej dla mnie) jest posiadanie licznika kilometrów i prędkościomierza oczywiście też, w milach (no tak wtedy to licznik mil). Jeśli angielski motocykl był przetrzymywany pod chmurką, albo spędził pod nią dużo czasu, oprócz zaśniedziałego silnika mogą dojść mniej przyjemne fakty jak na przykład rdza na stalowych elementach (w tym rama w niektórych moto). Generalnie takie moto trzeba przejrzeć, ale nie ma raczej czegoś takiego że nie będzie widać zmęczenia moto tamtejszym klimatem na pierwszy rzut oka.

Ja swój kask znalazłem na Allegro dużo dużo taniej niż po cenie rynkowej. Gość wygrał w jakimś losowaniu albo co na zlocie motocyklowym, ale miał swój oczywiście więc ten nowy wystawił na aukcji. Znalazłem, zobaczyłem cenę, rozmiar na oko dobry, poszedłem do sklepu, przymierzyłem ten rozmiar tego kasku, leżał jak ulał (czyli odpowiednio ciasno), zamówiłem, przyszła nówka sztuka w pudełku z pokrowcem i wszystkim innym, prawie 50% taniej niż w sklepie w którym mierzyłem. Mój kask to Airoh Miro tak w gwoli ścisłości, przejeździłem w nim sezon, wnętrze jak nówka, z zewnątrz też tylko "ślady użytkowania" wszystko pięknie działa, nic nie odpadło i w "boju" na torze też go sprawdziłem, jestem w 100% zadowolony :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez madelajna » 10/12/2013, 22:14

Szukam przede wsystkim motocykla nie od handlarza. Jakos im wszystkim nie ufam. Wiem, ze kupujac motor nawet z 2007 nie ma co liczyc na trzymiotniki takie jak bezwypadkowy czy kompletna igla. Wiekszosc komisow sprzedawcow tak wlasnie pisze. Mam jedna sztuke er6 z miejscowosci korfantow na oku ale 400 km to chyba za dluga droga zrby jechac i nie wziac. A motor lezal na lewej i prawej stronie. :cry:

Kask, wiem, ze trzeba jechac pomierzyc, ale zrobilam po prostu maly research online ;) a powiedzcie mi sie jeszcze co to tak po ludzku ten pinlock i blenda?

Wydaje mi sie, ze motorek z anglii odpada, za duzo zachodu z nimi. Dla mnie fakt ze musialabym szukac opon wydaje sie juz trudny... Aczkolwiek jezdzac od 6 lat autem dopiero w tym roku nauczylam sie zmieniac wycieraczki, wiec wszystko jest dla ludzi( czytaj kobiet;)))))
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Black-Ghost » 10/12/2013, 22:54

Blenda to taka wysuwana szybka zazwyczaj ciemna lub lustrzana, gdy jedziesz pod słońce to tak jak byś miała ciemny wizjer albo okulary przeciwsłoneczne ;)

Pinlock to wizjer w którym masz możliwość założyć na niego jeszcze jedną szybke: np taką która zapobiega parowaniu albo jeśli nie masz blendy to przyciemnianą. ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 11/12/2013, 11:31

madelajna ogólnie zgadzam się z Twoim zdaniem ale nie tak do końca, bo są handlarze i handlarze :) osobiście wolę dać trochę więcej i mieć pewniaka, a jak u handlarza motocykl jest drogi to oczywiście musi on coś na nim zarobić, ale jeśli ten handlarz jest sprawdzony to on Cię za pewną sumę po prostu wyręcza :) Sam szuka sprawdzonej i dobrej maszyny, kupuje ją i lekko podbija cenę żeby być trochę do przodu. I w tym wcale nie ma nic złego jeśli jest się pewnym danego człowieka :) często o handlarzach można znaleźć informacje na forach regionalnych tam dowiesz się więcej niż z samej aukcji.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez madelajna » 11/12/2013, 14:02

Dzieki za wyjasnienia;)

Sprobuje umowic sie jutro na jazde probna na kawasaki er6. Szkoda tylko ze tak pada, wiec nie wiem czy mi sie uda.

Zaczelam jeszcze gladac suzuki gs500 z rocznika 2006 lub mlodsze. Szkoda tylko ze wiekszosc z nich jest w wersji sportowej a nie naked. Bez obudowy bardziej mi sie podoba.

Czy moglibyscie powiedziec mi sie jeszcze kilka slow o tych jazdach doszkalajacych? Te godziny wykupuje sie w szkolach nauki jazdy? Czy sa jakies inne specjalne? Czy cwiczy sie tam tylko jakies konkretne manewry?
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Iwantcookie » 11/12/2013, 14:46

Często są to dwudniowe szkolenia, teoria + praktyka.

Uczysz się i ćwiczysz rzeczy takie jak przeciwskręt, przegazówka, hamowanie awaryjne, podnoszenie motocykla, jazda z pasażerem (łącznie z doszkalaniem pasażera). W bardziej zaawansowanych szkołach mamy wychodzenie z uślizgu przedniego lub tylnego koła (na pasie poślizgowym na specjalnie przygotowanym motocyklu). Są też szkolenia torowe.

Jako namiastkę takiego szkolenia obejrzyj sobie Twist of the Wrist 1 i 2, ewentualnie polecam książkę o tym samym tytule.

W Krakowie np. takie szkolenie kosztuje 400 zł. Jest podzielone na teorię i praktykę, w grupach 2 osobowych lub pojedynczo. Szkolenie ma 2 poziomy, podstawowy i zaawansowany (na który można uczęszczać po ukończeniu podstawowego).
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madelajna » 12/12/2013, 20:05

Bylam, jezdzilam, zakochalam sie.

Tak, co prawda jako plecak ( balam sie po tak dlugiej przerwie wyjechac nieubezpieczonym, jeszcze nie swoim motorem), ale mimo wszystko podoba mi sie. Dodam link oferty w topikach "ocena ofert" jakbyscie mogli zerknac.

Mierzylam tez kaski. Stwierdzam, ze jest niemaly klopot.
Shoei s-za duzy, xs-piluje mnie w skronie. Hjc xs- za duuuuzy. Zostaja mi tylko chyba scorpiony z tej wyzeszej polki.

Chyna juz zaczynam ogarniac to wszystko. ;)))

Musze jeszcze chyba na wiosne zobaczyc te kursy jazdy zaawansowanej ;))
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Black-Ghost » 12/12/2013, 23:24

Obczaj Kaski "Shark" albo "Airoh" 8) :wink:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez madelajna » 15/12/2013, 10:26

No sluchajcie doczekalam sie i jade, moze juz kupic? Er6 z 2007 i 15tys przebiegu w dobrej cenie ;)
Ale musze Wam powiedziec jedno spostrzezenie. Apropo ubrania. Ogadalam w Wawie kurtke skorzana, dostalam dobra cene bo z 1299 gosciu dal mi 1100. Pozniej przegladajac online ... Okazalo sie ze na stronie fc-moto.de jest za .... 650zl. Szok!!! Nie mam pojecia skad te roznice
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez jasnoksieznik » 15/12/2013, 12:38

madelajna napisał(a):No sluchajcie doczekalam sie i jade, moze juz kupic? Er6 z 2007 i 15tys przebiegu w dobrej cenie ;)

Jesli to naprawde okazja, to mozna sie zastanowic. Poradnikow "jak kupowac moto" jest mnostwo - poczytaj, pojdz ze znajomym, ktory sie zna, nie daj sie presji sprzedawcy itd...
madelajna napisał(a):[...]Apropo ubrania. Ogadalam w Wawie kurtke skorzana, dostalam dobra cene bo z 1299 gosciu dal mi 1100. [...] na stronie fc-moto.de jest za .... 650zl. Szok!!! Nie mam pojecia skad te roznice

Czlowiek pogadal z Toba 5-30minut czasu pracy, mial ta kurtke na stanie (czyli juz ja kupil) w pieciu rozmiarach, jak i kope innych, musi oplacic lokal w wygodnym dla Ciebie miejscu. Jeszcze chce na niej zarobic, bo przeciez ponosi ryzyko finansowe.
Nie ma nic za darmo.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez madelajna » 15/12/2013, 18:16

Stalo sie, zaliczka wplacona, czekam na swojego rumaka. Er6n

Chcialam Wam wszystkim razem i kazdemu z osobna bardzo podziekowac za pomoc w dokonaniu decyzji!
madelajna
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1/12/2013, 20:10

Postprzez Sykopson » 15/12/2013, 18:50

Gratuluję, oby Ci dobrze i bezawaryjnie służyła!

Pochwal się sprzętem tutaj jak będą jakieś fotki:
viewtopic.php?t=310&postdays=0&postorder=asc&start=820

Jeździj z głową i pokorą do maszyny i nie zbagatelizuj ubioru po drodze :wink: :D

Pozdro
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Black-Ghost » 15/12/2013, 21:10

To jak sprzęt kupiony to ze zdjęciami zapraszamy pod wskazany link :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê