Zobacz wątek - Dysk zewnętrzny - co i jak
NAS Analytics TAG

Dysk zewnętrzny - co i jak

O wszystkim
_________

Postprzez Boshi » 27/11/2013, 11:46

A płyta jest? Płyta się niszczy dużo szybciej ....
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez rosiboj » 27/11/2013, 16:29

power_bit napisał(a):
Vergon napisał(a):No właśnie, i tu już każdy z 2,5 ma zasilanie z USB?


Każdy, ale czasem może braknąć mocy w starych płytach i przednich portach.

Pokaz mi gdzie tu jest zasilanie z USB
Obrazek
dam1en napisał(a):kup sobie jakiś dysk przenośny, a ważne rzeczy wypalaj na płytach. żaden dysk nie jest dobrym nośnikiem dla backupu danych!


Normalnie co jeden to lepszy specjalista, faktycznie tu "fszyscy" sie znaja na "wrzystkim"
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez Vergon » 27/11/2013, 16:36

Rosiboj napisał(a):Pokaz mi gdzie tu jest zasilanie z USB
Obrazek


No ale ten dysk nie wygląda mi na przenośny a to jest jeden z warunków. Tak jak pisałem kieszenie też odpadają.

Co do płyt to w zasadzie tak na logikę biorąc to może być najlepsze rozwiązanie na backup jakichś danych pod warunkiem, że po nagraniu płyty kolejny raz skorzysta się z niej dopiero w przypadku utraty danych, które są np. na dysku kompie.
Płyta chyba sama z siebie się nie zepsuje od leżenia, z dyskiem pewnie bywa różnie. Dobrze myślę?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kravec » 27/11/2013, 16:37

Rosiboj ale chodziło o zewnętrzne, a to co pokazałeś to nie jest dysk wewnętrzny?

Vergon- zdarzało mi się że płyta przestawała działać "od leżenia". Te słabe już w ogóle do bani, ale i tym lepszym się to zdarzało. Ja bym tego sposobu nie polecił.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Boshi » 27/11/2013, 18:30

http://www.ceneo.pl/8380329 ( losowy przykład) takie coś w zupełności Vergon starcza...
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Kaai » 27/11/2013, 19:36

jak chcesz dobry i trwały nośnik to taśmy, ogromna pojemność jeszcze lepsza trwałość :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez madcap » 27/11/2013, 20:09

Boshi czy nie jest przypadkiem tak, że nadal jest to dysk jak zademonstrował na zdjęciu Rosiboj, tylko opakowany w kieszeń?
czy nie jest tak, że wewnątrz kieszeni jest kabel zasilaniący z wtyczką i tasma?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez rosiboj » 27/11/2013, 21:19

Madcap, dokladnie jest to ten dysk w kieszeni. Co do robienia backupow na plytkach to najglupszy pomysl jaki slyszalem, mniejwiecej po 3-5 lat farba z plytki zaczyna doskakiwac , czytaj nosnik z danymi odpada od plastikowej plytki a wtedy to juz tylko do kosza bo uratowac sie tego nie da.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez dam1en » 27/11/2013, 22:55

Rosiboj napisał(a):Madcap, dokladnie jest to ten dysk w kieszeni. Co do robienia backupow na plytkach to najglupszy pomysl jaki slyszalem, mniejwiecej po 3-5 lat farba z plytki zaczyna doskakiwac , czytaj nosnik z danymi odpada od plastikowej plytki a wtedy to juz tylko do kosza bo uratowac sie tego nie da.

(tutaj zawsze emot, którego mi brakuje najbardziej czyli facepalm), skoro płyta jest tak ch... to dlaczego jest drugim nośnikiem, do robienia backupów po taśmie? :shock: 3-5 lat chyba z jakiegoś noname'a za 0,50 pln z tesco. jeśli chodzi o BACKUP DANYCH, to można nawet te dane z płyt przepalać co rok bo i tak koszty są minimalne! a jak się komuś nie chce przepalać, to niech sobie zakupi streamer i sejf i bezpieczniej już miał nie będzie (a i tak musi mieć przynajmniej 2 kopie i 2 sejfy). Zawsze też można skorzystać z banku danych, ale koszty są jeszcze większe. Backup danych na dysku jest minimalnie lepszym pomysłem od backupu na pendrivie.
dam1en
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:59
Lokalizacja: kraków

Postprzez power_bit » 27/11/2013, 23:01

Rosiboj napisał(a):po 3-5 lat farba z plytki zaczyna doskakiwac , czytaj nosnik z danymi odpada od plastikowej plytki a wtedy to juz tylko do kosza bo uratowac sie tego nie da.

WTF ? Teraz jebł** jak Najman o mate.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez rosiboj » 27/11/2013, 23:10

Good luck (edit zjadlo o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Boze uchowaj mnie od takich doradzcow
Ostatnio edytowano 27/11/2013, 23:28 przez rosiboj, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez dam1en » 27/11/2013, 23:17

Rosiboj napisał(a):God luck
...
Boze uchowaj mnie od takich doradzcow

następnym razem nie sęp i kup te ciut droższe :D
miałem serię verbatimów, które po 2 latach podobnie wyglądały, ale to był jeden przypadek (100 sztuk ale w jednym cake'u), a mam cd (nie dvd tylko cd), które mają ok 8 lat i dalej czyta z nich od kopa, a były wypalane, a nie tłoczone.
dam1en
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:59
Lokalizacja: kraków

Postprzez madcap » 28/11/2013, 08:14

Rosiboj napisał(a):Madcap, dokladnie jest to ten dysk w kieszeni. Co do robienia backupow na plytkach to najglupszy pomysl jaki slyszalem, mniejwiecej po 3-5 lat farba z plytki zaczyna doskakiwac , czytaj nosnik z danymi odpada od plastikowej plytki a wtedy to juz tylko do kosza bo uratowac sie tego nie da.


Rosiboj
to były pytania retoryczne ;)


Dam1en
niestety ale dyski kupowane w sklepach (hipermarkety, supermarkety, agd, elekronika itp) sÄ… szajsowate.
celem obniżenia kosztów w stosunku do nośników kupowanych z muzą/filmami/grami itp dystrybuowanych przez oficjalnych dystrybutorów jedzie się po ich jakości (min. po to by na nich więcej zarobić).
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez dam1en » 28/11/2013, 11:31

madcap napisał(a):niestety ale dyski kupowane w sklepach (hipermarkety, supermarkety, agd, elekronika itp) są szajsowate.
celem obniżenia kosztów w stosunku do nośników kupowanych z muzą/filmami/grami itp dystrybuowanych przez oficjalnych dystrybutorów jedzie się po ich jakości (min. po to by na nich więcej zarobić).

dlatego są specjalne płyty, w których nośnik danych jest zrobiony z ceramiki, w warstwie płyty są różnej maści filtry itd. Taka płyta dvd kosztuje pewnie ok 10 pln, ale pewność jest przynajmniej na 3 lata. Dlatego nie ma co mówić, że płyty są ch..e skoro kupuje się najtańszy szajs.
dam1en
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:59
Lokalizacja: kraków

Postprzez madcap » 28/11/2013, 12:20

dam1en napisał(a):dlatego są specjalne płyty, w których nośnik danych jest zrobiony z ceramiki, w warstwie płyty są różnej maści filtry itd. Taka płyta dvd kosztuje pewnie ok 10 pln, ale pewność jest przynajmniej na 3 lata. Dlatego nie ma co mówić, że płyty są ch..e skoro kupuje się najtańszy szajs.


skoro poruszyłeś temat kosztów, choć może i dobrze, bo jedno jest powiązane z drugim.

przy cenie 200 zł za dysk twardy o pojemności 500 GBa by uzyskać ta samą pojemność potrzebowałbyś około 1000 zł wg ceny przez Ciebie określonej szacunkowo.
gdzie przy kwocie 450 zł ma już zrobioną macież.
zostało, jak na mój prosty chłopski rozum, około 550 zł, więc jak mu padnie jeden dysk, to wymieni go na inny i nadal finansowo będzie do przodu, może więc np nabyć nową oponę...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez dam1en » 28/11/2013, 13:40

Tylko, że macierz a backup danych to 2 różne sprawy, jeśli ilość danych idzie w terabajty, to sugerowałem już streamer. Dla mnie na zdjęcia i filmy mojej produkcji zupełnie wystarcza wypalarka br i płyty dual i mam 50gb na płycie. I przy awarii zasilacza w macierzy nie trafi mi szlag płyty br. Jeśli macierze dyskowe byłyby takie zaj... to nikt nie używałby streamerów i właśnie płyt. Macierze używane są przy systemach has albo po prostu, żeby mieć większą pojemność dyskową i tyle, ale dalej nie nadaje się to do backupów. To o czym pisał Rosi jest super pomysłem do domu i jako nfs, ale tak czy tak wypadałoby backupować najważniejsze dane na trwałych nośnikach.
P.S. do kosztów dolicz amortyzację macierzy a przede wszystkim wartość prądu, ile zeżre taka macierz
dam1en
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/11/2012, 11:59
Lokalizacja: kraków

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê