Zobacz wÄ…tek - Motocykl na zime
Advertisement
NAS Analytics TAG

Motocykl na zime

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na zime

Postprzez Piach » 18/11/2013, 09:13

Posiadam juz motocykl, ktorym jezdze normalnie do roboty (Warszawa) a takze i w dluzsze trasy - Buell Ulysses. Sezon sie konczy, bedzie zimno i slisko i snieznie. I w zwiazku z tym mam pytanie:
Jaki motocykl polecilibyscie na dojazd w miescie (Warszawa) do roboty - okolo 20km w jedna strone?
Ma to w ogole sens? Do tek pory na moto zajmuje to 20 min w porownaniu z godzina komunikacja miejska badz autem.

Myslalem o jakims malym crossie, tak zeby odpalil stojac na zewnatrz pod fabryka przy ujemnych temperaturach oraz zeby mi nie bylo go szkoda ze zezre go sol, ktora posypuja ulice. Aczkolwiek kazda sugestia jest mile widziana.
Ubranie i ja damy rade jesli chodzi o temperatury i opady :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela


Postprzez kello » 18/11/2013, 09:17

Najwygodniej, najtaniej i najbezpieczniej zimą to byłoby na jakimś większym skuterze. Są do nich w rozsądnych cenach opony zimowe, środek ciężkości jest dużo niżej niż w motocyklu, w razie czego można też podeprzeć się szybciej nogą albo na bardzo śliskiej nawierzchni jechać po prostu z nogami bo bokach. Do tego skutery klasy 125-250 (typu Piaggio x9 na przykład) można dostać w bardzo dobrych cenach, więc nie będzie szkoda. Taki skuter zapewni Tobie też lepszą ochronę przed zimnem, śniegiem, deszczem itp. niż enduro. I na zimowych oponach na asfalcie będzie pewnie też szybszy i bezpieczniejszy niż enduro na kostce.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê