Zobacz wÄ…tek - Pierwsza maszyna
NAS Analytics TAG

Pierwsza maszyna

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez andrzej6765 » 17/11/2013, 19:22

Mam na myśli tutaj Was koledzy motocykliści doświadczeni już i wypowiadający się na tymże forum- PODZIWIAM !!! waszą cierpliwość z jaką edukujecie, tłumaczycie i przekonujecie przyszłych niedoświadczonych jeszcze posiadaczy jednośladów o tym co naprawdę ważne. Fajnie by było gdyby każdy przez Was "ocalony" kiedyś gdy już zrozumie, że mieliście 100% racji Wam za to podziękował. Chylę przed Wami czoła...
Było Suzuki GSX-R 600 Telefonica Movistar jest Yamaha R1 RN 09
andrzej6765
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13/2/2013, 19:30
Lokalizacja: MrÄ…gowo


Postprzez RSSSS » 17/11/2013, 19:36

andrzej6765 napisał(a):Mam na myśli tutaj Was koledzy motocykliści doświadczeni już i wypowiadający się na tymże forum- PODZIWIAM !!! waszą cierpliwość z jaką edukujecie, tłumaczycie i przekonujecie przyszłych niedoświadczonych jeszcze posiadaczy jednośladów o tym co naprawdę ważne. Fajnie by było gdyby każdy przez Was "ocalony" kiedyś gdy już zrozumie, że mieliście 100% racji Wam za to podziękował. Chylę przed Wami czoła...


Wyczuwam sarkazm :wink:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez andrzej6765 » 17/11/2013, 19:43

Absolutnie szczera wypowiedź, tak uważam i tak piszę.
Było Suzuki GSX-R 600 Telefonica Movistar jest Yamaha R1 RN 09
andrzej6765
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13/2/2013, 19:30
Lokalizacja: MrÄ…gowo

Postprzez andrzej6765 » 17/11/2013, 19:47

Żałuję tylko że mnie nikt tak nie pokierował przed zakupem pierwszego moto i dopiero wywrotka nauczyła mnie pokory do manetki gazu a był to "tylko" Bandit 600 i tutaj coś dla potomnych: miałem 35 lat i myślałem że jestem rozsądny.
Było Suzuki GSX-R 600 Telefonica Movistar jest Yamaha R1 RN 09
andrzej6765
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13/2/2013, 19:30
Lokalizacja: MrÄ…gowo

Postprzez freestyle431 » 17/11/2013, 20:20

JEŚLI TYLKO moje stukanie w klawiaturę i garstka doświadczeń z przeszłości może komuś uratować zdrowie/życie, zaoszczędzić ból, to dlaczego nie? Nic nas to nie kosztuje, a pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś PONAD. ;-)
freestyle431
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 13/6/2012, 13:32
Lokalizacja: Kęty

Postprzez Black-Ghost » 17/11/2013, 22:26

Freestyle431 moje stukanie w klawiaturę też mi mówi abyś nie pisał z "Caps Lockiem" ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 18/11/2013, 09:29

Dwa najbliższe mi przykłady:

Dawid lat 19: W kwietniu tego roku przesiadł się ze skutera na CBR F4, w połowie maja wypadek, złamane obie ręce, kręgosłup zmiażdżony w 5 miejscach, żyje i dzięki operacją będzie chodził, ale niemożność podtarcia sobie tyłka przez długi czas jakoś mnie odstrasza. 3 tygodnie jazdy pokazało, że odkręcać jest łatwo gorzej z sytuacjami podbramkowymi.

Grzesiek, lat 28: Dwa sezony na R1, jego pierwszy motocykl, na pytanie jak sprawdza się owiewka odpowiada: nie wiem aż tak to nie jeżdżę żeby się musieć za nią chować. Na winklach GS'em objechany własnoręcznie kilka razy...

Nie mówię, że ja jeżdżę profesjonalnie i nie wiadomo jak dobrze, bo jeszcze mi bardzo dużo brakuje do jakiegoś znośnego poziomu, ale ważne jest chyba to żeby zrozumieć że tutaj nie ma drogi na skróty, wsiadając na motocykl o większej pojemności masz się cieszyć jak dziecko z nowych możliwości jakie on Ci daje, a nie mieć nogi z gumy bo przyspieszenie wyrywa Cię z butów i nie będziesz umiał nad tym zapanować.

Motocykl sportowy jest jak sama nazwa wskazuje do uprawiania sportu. To tak jakbyś zaczynał grać w piłkę nożną i kupił sobie w pełni profesjonalny strój, super profesjonalne korki zanim jeszcze dotknął byś w ogóle piłki nogą. Czy wychodząc na boisko będziesz grać lepiej niż chłopak od 10 lat biegający za piłką w starych trampkach ? Bardzo wątpię, zacznij więc od takich trampek, pokop trochę piłkę, naucz się podstaw, a kiedy już zrozumiesz dlaczego te super nowoczesne korki są Ci potrzebne i w jaki sposób będziesz potrafił je wykorzystać to dopiero wtedy je kup ;) Tylko, że w świecie motocykli te super korki potrafią zabić właściciela, i tu jest cała różnica :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez DonDlugi » 18/11/2013, 22:22

dzięki wam za porady i zaangażowanie mimo że pomagacie tu ludziom których nie znacie. Ci co znają i niby przyjaciele by z pewnością R1 albo najlepiej Hayabuse polecili ;)
PS. Jak jest ktoś z okolic woj. Podlaskie/ Warmiśko-Mazurskie/ Mazowieckie. Piszcie na PW. Chętnie polatam z kimś a nie sam

Prosze edytuj posty. Rosiboj
Avatar użytkownika
DonDlugi
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17/11/2013, 00:41
Lokalizacja: Hell ;)

Postprzez Seba_ER5 » 18/11/2013, 23:41

Brat ma na sprzedaż k4 750. Na szczęście nie mieści się w twoim budżecie. Zrobisz jak będziesz uważał. W tej cenie imo GSXR ostatni SRAD lub K1 albo CBR F4 gazior lub F4i pierwszy wtrysk. Opcją są jeszcze ZX6R o 2000r z dwoma lampami.
To moja rada odnośnie moto.
Jeżeli chodzi o rozwagę to uwierz mi 500 bez owiewek też zap... i przynajmniej czujesz prędkość a nie tak jak na plastiku, że do 160 nic... No chyba ,że w coś przyp...
Moim następnym moto będzie golas 1000 Tuono bądź duży Z. Ewentualnie jakaś 600 supermoto, bo fajnie jak wiatr łeb urywa xD.
Dodam ,ze jestem z Podlasia mieszkam na mazowszu ale raczej nie chciałbym z tobą latać ogólnie wole latać sam. Nie lubię za kimś gonić bądź być gonionym. Strzał w tył nie jest niczym przyjemny. Jeżeli kupisz 600 to jedź na tor Radom bądź Suwałki kartingowy polatać. Vmax okolo 100 ale jak przy 90 zejdziesz tam w zakretach na kolanko to bedzie git i frajda co niemiara. Ulice są nudne pzdr!
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez rosiboj » 20/11/2013, 13:57

DonDlugi poczekaj 6 lat i zrob prawojazdy a pozniej zasmiecaj forum. Temat zamykam - ciesz sie, ze sie ze lizakiem nie poczestowalem. (viewtopic.php?t=94477)
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê