Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Twój telefon może zabić - mocny...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Twój telefon może zabić - mocny...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 15:31

Komentatorzy napisał(a):Czekam na kampanię skierowaną do motocyklistów:
-że jednia to nie tor wyścigowy,
-że ulica to nie tor do slalomu,
-że w nocy ludzie w domach chcą spać,
-że jedną z najczęstszych przyczyn (statystycznie) zgonów wśród motocyklistów jest ich nadmierna prędkość.

A ten film. No, cóż. Było znacznie lepiej, gdyby przedstawiono trzy scenki wypadków: z innym samochodem, z motocyklistą, z pieszym. A tak wyszło, że winny jest kierowca auta. Trochę tendencyjne. Moim zdaniem tak zrealizowana kampania nie wypali.
Pozdrawiam kumpli motocyklistów!<br><hr>gość<br>
Komentatorzy napisał(a):ciekawy jestem skąd te statystyki posiadasz? Wymyśliłeś?
Poważnie - chciałbym zobaczyć źródło tej teorii...Poza tym wspaniałe zestawienie - ludzie nie mogący spać w nocy i śmiertelne wypadki... Gratuluje!

Co do samego filmu to mi siÄ™ nie podoba - nawet siÄ™ nie umywa to kampanii z UK...<br><hr>songoku<br>
Komentatorzy napisał(a):chcesz mnie zdyskredytować? sorry, ale motocykliści to jedna z grup społecznych, która bez względu na dane i statystyki nie ma zamiaru posypać głowy popiołem i zacząć naprawę sytuacji od siebie.
skÄ…d wziÄ…Å‚em? bardzo proszÄ™ - statystyki policji: <a href="http://www_policja_pl/pol/ruch-drogowy/statystyki/wypadki-drogowe" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www_policja_pl/pol/ruch-drogowy/statystyki/wypadki-drogowe</a>

a teraz konkretnie:
<a href="http://www_policja_pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-46733.pdf" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www_policja_pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-46733.pdf</a>
strona 52 w dokumencie za rok 2008: pierwsza tabela, pierwszy wiersz. pozostawiam bez komentarza.
a poniżej zestawienie wypadków motocyklistów w różnych ujęciach. im cieplejsze miesiące, tym więcej wypadków śmiertelnych. w jakie dni tygodnia najczęściej? w weekend. jaka grupa wiekowa najczęściej? 20-29 lat. FAKTY!

zapewne może się wydawać, że jestem hejtującym kierowcą samochodowym. zgadza się - nie jestem motocyklistą. ale bardzo lubię motocykle, wyścigi, ciekawostki, zloty motocyklowe. to jest SUPER! ale jestem również mieszkańcem dużego miasta, użytkownikiem dróg i nie zgadzam się z twierdzeniem, że zabici motocykliści to tylko wina "złych" kierowców aut. a ta kampania tak ten problem przedstawia. inaczej mówiąc jest tendencyjna.<br><hr>gość<br>
Komentatorzy napisał(a):ja nie pytałem o wiek, miesiące ani dni tygodnia tylko o powody wypadków... nie muszę Cię dyskredytować - sam to robisz powołując się na wybiórcze informacje. Cytat ze strony 51: "W 2008 roku motocykliści uczestniczyli w 2 880 wypadkach, w tym z ich winy zaistniało 1 195 wypadków, zginęły w nich 184 osoby, a 1 312 osób doznało obrażeń ciała. " Zgodzę sie co do jednego jeśli już powodujemy wypadki to najwięcej z uwagi na prędkość...ale, ale prosta kalkulacja: 1195/2880 = 41,5% - mniej niż połowa wypadków z udziałem motocykli jest przez nie powodowana. Z całości(2880) tylko 23% jest powodowana przez nadmierną prędkość motocykli... cyfry nie kłamią. Owszem prędkość to duży problem, ale nie lubię jak ktoś genrealizuje! TRZYMAJ SIĘ FAKTÓW a nie naginaj pod swoje teorie! p.s jak mam ochotę zapierdalać to jadę na tor, ale w tym kraju niewiele osób na to stać, więc się nie dziw, że głupieją na ulicach - zupełnie jak kierowcy puszek. NIE GENERALIZUJ i czytaj ze zrozumieniem!<br><hr>songoku<br>
Komentatorzy napisał(a):gratuluję postawy "jak mam ochotę pozapierdalać to jadę na tor" - to mi się naprawdę podoba i szanuję takich ludzi. ale zamiast wyżywać się na mnie i oskarżać, że generalizuję uderz się w piersi. ja nie twierdzę, że większość. stwierdziłem natomiast wyraźnie, że to jedna z najczęstszych przyczyn (mam na myśli prędkość) - i przedstawiłem Ci raport.

mam wrażenie, że jest to forma przeczulenia. gdybyś powiedział, że inną nagminną przyczyną wypadków jest alkohol (zwłaszcza z winy pijanych kierowców samochodów), to bym przyznał Ci rację, a nie obruszał. zapewne tak jest (mówię tak sumując doświadczenia oraz dane z w/w raportu, który sobie chwilkę postudiowałem).

podsumowując: jest fatalnie. ludzie giną. zbyt wielu. i zbyt wcześnie. i ja też straciłem już kilku kumpli motocyklistów.

może pora na szeroką kampanię społeczną skierowaną i do kierowców aut i do motocyklistów?<br><hr>gość<br>
Komentatorzy napisał(a):kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień... każdy ma coś na sumieniu. inna sprawą jest to, że nadmierna prędkość to taka sztampowa przyczyna. Zauważ, że w większości opisów powtarza się "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze". Po co dociekać co się stało - ten tekst jest dobry na każdą okazję :( Poza tym przyczyna rzadko jest jedna...<br><hr>songoku<br>
jasne.
tyle tylko, że w przypadku np. wymuszenia pierwszeństwa, tudzież potrącenia prędkość wciąż odgrywa znaczącą rolę.

brakuje nam kultury jazdy: drogowe chamstwo, wymuszenia pierwszeństwa, bezkarność tirów, pośpiech i masa rupieci na dziurawych drogach - to jest polska rzeczywistość AD 2013. aha - dopisać jeszcze trzeba prostytucję przy drogach i stawianie krzyży na poboczach.

kursy nie uczą jak adeptów jak bezpiecznie jeździć, a jedynie kombinować jak najszybciej zdać. a wystarczyłoby do kursów dołożyć symulację dachowania, pokazać materiały policji z wypadków drogowych, zaprezentować szkołę bezpiecznej jazdy. <br><hr>gość
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 16:07

Komentatorzy napisał(a):Ten spot jest za długi i nie pokazuje bezpośrednio nic... słaby,<br><hr>Ged<br>
ja bym zadał inne pytanie, skoro mowa o telefonie, to dlaczego cały spot pokazuje debila, który robi wszystko, tylko nie prowadzi?
przecież telefon z tym co on tam wyprawia ma najmniej wspólnego, grzebie w teczce, wyciąga dokumenty, kładzie je na kierownicy, czyta, to nie wina telefonu, czy rozmowy, że mamy pokazanego półmózga<br><hr>szerszen
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 16:10

Komentatorzy napisał(a):Czekam na kampanię skierowaną do motocyklistów:
-że jednia to nie tor wyścigowy,
-że ulica to nie tor do slalomu,
-że w nocy ludzie w domach chcą spać,
-że jedną z najczęstszych przyczyn (statystycznie) zgonów wśród motocyklistów jest ich nadmierna prędkość.

A ten film. No, cóż. Było znacznie lepiej, gdyby przedstawiono trzy scenki wypadków: z innym samochodem, z motocyklistą, z pieszym. A tak wyszło, że winny jest kierowca auta. Trochę tendencyjne. Moim zdaniem tak zrealizowana kampania nie wypali.
Pozdrawiam kumpli motocyklistów!<br><hr>gość<br>
Z rowerzystą film też by sie przydał... W miescie troche mi sie odkręciło na jedynce litra i juz nie wychamowałem potwora, wjechałem w rowerzystę, moglem go zabić :( najpierw musi sie coś stać żeby czowiek zrozumiał <br><hr>kwas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 16:50

Komentatorzy napisał(a):Ten spot jest za długi i nie pokazuje bezpośrednio nic... słaby,<br><hr>Ged<br>
Komentatorzy napisał(a):ja bym zadał inne pytanie, skoro mowa o telefonie, to dlaczego cały spot pokazuje debila, który robi wszystko, tylko nie prowadzi?
przecież telefon z tym co on tam wyprawia ma najmniej wspólnego, grzebie w teczce, wyciąga dokumenty, kładzie je na kierownicy, czyta, to nie wina telefonu, czy rozmowy, że mamy pokazanego półmózga<br><hr>szerszen<br>
dokładnie, słuchawka bluetooth nic by tutaj nie zmieniła. gość mógłby w tym czasie jeść jeszcze np. pączka...<br><hr>emka
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 17:31

Komentatorzy napisał(a):Ten spot jest za długi i nie pokazuje bezpośrednio nic... słaby,<br><hr>Ged<br>
Komentatorzy napisał(a):Jeśli słaby.... to może Ty coś zaproponuj... napisz scenariusz i wyślij do fundacji :) na każdego działa coś innego, uważam, że ważne, iż w ogóle się o tym mówi i powstają kampanie społeczne :)<br><hr>motórzystka<br>
My nie jesteśmy od wymyślania dobrych spotów, ponieważ się tym nie zajmujemy, a co za tym idzie nikt nam za to nie płaci (zapewne grubej kasy). Ten spot jest strasznie słaby w porównaniu ze spotami tego rodzaju:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1Akl3KUi6dA" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?v=1Akl3KUi6dA</a>

Pozdro :)<br><hr>Maciek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 18:24

Komentatorzy napisał(a):Czekam na kampanię skierowaną do motocyklistów:
-że jednia to nie tor wyścigowy,
-że ulica to nie tor do slalomu,
-że w nocy ludzie w domach chcą spać,
-że jedną z najczęstszych przyczyn (statystycznie) zgonów wśród motocyklistów jest ich nadmierna prędkość.

A ten film. No, cóż. Było znacznie lepiej, gdyby przedstawiono trzy scenki wypadków: z innym samochodem, z motocyklistą, z pieszym. A tak wyszło, że winny jest kierowca auta. Trochę tendencyjne. Moim zdaniem tak zrealizowana kampania nie wypali.
Pozdrawiam kumpli motocyklistów!<br><hr>gość<br>
To samo chciałem z zasugerować, chociaż winna zawsze jest po obu stronach gdyby motocyklista jechał wolniej, a kierowca samochodu uważał. Wszystko jest dla ludzi, ale z głową :D<br><hr>sloniol
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 19:18

Komentatorzy napisał(a):Pieprzenie. Wszystko moze zabic i do tego wszyscy tak czy inaczej umieraja. <br><hr>Sasha<br>
powieś się już dziś bo i tak kiedyś umrzesz, tylko powietrze zanieczyszczasz<br><hr>ja
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 20:15

moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 22:16

Tu na pewno nie chodzi o to żebyśmy się kłucili ludzie ;) Tu chodzi o świadomość, że rozmowa przez telefon podczas jazdy, totalnie odrywa od rzeczywistości, chociaż się pewnie większości wydaje inaczej. osobiście nie odbieram podczas jazdy lub zatrzymuję się jak już muszę rozmawiać. Na prawdę wiele więcej widać jadąc na dwóch kołach niż w zamkniętej puszce. I na prawdę nie chodzi tutaj tylko o widoki i pejzarze ;) <br><hr>Asp
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 22:17

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
po takiej wątrobie nic ci nie przyjdzie. Wszystko będzie potrzaskane<br><hr>jabn
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2013, 23:51

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
Właśnie pokazałeś, że sam gadasz przez telefon podczas jazdy i nie widzisz w tym nic złęgo<br><hr>Ormus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 00:40

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
dobrze że wy sardyny jezdzicie tak przepisowo w mieście 50 a na trasie 90 !!! ty lepiej matole to zacznij korzystać z autobusu !!!<br><hr>Baku
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 01:27

Pies jeb** takie przesłanie. *** niech dadzą kasę na rozwój czegokolwiek a nie na pierdolone reklamy *** wie czego.<br><hr>luk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 10:34

Komentatorzy napisał(a):Ten spot jest za długi i nie pokazuje bezpośrednio nic... słaby,<br><hr>Ged<br>
Komentatorzy napisał(a):ja bym zadał inne pytanie, skoro mowa o telefonie, to dlaczego cały spot pokazuje debila, który robi wszystko, tylko nie prowadzi?
przecież telefon z tym co on tam wyprawia ma najmniej wspólnego, grzebie w teczce, wyciąga dokumenty, kładzie je na kierownicy, czyta, to nie wina telefonu, czy rozmowy, że mamy pokazanego półmózga<br><hr>szerszen<br>
to fakt<br><hr>Aga
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 11:18

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
Oceniasz wszystkich motocyklistów tak samo...czy jak widziałeś jednego czy dwóch jak zapier......to uwazasz że wszyscy tak jeżdżą...zatrzymałam się przed pasami przechodziło kilka osób a taki skur......l miał to w d*** bo on musi jechać swoim gruchotem i co z tego że potrącił chłopaka, jeszcze rzucał w jego stronę najgorsze wulgaryzmy że mu auto zniszczył...ma pecha bo trafił na mnie będzie go to kosztowało....a i jeszcze jedno gdyby nie motocyklista to wątroby nie będziesz miał <br><hr>autor1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 11:31

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
ale dowaliłeś! Brawo polaczku!!! <br><hr>mariusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 15:05

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
debil z głupimi osądami<br><hr>ania
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 17:53

Żrecie się jak psy na osiedlu... Co by nie obrazowała ta akcja wszystko by wam było na źle...<br><hr>xxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2013, 19:37

Komentatorzy napisał(a):moze leipeij skierujcie ten spot do motocyklistów którzy zapier/// przez miasto 100km/h albo poza jadą 200km/h? w sumie potrzebuje wątrobę tak więc jezdzijcie tak dalej :)<br><hr>gw<br>
Najwięcej wypadków motocyklowych zdarza się przy niewielkich prędkościach, najczęściej jest to błąd kierowców samochodów a nie samych motocyklistów. Sama jeżdżę i jednym i drugim... Człowiek na motocyklu jedzie ze świadomością, że w każdej chwili może zginąć przez czyjąś nieuwagę, dlatego ma podwójnie wyostrzony umysł. Jadąc samochodem widzę , że ludzie w ogóle nie patrzą w lusterka, albo co gorsza takie tempaki jak Ty próbują dawać nauczki. Oczywiście Ty nigdy nie przekroczyłeś 50-tki w mieście?... Uwielbiam takich idealne niemęskie wypowiedzi. Gratulacje, trzeba mieć odwagę, żeby nic nie wnieść do publicznego forum, to tak jak być dumnym z bycia debilem.
<br><hr>Ducati
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/6/2014, 08:40

Jak zwykle motocyklista święty a kierowca samochodu debil... i jeszcze motocyklista który daje migacz jak zmienia pas. Nie rozśmieszajcie mnie...<br><hr>autor
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê