Zobacz wÄ…tek - Ninja 250r na pierwsze moto/ Eksploatacja
NAS Analytics TAG

Ninja 250r na pierwsze moto/ Eksploatacja

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Ninja 250r na pierwsze moto/ Eksploatacja

Postprzez Tonio95 » 25/9/2013, 19:39

Witam.
Jestem tu nowy.Niedawno zdałem prawko na A2 i zastanawiam się nad kupnem swojej pierwszej maszyny. Moją uwagę przykuła kawasaki ninja 250r, ponieważ ma sportową sylwetkę i składa się do niej jak do supersporta. Jest to dla mnie ważne żeby się już przyzwyczajać bo za kilka lat jak nabiorę wprawy i zrobię kat.A uderzam w przecinaka (600cc). Jak oceniacie tą ninje jeżeli chodzi o koszty eksploatacji (słyszałem, że utrzymanie japońca to nie są małe koszty)? Żeby było wam łatwiej doradzić mi czy jest to motocykl dla mnie dostosuję się do wzoru który znalazłem na forum:

*Doświadczenia z motocyklami nie mam zbyt dużego. (Jeździłem trochę na motocyklach kolegów "yamaha ybr 125, hornet etc")
*Mam 18 lat , Wzrost: 1,82m Waga: 75kg
*Motocykla chcę używać na dojazdy do szkoły (przez miasto : Szczecin), weekendowe wypady poza miasto.
*Ilę kilometrów chcę przelatać w sezonie? Ciężko powiedzieć, ale jak najwięcej :)
*Na sam motocykl mam przeznaczone 10-12 tyś. Na ciuchy odłożone mam 5tyś.
Aa zapomniałem dodać jeszcze jedno... ile kosztuje ubezpieczenie takiej ninjy?
Z góry dziękuję za pomoc! :) LwG !
Ostatnio edytowano 27/9/2013, 17:30 przez Tonio95, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Tonio95
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/9/2013, 16:41
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez Sykopson » 27/9/2013, 09:32

Świetny budżet zarówno na motocykl i na ciuchy. Dobrze podchodzisz do tematu. Dobre ciuch to podstawa. Ninja 250 nie będzie droga w utrzymaniu. Dwa cylindry tylko, niskie spalanie, bardzo dobry wybór. Idealny dla Ciebie na pierwsze moto. Choć mógłbyś się zastanowić nad Ninją 300. Również będzie świetna.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)


Postprzez Tonio95 » 27/9/2013, 11:07

Zastanawialem sie nad tym ale ciezko znalesc 300 uzywana tym bardziej w takim budzecie. A nie chce kupowac nowego moto na 1sza maszyne bo wiadomo jakies wywrotki sie zdarza . Co w tych ninjach najczesciej pada i jakie sa koszty naprawy tego(w 250
)?
Tonio95
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/9/2013, 16:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Brekekeks » 27/9/2013, 19:40

W tych Ninjach nic właśnie nie pada, Kawasaki sprzedaje ten motocykl w absurdalnych ilościach począwszy od roku 1986, kiedy to się pojawiły. Gdyby miały jakieś bolączki to już byś o nich wiedział. Chociaż przy twoich wymiarach może być na Ciebie trochę zbyt mały. Przysiądź się też do GPZ500. Lub 550 jeśli lubisz klasyki, ale te już tak bezawaryjne nie są.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê