Zobacz wÄ…tek - Honda Cb 500 (R2) kultura pracy do 3 tys obr
NAS Analytics TAG

Honda Cb 500 (R2) kultura pracy do 3 tys obr

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda Cb 500 (R2) kultura pracy do 3 tys obr

Postprzez kuba210796 » 23/9/2013, 20:30

Witam posiadam honde cb 500 z 98 r , silnik R2 - 58km , na pewno dużo osób miało do czynienia z tym sprzętem i mam pytanie odnośnie tego silnika.
Czy to normalne,że do 3 tyś obr,silnik nie pracuje idealnie , ma delikatne drgania, które czuć a przy nagłym przyśpieszeniu z 2 tyś obr na poszczególnym biegu, słychać delikatny klekot i nierówną prace, powyżej 3 tyś , wszystko jest naprawdę płynnie i moc tez osiąga.
Pytam się, bo róznie piszą,że CB tak ma, kumpel mi zaś tłumaczył,że R2 zawsze tak będzie miało , bo to nigdy R4 nie będzie,ale no spotkałem użytkownika CB na giełdzie , i stwierdził,że jego model tak niema. Dlatego pytam się czy to jest normalne zachowanie czy, motor potrzebuje regulacji zaworów/gaznika. Chodzi o to,że np na 6 biegu, poniżej 4 tyś czy 3 , nie płynnie chodzi silnik,i nie jest to taka kultura jak przy 4-5 tyś,gdzie odbywa sie wszystko płynnie bez żadnych szarpnięć,klekotów przy przyśpieszaniu i zawachań.

z góry dzięki za odp.
Avatar użytkownika
kuba210796
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 20/2/2013, 16:35



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê