Zobacz wÄ…tek - Honda Hornet na pierwszy motocykl :)
NAS Analytics TAG

Honda Hornet na pierwszy motocykl :)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Dyllu » 24/9/2013, 19:32

Na kursie przed egzaminem jeździłem tą samą Yamahą, na której obecnie zdaje się egzaminy. Tam również jest około stu koni jeżeli się nie mylę. Bardzo dobrze czułem się z takimi wartościami "między nogami", nie było zbyt wolno i mało dynamicznie, a i przy energicznym przyspieszeniu motor nie wyrywał rąk ;) Miałem wrażenie, że jest to fajny kompromis.

Podpowiedzcie proszę, gdzie szukać zdrowego Horneta? Jakieś znane wam portale, miejsca, giełdy? Po za tymi oczywistym jak allegro, otomoto itp ? Gdzie sprawdzić dobrze motocykl przed zakupem? Co sprawdzić w nim na własną rękę, aby wiedzieć że warto zabrać go na płatny przegląd. Interesują mnie oferty i miejsca z Warszawy i okolic w promieniu max 100km od niej.

pzdr.
Dylu
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45


Postprzez RSSSS » 24/9/2013, 20:43

Masz na myśli XJ6, ta yamaha ma 77 koni.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Dyllu » 24/9/2013, 20:55

Marsz rację :) No to trochę z innej strony... Chciałbym kupić motor na dwa, może nawet trzy sezony. Czy stu konny Honrnet będzie faktycznie taką przepaścią "nie do ogarnięcia" dla kogoś kto dobrze czuł się na 80-konnym motocyklu? A za razem 100 koni to wartość, która łba nie urywa a jednak szybko nie znudzi się z racji niedoboru mocy.

Mam szansę ogarnąć Horneta i nauczyć się na nim jeździć jeżeli na XJ6 czułem się bardzo komfortowo ?
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez RSSSS » 24/9/2013, 21:16

Ja Ci nie odpiszÄ™ bo zacznie siÄ™ zadyma.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Glenroy » 24/9/2013, 21:26

Tak, tylko widzisz, 100KM w powiedzmy takim FZ6, a 100KM w Hornecie to na prawdę przepaść, jak mądrze niektórzy prawią na tym forum, moc nie jest wyznacznikiem ogarnialności sprzętu, ale charakterystyka jego silnika, a Hornet? Hornet to najbardziej popiep***** street w klasie 600 jaki jeździ po ziemi.

Jeżeli chodzi o przetaczanie się po mieście, weekendowy lansik i raz na ruski rok jakiś dalszy wypad, to 77KM w takim XJ, który jest nader spokojnym sprzętem, jest wartością wystarczającą, FZ6 w nakedzie też miał 77KM, wersja S2 już 98KM i to też jest fajna propozycja, bo chcesz jechać spokojnie, to jedziesz, chcesz żeby urwało Ci łeb, to kręcisz go powyżej tych 8kRPM żeby obudzić diabełka ;).
Mam FZS-a 98KM i szczerze, w codziennym użytkowaniu, tej mocy nawet po prostu nie ma gdzie wykorzystać, moto praktycznie odżywa dopiero w na trasie podczas weekendowych wypadów.

Co do ogarnięcia Horneta...ja też miałem mieć ból z ogarnięciem FZS-a :). Z tym, że ja przez 2 dni nastawiałem się psychicznie tylko do przejażdżki na prawie 100 konnym sprzęcie :P. Musisz usiąść, przejechać się, będziesz wiedział, czy będziecie się dogadywać, czy nie, tak samo jak z kobietą :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SkoQ » 24/9/2013, 21:41

Myślałem że więcej tego latanga na XJ6 miałeś, na kursie ? To jest nauka do egzaminu, a nie jazdy, jazdy się nauczysz na motocyklu który będzie Twój. Nie wolisz kupić XJ'tki polatać trochę i dopiero jak zacznie Ci brakować przesiadać się na coś większego ?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jaroaro » 24/9/2013, 21:59

Glenroy napisał(a): Hornet to najbardziej popiep***** street w klasie 600 jaki jeździ po ziemi.

Z tym bym nie przesadzał :wink: Moim skromnym zdaniem dużo więcej oferuje BMW f800r niż xj6 i na miejscu autora tematu, jeżeli zrezygnuje z horneta na którego się napalił, to celowałbym właśnie w BMW, chociaż domyślam się że oryginalny design może zniechęcić.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Black-Ghost » 24/9/2013, 23:23

I znowu zgodzę się z Jaroaro i po raz kolejny powiem że hornet np przy street triplu to owieczka.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 25/9/2013, 05:40

Nigdy nie zrozumiem porównywania mocy motocykli z różnych klas pojemności :) Swoją drogą BMW nie kupił bym za samo to jak wyglądają. A Hornet, no cóż wszyscy znają i kochają :D pytanie tylko czy autor tematu chce najbardziej powaloną 600 w swojej klasie czy po prostu Hornet mu się spodobał nie wiedząc o tym jak to ustrojstwo działa ? :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 06:56

SkoQ napisał(a):Nigdy nie zrozumiem porównywania mocy motocykli z różnych klas pojemności :) Swoją drogą BMW nie kupił bym za samo to jak wyglądają. A Hornet, no cóż wszyscy znają i kochają :D pytanie tylko czy autor tematu chce najbardziej powaloną 600 w swojej klasie czy po prostu Hornet mu się spodobał nie wiedząc o tym jak to ustrojstwo działa ? :D

Dużo w tym prawdy, Hornet bardzo mi się podoba. Znajomy kupił to rok temu na pierwsze moto i bardzo sobie chwali. Słyszałem również, że ta Honda bardzo dobrze słucha się kierowcy, czy to prawda?
No i gdybym chciał bezmyślnie kupić jakiegoś szatana na początek, to nie celowałbym w 600ccm... i w sumie cieszy mnie to co piszecie bo wynika z tego, że Szerszeń to sześćsetka, która ma szansę nie znudzić się w połowie pierwszego sezonu, a ja lubię podejmować decyzje w oparciu o kompromis ;)
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez jaroaro » 25/9/2013, 06:58

Nie mówię że hornet jest kiepski bo to bardzo dobra maszyna i sam stałem przed wyborem Street czy Hornet. Co do BMW to faktycznie może się nie podobać, ale jak patrze na horneta, xj6, gladiusa, fz8 czy gsr 750 widzę prawie tę samą czachę. Wszystko robione na jedno kopyto :roll:
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 07:50

Może wynika to z tego, że ciężko jest coś zmienić w wyraźny sposób, tak aby nie popsuć walorów motocykli tej klasy, dlatego też ich wygląd jest mocno do siebie zbliżony.
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez jaroaro » 25/9/2013, 09:03

Jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki ;-) Najlepiej jak przejedziesz się szerszeniem i sprawdzisz czy Ci odpowiada. A Jak jeszcze nie jesteś do końca zdecydowany, masz czas i chęci możesz podjechać na łopuszańską i sprawdzić na żywo bmw i angola. Na połczyńskiej masz yamahę, na prymasa tysiąclecia suzi, a na malowniczej hodne. Niestety nie wiem gdzie jest kawa. Usiądziesz, pooglądasz przejedziesz się i sam dokonasz wyboru, który najlepiej leży. Budżet masz całkiem spory jak na te klasę motocykli więc masz w czym wybierać.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 11:29

A co powiecie o Kawasaki Z750, bo to podobno fajna alternatywa dla Szerszenia ?? :)
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez Black-Ghost » 25/9/2013, 19:14

No ja bym wolał kupic Z750 zamiast horneta z racji tego że ma zdecydowanie lepszą elastyczność co przydaje się do jazdy we dwoje i nie trzeba tak kręcić jak horneta żeby jechał. A przy twoim budżecie nie wiem czy byś nawet Z800 nie kupił w jakiejś promocji posezonowej albo demo.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 19:58

Black-Ghost napisał(a):No ja bym wolał kupic Z750 zamiast horneta z racji tego że ma zdecydowanie lepszą elastyczność co przydaje się do jazdy we dwoje i nie trzeba tak kręcić jak horneta żeby jechał. A przy twoim budżecie nie wiem czy byś nawet Z800 nie kupił w jakiejś promocji posezonowej albo demo.

Sugerujesz, że z ~20k mam szansę kupić nowy taki motocykl po sezonie?
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez Black-Ghost » 25/9/2013, 20:07

Myślałem że masz więcej $$$ skoro chciałeś się porywać na moto z roczników 2009+
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 20:21

Patrząc w ogłoszenia już teraz, a jeszcze nawet nie ma późnej jesieni, za 20k śmiało mogę szukać Horneta z 2010r, a wyskubując z kieszeni jeszcze trochę grosza lub podejmując dobre negocjacje ceny i 2011r może udałoby się kupić :)

Ot chociażby tutaj: http://www.motorakowski.pl/ct-menu-item ... iew/14/172

Sądzę, że bliżej końca roku spokojnie z 1k pln można by z tej ceny jeszcze urwać.
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Postprzez fincher » 25/9/2013, 20:32

Jeżeli ktoś ma dobry i pewny motocykl to nie licz na to że odda go sporo taniej tylko dlatego żę w kalendarzu jest kartka z napisem listopad a nie np lipiec :)
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Dyllu » 25/9/2013, 20:41

Opieram się na obiegowej opinii, wg której na przełomie jesieni i zimy można znacznie taniej kupić motocykl niż na początku wiosny. Popraw mnie jeżeli się mylę :)

W tym dziale nie wrzucamy linków do ogłoszeń

Black-Ghost
Avatar użytkownika
Dyllu
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 23/9/2013, 13:45

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê
cron