Zobacz wątek - Czarny olej po 30km - czy był wymieniony?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Czarny olej po 30km - czy był wymieniony?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Czarny olej po 30km - czy był wymieniony?

Postprzez jonas » 27/8/2013, 11:29

Właśnie odebrałem motor po dużym przeglądzie, podczas którego serwis powinien m.in. powymieniać świece i olej. Kiedyś mnie już ten serwis zawiódł (nieodpowietrzyli po wymianie płynu chłodzącego i się zagrzał), ale dałem im drugą szansę. Odebrałem moto i pojechałem do pracy (30km), po których pomyślałem sobie, żeby zerknąć przez szkiełko obserwacyjne jak tam wygląda olej. Po tych 30km jest czarny (albo brązowy, nie jestem pewien), w każdym razie na pewno nie przejrzysty. Napisałem z pytaniem do serwisu, że wydaje mi się, że mogli o tym zapomnieć, ale dostałem odpowiedź, że po 30km mógł już ściemnieć. Jakoś trudno mi w to uwierzyć stąd pytanie - czy naprawdę tak jest czy mi ktoś tu kity wciska?
jonas
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/8/2012, 15:15


Postprzez RUTRA.RD » 27/8/2013, 13:05

mogl sciemniec wez pod uwage ze stary nigdy caly nie splynie wiec juz na start troche nowy zabrudzi, ale powinien byc tylko troche ciemniejszy od Åšwierzego a nie juz czarny, takie jest moje zdanie
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa


Postprzez jonas » 27/8/2013, 13:09

W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.
jonas
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/8/2012, 15:15

Postprzez mbied1 » 28/8/2013, 06:32

jonas napisał(a):W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.


Ewentualnie mogli ci wlać jakiś gorszy olej niż kupiłeś, tak robią podrzędne warsztaty, kiedyś mi się to przytrafiło i od tego czasu olej zawsze wymieniam sam bo wiem, że moto będzie jeździł na oleju, który kupiłem ... mimo wszystko wszystkie moje moto nawet po przebiegu 24 kkm mają w miare przejrzysty olej
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok

Postprzez krzall » 28/8/2013, 15:16

mbied1 napisał(a):
jonas napisał(a):W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.


mimo wszystko wszystkie moje moto nawet po przebiegu 24 kkm majÄ… w miare przejrzysty olej


A to nieźle ;)
w sumie to po co zmieniać jak jest "w miarę przejrzysty" :)
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez mbied1 » 29/8/2013, 13:13

krzall napisał(a):
mbied1 napisał(a):
jonas napisał(a):W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.


mimo wszystko wszystkie moje moto nawet po przebiegu 24 kkm majÄ… w miare przejrzysty olej


A to nieźle ;)
w sumie to po co zmieniać jak jest "w miarę przejrzysty" :)


wiesz... nawet nie wiem co Ci odpowiedzieć na tak bezsensowną ripostę ..
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok

Postprzez krzall » 29/8/2013, 22:02

mbied1 napisał(a):
krzall napisał(a):
mbied1 napisał(a):
jonas napisał(a):W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.


mimo wszystko wszystkie moje moto nawet po przebiegu 24 kkm majÄ… w miare przejrzysty olej


A to nieźle ;)
w sumie to po co zmieniać jak jest "w miarę przejrzysty" :)


wiesz... nawet nie wiem co Ci odpowiedzieć na tak bezsensowną ripostę ..

Dziękuję, że zauważyłeś bezsens w swojej wypowiedzi o 24kkm i klarowności oliwy. W miarę pozdrawiam ;)
Ps ciesze że się wyjaśniło z mechanikiem. Warto czasami zapytać mechanika co może być przyczyna takiego to a takiego stanu i po odpowiedzi wiemy czy nie ściemnia ;)
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43

Postprzez mbied1 » 30/8/2013, 06:31

krzall napisał(a):
mbied1 napisał(a):
krzall napisał(a):
mbied1 napisał(a):
jonas napisał(a):W międzyczasie sprawdziłem jeszcze filtr oleju, który wygląda na nowy. Więc chyba będę musiał porzucić swoje wątpliwości. Dzięki.


mimo wszystko wszystkie moje moto nawet po przebiegu 24 kkm majÄ… w miare przejrzysty olej


A to nieźle ;)
w sumie to po co zmieniać jak jest "w miarę przejrzysty" :)


wiesz... nawet nie wiem co Ci odpowiedzieć na tak bezsensowną ripostę ..

Dziękuję, że zauważyłeś bezsens w swojej wypowiedzi o 24kkm i klarowności oliwy. W miarę pozdrawiam ;)
Ps ciesze że się wyjaśniło z mechanikiem. Warto czasami zapytać mechanika co może być przyczyna takiego to a takiego stanu i po odpowiedzi wiemy czy nie ściemnia ;)


Często zmieniany motul 300V daje mi taki efekt niestety, nic na to nie poradzę, po za tym było napisane w miarę przejrzysty, tak czy tak nie zamierzam, dłużej dyskutować na ten temat
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê