Zobacz wątek - kategoria A i kilka pytań
NAS Analytics TAG

kategoria A i kilka pytań

Przepisy, prawo
_________

kategoria A i kilka pytań

Postprzez strashak » 9/8/2013, 14:20

Zacznę od przywitania ponieważ to mój pierwszy post. Wiek chrystusowy za mną i właśnie... chcę zrobić kat. A. Moje wątpliwości jednak nie dają mi spokoju. C mam od 15 lat bez stłuczek etc. Ale pewnie i tak nie będzie mieć żadnego przełożenia na kat.A. Poszedłbym na kurs, ale właśnie tu się pojawiają pytania. NIGDY nie jeździłem motocyklem. Czy taki laik i w takim wieku da radę na kursie. Egzamin, no właśnie tyle się mówi jaki on trudny itd. Czy kurs jest w stanie przygotować do egzaminu kompletnego ignoranta? Ile trwa mniej więcej szkolenie na kat A. Rozwiejcie moje wątpliwości.

Edit: prośba do Moderatora o przeniesienie postu do odpowiedniego działu bo widzę, ze już na poczatku coś namieszałem i post wylądował nie tu gdzie powinien.
strashak
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/8/2013, 14:10


Postprzez mati22252 » 9/8/2013, 19:23

Kurs trwa 30h teorii i 20h praktyki. Co do wieku to raczej za późno nie jest. Wszystkiego da się nauczyć najwyżej będziesz musiał dokupić godzin i pojeździć więcej. A czas całego kursu zależy od twojej dostępności jak i czasu szkoły jazdy. ale raczej 2-3 miesiące starczą z egzaminem,.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań


Postprzez xNomadx » 9/8/2013, 22:58

Nigdy nie jest za późno na naukę. Po to zapiszesz się na kurs, żeby się nauczyć jeździć. Jednym zajmuje to więcej, innym mniej czasu. Czy egzamin jest trudny? Sam parę miesięcy temu zdawałem na A2 (tylko praktyczny) i powiem tak - nie taki wilk straszny, jak go malują. Jeżeli przed egzaminem ma się dobrze opanowaną jazdę to nie ma się czego bać.
Odnośnie samego kursu to przygotuje on ciebie do egzaminu ale potem to już samemu trzeba będzie szlifować technikę jazdy na 2oo.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez strashak » 10/8/2013, 05:43

Czyli co, zakasaś rękawy i jeszcze przed zimą zrobić prawko. Będzie cała zima na zbieranie kasy na sprzęt. Dziękuje za odpowiedzi.
strashak
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/8/2013, 14:10

Postprzez madcap » 10/8/2013, 20:33

jak masz w perspektywie dokupienie iluś godzin jazdy extra, to moze warto by było dogadać się z kimś z okolicy, kto ma jakies enduro/crossa i jeździ trochę po lesie i polach.
nie przekłada się to na zachowanie na ulicy ale da ci świadomość balansu ciałem i operowania rollgazem.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê