Zobacz wÄ…tek - Darowizna
NAS Analytics TAG

Darowizna

Przepisy, prawo
_________

Darowizna

Postprzez loslukasz » 7/8/2013, 13:29

Witam
chciałbym się dowiedzieć jakie są kolejne procedury przy rejestrowaniu darowanego motocykla.
Popełniłem błąd ponieaż zarejestrowałem motocykl na siebie (brak zniżek, a jedynie wzwyżki) a dopiero później poszedłem go ubezpieczyć i doznałem szoku. ubezpieczenie wyniosło by mnie 570zł!!! a gdybym zarejestrował motocykl na mamę to ubezpieczenie nie wyniosło by więcej niż 80zł na rok!!! więc różnica jest ogromna. tylko teraz tak jeśli spiszę umowe kupno-sprzedaż to znowu muszę opłacać skarbówkę niby nie dużo ale za tą cene już bym opłacił oc. a jak sprawy mają się w skarbówce gdy spiszę umowę o darowiznę? obiło mi się o uszy że będzie trzeba tylko opłacić jakiś znaczek w skarbówce (koszt około 1,50zł) przechodził już ktoś kiedyś coś takiego?
bo w starostwie będe musiał tylko wyrobić nowy dowód i przekleić wlepke na rejestracji.
podpowie ktoś jak to wykombinować żeby nie płacić po dwa razy tego samego?
loslukasz
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/8/2013, 13:18


Postprzez jasnoksieznik » 7/8/2013, 16:04

Przedaj mamusi pol motocykla, za cene ponizej X, gdzie X to prog, o ktorego trzeba placic podatek od umow cywilno-prawnych.
Mamusia bedzie wsolwlascicielem, wiec bedzie jej znizka, a tobie bedzie bezszkodowosc leciec (jesli nie nabroisz).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez leff » 7/8/2013, 20:16

ubezpieczenie motocykla przez 18latka, bez znizek, same zwyzki w PZU zaplacilem 280 zł
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê