Zobacz wÄ…tek - uszkodzona stacyjka
NAS Analytics TAG

uszkodzona stacyjka

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

uszkodzona stacyjka

Postprzez lavrence » 2/8/2013, 16:30

Witam, mam mały problem ze stacyjką w mojej hondzie vfr750 rc36I. Robiłem ostatnio hamulce, motocykl stał u mechanika, w między czasie padało, motocykl nie był niczym przykryty i po przejechaniu ok 20km, nie mogłem jej ponownie odpalić-żadna kontrolka nie świeci. Sprawdziłem bezpieczniki- są ok. dałem stacyjkę do elektryka, stwierdził że była "usmażona"- styki stopiły się z plastikiem. Moje pytanie brzmi czy mogło to być spowodowane zawilgoceniem stacyjki czy po prostu ze starości(motocykl jest z 1991r). I jeszcze pytanie gdzie mógłbym dostać taką stacyjkę, szukałem i jest trudno dostępna a koszt nowej to ok 200 zł. Trochę dużo jak na moje 1500/miesiąc....
Avatar użytkownika
lavrence
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/8/2013, 16:17
Lokalizacja: Milicz


Postprzez krzall » 5/8/2013, 20:48

http://allegro.pl/honda-vfr-750-rc36-i- ... 22717.html tu masz używaną za cenę nowej plus gratis korek :) więc ta nowa chyba jest ok :)
Ale sądząc po rocznikach używana może być niedługo w stanie takim jak Twoja.
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie siÄ™ proste ;)
FZS 1000
Avatar użytkownika
krzall
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 19/1/2013, 21:43


Postprzez bober3 » 5/8/2013, 21:30

Kup nową i dopasuj zamki od kanapy i wlewu do nowego kluczyka. Ślusarz powinien ogarnąć temat. Może nie będzie to najtańsze wyjście, ale dobre.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez lavrence » 7/8/2013, 16:49

Ok, dzięki wielkie za pomoc ;) W między czasie dałem ją do elektryka. Przeszlifował styki za 20zł :D, i na razie śmiga. Powiedział że nie jest przekonany co do tego czy to od wilgoci ale twierdzi że ze 2 lata może jeszcze potrzyma. W każdym razie była "usmażona" jak to powiedział-styki stopiły się z plastikiem i przez to się zawiesiła/nie łączyła. W między czasie poszukam po prostu nowej.
Avatar użytkownika
lavrence
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/8/2013, 16:17
Lokalizacja: Milicz



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na górê