Zobacz wÄ…tek - Pierwszy raz - nauka jazdy
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwszy raz - nauka jazdy

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Izka » 30/7/2007, 07:31

Szkołom nie wolno zakładać, że kat. A robią ludzie mający motocykl i jeżdżący nim, albo mający od iluś tam kat. B. Tylko, że (zacytuję u mojego instruktora): 'jeśli kursanci nie zaczną upominać się o swoje, to wszystko będzie wyglądało tak jak wygląda, bo szkołom tak jest wygodniej'.

Mnie się udało - będę miała tyle godzin na mieście ile trzeba.

Polecam rozmowę. Jeśli nie zadziała - brać kasę w troki i szukać innej szkoły. Tylko, że taką metodą można sobie szukać i szukać.. i szukać.. :roll:

Powodzenia wszystkim poszukujÄ…cym! :)
Kobiety nie można zmienić. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Izka
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19/7/2007, 10:29
Lokalizacja: okolice krakowa ;-)


Postprzez siaralfc » 30/7/2007, 17:37

Izka napisał(a):Mnie się udało - będę miała tyle godzin na mieście ile trzeba.


Znaczy siÄ™ ile? :wink:


Ja dziś właśnie szedłem na jazdy z myślą, że dowiem się ile h na mieście jest itp, a tu psikus i mojego majstra od jazd nie było, więc jeździłem pod czujnym okiem... stróża 8), który pilnuje dobytku szkółki.


peace

ps; 4est - Pamiętaj, pytać zawsze możesz. : )
ps2; Ósemka - 2 bieg i bez gazu. ;)
ps3; Podtrzymuję, motor marki "Jinlun" to jedno wielkie gówno.
za motórem panny sznurem
siaralfc
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/7/2007, 10:20
Lokalizacja: Zabrze


Postprzez Izka » 30/7/2007, 17:41

siaralfc napisał(a):
Izka napisał(a):Mnie się udało - będę miała tyle godzin na mieście ile trzeba.


Znaczy siÄ™ ile? :wink:

No coż.. wystarczy przeczytać mój post wyżej, żeby się dowiedzieć. ;)
Kobiety nie można zmienić. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Izka
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19/7/2007, 10:29
Lokalizacja: okolice krakowa ;-)

Postprzez SzpiceR » 30/7/2007, 18:49

Hehe a u mnie wogole godizn nie liczy na placu... poporstu 3 osoby sa i jezdza na zmiane 4 godzinki, jak jzu zalapia ocb to jada na miasto, jezdzom tyle az sie naucza trasy aby móc zdac
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez 4est » 30/7/2007, 19:08

w IMOLI jest qpa, chodzil ze mna gosc, ktory pojechal 1 raz na miasto :shock: spekulowal, ze to przez to ze popsul jednego motonoga :lol:
dosal opierd....l i tyle bylo jego jazdy :lol: BTW: straszny szmelc tam maja...
Jak czytam, ze ludzie jezdzili ponad 1/2 godzin po miescie, to az mnie skreca :evil:
IMOLA zyczy sobie 1000 PLN :shock: to ma sie nijak do 740 jak ktos podal...
Heh, slyszalem jeszcze opinie kumpla, ktory poszedl na ten szybki kurs, masakra - ludzie ktorzy zaczynali swoja przygode z prawkiem siedzieli i walili karpia bo gosc zapier....l z teoria tak ze szok - byle szybciej byle do domu...
ja wiem ze mozna w domu usiasc i wyryc, tylko po co robic taki kurs i brac kase za niego ?
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Siemka

Postprzez wojciech » 23/9/2007, 11:20

Siemka chłopaki chciałem sie zapytać czy sie opłaca robić prawko na motor i auto jednocześnie bo słyszałęm ze sie tak da i wychodzi taniej bo sie ma tylko jedne wykłady prosze o odpowiedź i opisanie co Wy o tym myślicie :)
wojciech
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/9/2007, 12:02
Lokalizacja: Tychy City :D

Postprzez SeboRJ09 » 23/9/2007, 14:54

Ello witam
Ja polecam Ci Susuki SRAD,mam jeden nawet w niezlym stanie
ROk 2000'
Moc 140KM
Przebieg35tys
Stan dobry,cena do uzgodnienia...
Avatar użytkownika
SeboRJ09
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21/9/2007, 16:34

Re: Siemka

Postprzez Izka » 23/9/2007, 19:41

wojciech napisał(a):Siemka chłopaki chciałem sie zapytać czy sie opłaca robić prawko na motor i auto jednocześnie bo słyszałęm ze sie tak da i wychodzi taniej bo sie ma tylko jedne wykłady prosze o odpowiedź i opisanie co Wy o tym myślicie :)


Ja tak robię. Faktycznie - płacę mniej. Wykłady miałam jedne. Moim zdaniem to dobre wyjście. No i teorię można sobie zdać na obie kategorie na raz i nie trzeba do egzaminu podchodzić dwa razy.

Ja się cieszę, że wzięłam sobie taki pakiet. :) ;)

btw - chyba mogę odpowiedzieć, nawet jeśli nie jestem chłopakiem? :twisted: :twisted: :twisted:
Kobiety nie można zmienić. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Izka
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19/7/2007, 10:29
Lokalizacja: okolice krakowa ;-)

Re: Siemka

Postprzez wojciech » 23/9/2007, 19:48

Izka a ile płacisz za kursy i wszystko ??
wojciech
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/9/2007, 12:02
Lokalizacja: Tychy City :D

Postprzez Izka » 23/9/2007, 20:07

A żeby Cię nie skłamać.. bodajże 1990zł zapłaciłam za kurs A+B no i oczywiście koszty egzaminów obu. :) Nie wykluczam, że nawet mniej, ale nie mam teraz rachunków pod ręką.
Kobiety nie można zmienić. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Izka
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19/7/2007, 10:29
Lokalizacja: okolice krakowa ;-)

nauka jazdy

Postprzez stunters12 » 1/10/2007, 20:18

kup motor i sie naucz to nic nie przeszkodzi a nailepiej yamahe dt 80
sendy nie kupuj muj kumpel ma i co 3 dzni coś robi jak nie hamulec to gaźnik itd :lol:
<@Yamaha dt 50@>
Avatar użytkownika
stunters12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19/6/2007, 20:31
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Inna » 6/10/2007, 20:15

to ja również jako "nie chłopak" sie wypowiem.
Moim zdaniem lepiej robić razem A+B. Jak w listopadzie szukałam kursów, to przynajmniej w Poznaniu, były oferty 1300 zł za A i B a na motor najtańszy znalazłam za 700 zł. Więc jesłi ktoś stoi przed wyborem razem czy osobno, liczby pokazują, że razem bardziej sie opłaca ;)

Ps, to oczywiście ceny samego kursu.
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mynemo » 13/1/2008, 02:03

W anglii to wszystko wyglada zupelnie inaczej.Ja wykupilem pelny 5 dniowy kurs.Kosztowalo mnie to 650 funtow.Duzo ale przygotowanie do testu zaje...te.5 dni na motorze(wzialem 5 dni urlopu w robocie).Na placu jezdzi sie tylko pierwszego dnia od 8 do okolo 12,a potem juz na droge.Nastepne 4 dni zaczynaly sie od 9 rano a konczyly o 16(w tym 40 minutowa przerwa) i to caly czas na motorze na miescie.Pod koniec 5-tego dnia test.Za rada instruktora kupilem sobie 125-ke(honde cbr 125r) zeby sie nauczyc smigac po miescie i przyzwyczaic do jazdy wogole.Jezdze juz na niej pol roku.W sierpniu chce kupic sobie suzuki gsx-r 600.Jazda tym bedzie pewnie zupelnie inna.Jakies porady jak zaczac smigac na 600cc?
Avatar użytkownika
Mynemo
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 12/1/2008, 23:57
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Saimek » 13/1/2008, 12:09

Nie martw sie dasz rade to tylko 8 razy wiecej mocy :D
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kaka84 » 15/1/2008, 19:10

co do kursów w Imoli (dotyczy tylko kat A):
1. Zeczywiscie kura kosztuje 1000zl( chyba ze jestes studentem to da sie zalatwic za 717zl wiem bo sam tyle zaplacilem)
2. Jesli chcesz isc na szybki kurs teori (2dni) to sie chyba z tym liczysz.Nikt tego nie powie ale to jest dla osób co maja prawko(np.B) i nie ma sensu chodzic 2 tygodnie i sluchac co to jest Stop.Jak ktos nie wie to zapisuje sie na normalny.
3.jeszcze nie jeździłem na mieście bo zima zaskoczyła (jak drogowcow)ale ustawowo jest min 3h to zależy jak ci idzie plac i jak sie dogadasz z instruktorem:D (jak go pytalem to powiedzial ze co najmniej 3 razy)

To jest Polska tu jest wszystko do dogadania trzeba tylko użyć odp. argumentów
Już niedługo... to już przeszłość
GS500f K4(2006) :D
Avatar użytkownika
kaka84
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13/2/2007, 08:18
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez golw » 19/1/2008, 18:09

kaka84 - Ja wlasnie wybieram sie zapisac sie na kurs i chcialbym bys mi powiedzial, czy dostane u nich taka zniszke poprostu jak pokaze im legitymke??
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez kaka84 » 19/1/2008, 22:40

niestety nie jest to takie proste ale 300zl warte jest zachodu:D.
Nie wiem gdzie studiujesz ale powiem ci jak ja to zrobilem:D
Poszedłem do NZS( niezależne zrzeszenie studentów) działa chyba na każdej poważnej uczelni i zapytałem czy oferują jakieś kursy na prawko. tam mi wszystko powiedzieli ze oni organizuja kurs i ze wlasnie kozystaja z usług imoli. Wplacasz na konto goscia z NZSu i oni ci wszystko zalatwiają. Niestety terminy kursu oni tez ustalają ale jest ich troche wiec moze sobie cos dobierzesz.Ja jestem studentem Polibudy i NZS na pw jest W Gmachu Głównym na auli głównej.Jak wejdziesz głównymi drzwiami to po drugiej stronie a jak jesteś studentem innej uczelni to szukaj NZSu albo idź do wydziałowego samorządu. daj znać jak poszło moze cos jeszcze pomogę
Już niedługo... to już przeszłość
GS500f K4(2006) :D
Avatar użytkownika
kaka84
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13/2/2007, 08:18
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez golw » 20/1/2008, 14:19

A przykladaja sie do badania wzroku?? bo mam lekki ubytek ale na kat B przymkneli na to oczko i mam bez wpisu.
Wieczny Student...
Avatar użytkownika
golw
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/1/2008, 02:58
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Inna » 20/1/2008, 19:07

Jesli chcesz później dalej smigać na motorach to proponuję, tak jak już wyżej wspomniano iść na kurs kat A. Fakt za wiele sie nie nauczysz jeśli chodzi o mechanikę i zdobycie wiedzy, by móc samemu kupować motor. Tu polecąłabym zabrać kogos, kto sie na tym zna-jakiegoś gościa z serwisu czy kogoś kto troszke z maszynami ma juz do czynienia. Owszem kolesiowi z serwisu będzie trzeba coś odpalić, ale lepiej wydać te pare stówek niż potem mieć grata w garażu i móc na niego tylko patrzeć, po po pierwszej jeżdzie mechanika sie posypał?! Ja miałam to szczęście, że trafiłam na kolesia, który dobrze sprawdził motor i po całym zeszlorocznym sezonie nie mam zadnych problemów.
A co do pojemności. No cóż może niektórzy stwierdzą że jestem szurnięta, ale tak jak z motorami nigdy nie miałam nic do czynienia, tak zeszlej jesieni zapisałam sie na kurs, przejeźdiłam 20 h i poszłam na egzamin, a potem juz czekałam do wiosny by kupić motor. Kupiłam co kupilam by za sezon nie zmieniać motoru i nie żaluję. Jasne motor ma przyspieszenie, mozna nim śmigać 190km/h czy więcej ( to sprawdze w tym sezonie ;) ). Powiem tyle, trzeba mieć respekt do takich maszyn i tyle. No i nie koniecznie trzeba się od razu zabić, wszystko zależy od twojego rozsądku!!!
A jesłi chcesz tylko sprawdzić czy będzie sie tobie to podobać to zostań przy swoim wyborze 80/50.
A co do pierwszej jazdy, no cóż posadzili mnie na motor pokazali gdzie sprzęgło, hamulec, gaz i biegi i kazali ruszac i zatrzymywać się. Wiec jesli wiesz co i jak to dasz radę, skoro ja dałam :)
ReasumujÄ…c:
-chcesz jeździć później również na motorach idz na kurs i kup coś większego niż 80/50,
-poszukaj kogos kto ci doradzi i sprawdzi technicznie motor
-a potem to już tylko smigaj.
Powodzenia w podejmowaniu decyzji :)
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

...

Postprzez laskoski » 21/1/2008, 00:35

To gdzie polecacie zrobić prawko w wawie?? Zakładając, że im szybciej tym lepiej - kasa na drugim miejscu.
Avatar użytkownika
laskoski
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20/1/2008, 23:57
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê