Zobacz wÄ…tek - Yamaha YBR 250 a YAMAHA RJ22 XJ6 (ABS)
NAS Analytics TAG

Yamaha YBR 250 a YAMAHA RJ22 XJ6 (ABS)

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez xNomadx » 28/7/2013, 01:02

Koleżanko - praktyka czyni mistrza. XJ6 to bardzo fajny motocykl i nie należy się go bać. A na egzamin możesz przyjść w adidasach i nikt ciebie nie wyrzuci na pewno. Pamiętaj, żeby zabrać kurtkę z długimi rękawami. No i powodzenia życzę :D
Skoro ja zdałem za 1-szym to i ty zdasz.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole


Postprzez Justka » 28/7/2013, 01:08

Ale mi tej praktyki na XJ6 tylko 8h zostało :( Fajny motocykl, ale się jeszcze nie przyzwyczaiłam. Tak jak teraz myślę, to nawet wydaje mi się, że to bardzo fajny motocykl.
Justka
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24/7/2013, 20:54


Postprzez Harakiri 7 » 28/7/2013, 11:42

Justka napisał(a):Ale mi tej praktyki na XJ6 tylko 8h zostało :( Fajny motocykl, ale się jeszcze nie przyzwyczaiłam. Tak jak teraz myślę, to nawet wydaje mi się, że to bardzo fajny motocykl.


W razie czego nienzaluj kasy na dokupienie godzin ( wiem, ze sie nie przelewa ). Nie wydaje sie, ze jets fajny, tylko JEST FAJNY !

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez shakal84 » 28/7/2013, 13:19

Spoko Ty masz XJ6 ja mam Gladiusa do opanowania :X XJ6 ponoć lepsza do wolnych manewrów. A ze mnie też chuchro 55kg 174 cm :( heh też nie stety mam te samą sytuacje co Ty tzn terorie udało mi sie zdać po staremu a praktyke juz nie stety nie :P
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)

Postprzez xNomadx » 28/7/2013, 15:29

Justka napisał(a):Ale mi tej praktyki na XJ6 tylko 8h zostało :(

Ja miałem też 8h i 2h sobie dokupiłem i mi to wystarczyło i do przyzwyczajenia się i do nauczenia się jazdy na nim. Według mnie dobrym posunięciem jest odłożenie godzinki czy dwóch na ten sam dzień kiedy będziesz mieć egzamin i wtedy pójść na "świeżego".
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez leff » 28/7/2013, 20:27

Justka napisał(a):Co do butów trekingowych - owszem, ale jak sądzę nie są mi potrzebne (póki co).

Byłam na jazdach na tej XJ6, miałam pierwsze lepsze buty czyli trampki. Pod względem fizycznym, wzrostowym itd to niepotrzebnie się martwiłam. Owszem motocykl jest ciężki w porównaniu do YBR, ale to nie jest tak, że nie jestem w stanie go prowadzić czy podnieść (tu akurat takiej potrzeby nie było, ale nie uważam tego motoru za jakiś klocek, którego ja - biedna kobiecina nie ruszy).

Ale pod względem prowadzenia - Matko Boska :D Gdybym nie widziała wcześniej, że da się robić nim ósemkę to bym nie wiedziała, że jest to możliwe. Ta YBR to jeździła sama, mogłam robić te ósemkę praktycznie jedną ręką aż mnie głowa bolała. A to tak łatwo nie jest. Nawet troszeczkę się bałam tego motocykla, miałam wrażenie, że jak dodaję gazu to "budzi się bestia" xD



w trampkach na motocykl ..... chyba nie lubisz swoich nog
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Justka » 28/7/2013, 23:20

Dlaczego mam nie lubić swoich nóg? :) Że się oparzę, będę miała odciski itd? :) Dobrze mi się w nich jeździ. Lepiej niż na poprzednich butach. Sądzisz, że powinnam wziąć te trekingowe? Będzie aż taka różnica? Czy chodzi Ci w razie czego, jakiegoś powiedzmy upadku?

shakal84, cieszę się, że nie jestem sama. Wpisałam w Google Gladiusa - wygląda ładnie xD Nie jestem znawcą i długo nie będę, ale dlaczego ten motocykl jest taki nieporęczny? Chodzi o jego gabaryty czy po prostu jakiś taki "nie do ręki"?


xNomadx, mam 2h tuż przed egzaminem. Tzn tego samego dnia.

Harakiri 7, usupłam jeszcze 2h do tych 10 :)

Dzisiaj mi się jeździło o wiele sprawniej, mam problem z ósemką, ale dogadujemy się już lepiej. Nie twierdzę już, że to jest potwór a bardzo fajna maszyna. Nawet miałam myśli, że bym chciała mieć kiedyś taka :D
Justka
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24/7/2013, 20:54

Postprzez Invi » 29/7/2013, 09:18

Ałłłłłłł, z tymi butami przypomnieliście mi jak raz pojechałem sprawdzić nową oponę zarzucając na siebie tylko kurtkę kask i rękawice :D Adidasy nie sprawdzają się przyglebie :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez shakal84 » 29/7/2013, 09:26

Jak to napisał hm Harakiri w innym temacie ..."Moto nie nadaje sie do manwerow poprzez katy jakie producent w nim przewidzial, dlatego tak ciezko sie nim kreci. Sama forma kierownicy rowniez nie sprzyja manewrom." I coś w tym jest :P Mowa oczwiscie o Gladiusie.
shakal84
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:12
Lokalizacja: Hogwart ;)

Postprzez Justka » 1/8/2013, 17:34

Chciałam się pochwalić, że zdałam :)
Justka
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24/7/2013, 20:54

Postprzez Harakiri 7 » 1/8/2013, 17:45

Invi napisał(a):Adidasy nie sprawdzają się przyglebie :D


No moje przy glebie tez jakos nie wytrzymaly :mrgreen: , szkoda, takie ladne, amerykanskie byly :mrgreen:

W Sobote ze wzgldu na upaly tez nie chcialo sie lakierkow zakladac, a teraz trzeba kupic nowe, bo podeszwe razem z podnozkiem prze....... :mrgreen:

Justka napisał(a):Chciałam się pochwalić, że zdałam :)


Pogratulowac, a w Adidasach czy w szpilkach zdawalas ? :mrgreen:

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez xNomadx » 2/8/2013, 14:20

Justka napisał(a):Chciałam się pochwalić, że zdałam :)

Gratulacje! Witamy w gronie motocyklistów. :D
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez Justka » 2/8/2013, 17:20

W trampkach dla dociekliwych xD I w nich jeździłam :D I co? Już mają dziury :p

xNomadx napisał(a):
Justka napisał(a):Chciałam się pochwalić, że zdałam :)

Gratulacje! Witamy w gronie motocyklistów. :D


:wink:
Justka
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 24/7/2013, 20:54

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê