Zobacz wątek - Spalanie Kingway Euroboy 2T, wymiana cylindra na większy.

Spalanie Kingway Euroboy 2T, wymiana cylindra na większy.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Spalanie Kingway Euroboy 2T, wymiana cylindra na większy.

Postprzez mercel » 14/7/2013, 14:13

Witam
Kilku miesięcy posiadam skuter Kingway Euroboy 2T. Już od zakupu miałem problem ze słabym przyśpieszeniem i dosyć sporym spalaniem, dodam że był prawidłowo docierany. A mianowicie jego spalanie to 4 l/100 km przy 50 km/h, gdy tylko zwiększy się średnią prędkość do 60 km/h to widać że spala o 0,5 l na 100 km więcej. próbowałem zmiany rolek, sprężyny centralnej, sprężynek, wyregulowania gaźnika i nic, spalanie i przyśpieszenie cały czas takie samo, prędkość maksymalna według mnie jest stosunkowo wysoka bo jadąc we dwójkę wyciąga 72km/h (by rozpędził się do tej prędkości potrzeba 500m) jednak przy wzniesieniu spada do 35.

Moje pytanie brzmi, czy po zmianie (cylinder+ tłok) na większy poprawiając przy tym osiągi i przyśpieszenie, spalanie było by dużo większe?

Jaki cylinder byłby odpowiedni?

Według mojej logiki, by rozpędzić skuter do 60 km/h silnik musi pracować na pełnych obrotach przez dłuższy czas i spalając przy tym maksymalną ilość paliwa, przy większym cylindrze wystarczyła by tylko chwila pracy na maksymalnych obrotach. Czy moja teoria jest poprawna?
mercel
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa