Zobacz wątek - Problem z ładowaniem CAGIVA MITO 125 1998

Problem z ładowaniem CAGIVA MITO 125 1998

i inne małe pojemności
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, Boshi, rosa, MarSen

Problem z ładowaniem CAGIVA MITO 125 1998

Postprzez kamil250 » 6/7/2013, 23:23

Mam poważny problem z ładowaniem w MITO.
Sprawa wygląda tak:
motocykl kupiłem jako złom do remontu, wszystko w nim zrobiłem jeszcze tylko wymienić opony i zrobić plastiki ale to nie ważne.
Motor odbudowany kompletnie po idiotach.
Akumulator był padnięty przy zakupie bo stał niesprawny bardzo długo w garażu i nikt go nie ładował całą zimę.
Kupiłem nowy YUASA YB-9B.
Instalacja elektryczna była popieprzona, przewody na skrętkę, poucinane niektóre itd...
Z wszystkim tym doszedłem po czasie.
Przejechałem bezproblemowo ponad 1000km, przy czym na początku zaczął obrotomierz szwankować.
Na wolnych obrotach (2-3tys obr/min) pokazywał 6-7 tys obr/min, po dodaniu gazu już zamknął skalę, i to pozostało do teraz ale to nie mój największy problem.
Jakiś czas temu motocykl stracił ładowanie, po prostu padł. Podładowałem 2 razy akumulator i za każdym razem po kilkudziesięciu kilometrach zgon.
Wymieniłem na nowe regulator napięcia i stator.
Dalej to samo.
bez oświetlenia -lamp, kierunków akumulator tak samo pada, nie ładuje go.
Z ładowaniem jest tak, że raz mi pokazywało 16-17V raz 13-14 raz 8-10, ale najczęściej 8-10, czyli brak ładowania.
Układ sprawdzony amperomierzem i wskazania są 0.25A przy zapalonym bez włączonych odbiorników jak np. lampy, przy załączonych lampach pobór około 2A, przy wciśniętym również około 2A.
Wygląda na to, że nie ma zwarcia, ale gdzieś nie ma dobrego styku, lub jakieś urządzenie jest niesprawne.
kamil250
Świeżak

Powrót do Motorowery do 50 ccm