Zobacz wątek - Błędy ortograficzne, dysleksja a może "dyslekcja"?
NAS Analytics TAG

Błędy ortograficzne, dysleksja a może "dyslekcja"?

O wszystkim
_________

Postprzez gelo007 » 7/7/2007, 15:21

A teraz zapraszam wszystkich do działu skutery...
przeczytajcie... :D chodziło mi przede wszystkim o nowych użytkowników. Którzy jeżdżą np. na "wusku".
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez simonw » 7/7/2007, 15:33

johnmichael - stary, niekoniecznie o to mi chodzilo :) Kiedys trafiala sie jedna osoba faktycznie cierpiaca na taka przypadlosc na 50-60 osob, np 1 na 3 klasy, owszem sa cwiczenia korekcyjne, jestes swiadom ale czasami po prostu NIE widzisz, zdaza sie. Mialem akurat w technikum kolege z prawdziwa wada i troche gadalismy, wiec wiem jak to wyglada i tutaj jestes jaknajbardziej czysty. Dodatkowo widac ze sie starasz i uzywasz znakow interpunkcyjnych dzieki czemu wiadomo co masz na mysli, zdania sa poprawnie zlozone.

Natomiast chodzi mi o to, ze w dupach sie przewraca jak nie masz nowego modelu spodni z wc clinica, jakis innych pierdól sam nie wiem, szczapeczka z daczkiem obowiazek. I trendy i jazzy jest wbijac w nauke, walic starych i "fogóle" być dys- . Takim dzieciom mowimy wlasnie STOP :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez warjatron » 7/7/2007, 15:50

Miodek skoro taki wyksztalcony jestes i potrafisz pisac bezblednie, to nie powinienes miec nagle probelmu z tym, ze sie napatrzysz i zaczniesz strzelac byki. a jesli sie tego boisz to nie czytaj cudzych postow tylko swoje. moja prawda jest mojsza bo jest najmojsza :) mnie ani grzeja ani ziebia byki na forum, bo to nie matura :)
pozdrawiaju !!!
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez kravec » 7/7/2007, 16:18

johnmichael i kwazi napisali teraz ze sa dysortografami (czy grafikami??)... z tym ze w ich przypadku tego nie zauwazylem.... znaczy, widzialem pare razy jak Kwaziemu ktos wytykal bledy ale byly to drobne pomylki... natomias w skuterach niejednokrotnie wystepuja przypadki robiace bledy w co drugim wyrazie i piszace zaraz ze sa dyslektykami.... osobiscie tez czesto robie bledy, czasem nie wiem jak cos napisac (wtedy sprawdzam to w slowniku, ktory lezy kolo klawiatury) i chyba (bo nigdy nie sprawdzalem) nie jestem dyslektykiem czy dysortografem (/kiem??)... w szkole zazwyczaj mam 3 (czasem tez 1.... 5 to rzadkosc) z dyktand, staram sie uczyc ortografii, nie za tego mi to idzie ale zawsze jakos.... po prostu trzeba poswiecic na to troche czasu i juz.... duzo czytac, pisac... a nie zaslaniac sie wymyslonym kwitkiem z poradni, bo da sie to ograniczyc (i to dosc mocno)... co doskonale widac po forumowych kolegach....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez johnmichael » 7/7/2007, 17:50

kravec dokladnie tak jak piszesz.da sie to ograniczyc.ja z dyktand zawsze mialem najnizsza z mozlieych ocen.raz tylko babyczka uznala ze jednak papierek to papierek i robiac 17 bledow dostalem dwoje.
ja sie wiele razy zastanawiam co napisac i jak by bylo jak najmniej tych bledow.
obecan 'mlodziez' zaklada nauczycielom smietniki na glowe, wiec czego my mozemy sie po nich spodziewac?jedynie temato typu - jak przekonac 'stara' by pojechala ze mna po 'motor'....
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth

Postprzez simonw » 7/7/2007, 18:09

johnmichael - owszem, zle sie dzieje i widze ze sledzisz polskie klimaty... po prostu bezstresowe wychowanie:)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mr_neox » 7/7/2007, 18:19

Wszyscy się sprzeczacie o poziom na forum, ale nie ma się tutaj czemu dziwić - jakbyście pouczyli kilka klas w gimnazjum języka obcego to byście zobaczyli jakie braki w edukacji mają te dzieci...

W szczególności jest to język polski, ja podobnie jak większość nauczycieli, którzy mają wieloletnią praktykę zawodową, dopatruję się problemu w reformie szkolnictwa (i nie chodzi tu tylko o Giertycha) a dokładniej mówiąc we wprowadzeniu gimnazjum między podstawówką a LO...

Istnieją plany powrotu do starego systemu nauczania, ale ile w tym prawdy to nikt nie wie...
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez simonw » 7/7/2007, 18:32

Ja nie wiem komu to przeszkadzalo ze bylo 8 klas i liceum, konczac szkole czlowiek mniejwiecej wiedzial jakie liceum/technikum wybiera a nie szwedaja sie po jakis sztucznych tworach gimnazjalnych... kiedys bylo lepiej, rozsadniej, wiecej czasu na dokonczenie programu nauczania ze swoimi nauczycielami i znajomymi, a teraz kilka lat tutuaj, kilka tutaj, nie wiem..
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez owad » 7/7/2007, 22:12

ale jak ktos bedzie wykazywal chec nauki to wszedzie sie nauczy..... ale tez uwazam ze takie zmienianie szkol co 3 lata nie jest za dobre....
bedzie dobrze... i jest bardzo dobrze.... Z'etek xD
Avatar użytkownika
owad
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 29/3/2007, 19:49
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez gumis » 7/7/2007, 23:38

jak ktos jest tepy to zadna szkola mu nie pomoze !!
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez mar111cin » 8/7/2007, 09:19

Co do tematu to sie zgadzam, jak naczytam się takich błędów to potem sam nie wiem jak coś się pisze. Przez takie robienie błędów inni to będą powtarzać.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez turboponczek » 8/7/2007, 09:49



Ostatnio edytowano 29/3/2010, 23:31 przez turboponczek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez simonw » 8/7/2007, 10:07

Ok - owszem, mowilismy tylko ze wiele osob z mlodych rocznikow, wychowanych bezstresowo zaklada sobie swoj daszek, spodnie w kolana i wykreca sie mitem czy papiekiem za 50,00 robiac obciach tym wlasnie, ktorzy sie staraja ale z powodu wady, niekoniecznie zawsze wychodzi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hefron » 8/7/2007, 10:09

"Neo kids" które zasłaniają się dyslekcją chyba nie mają pojęcia o czym mówią. Ja tylko dodam, że dyslekcja jest to rodzaj upośledzenia psychicznego. Nie zwalnia to jednakże z posiadania mózgu. Wystarczy sobie zainstalować nową Mozille ze sprawdzaniem pisowni albo sprawdzać w Wordzie. Nie będzie wtedy takiego pośmiewiska
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez SzpiceR » 8/7/2007, 10:44

hefron, niezly kask shoei :?:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez simonw » 8/7/2007, 10:53

Brawo Hefron :)
Co prawda dzieci neo to zbyt mocno powiedziane, ale jak juz mowilem spotkalem w swoim zyciu szkolnym JEDNA osobe ze stwierdzona dysleksja i faktycznie biegal na zajecia dodatkowe, i niezle mu szlo, czasami sei o cos dopytal. Mowil ze po prostu nie czuje tej roznicy, ale stara sie pamietac o zasadach, przed , po, czy sie wymienia... i naumial sie d matury naprawde niezle i bykow nie sadzil
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mar111cin » 8/7/2007, 11:03

turboponczek napisał(a):Zgłaszam odrębne zdanie. Dysleksja nie jest wykrętem dla cwaniakowatych leni. To, że są takie osoby - które tylko udają dysleksję - nie upoważnia Cię do tak radykalnych i niesprawiedliwych sądów. Są ludzie którzy choćby tłukli ortografię dzień w dzień - będą robić dużo błedów bo są dyslektykami.

Nalez pamiętać że forum to nie szkoła gdzie wszystko się odbywa pod presją oceny oraz czasu i pisząc tu posty jest możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli.


Jak taki mądry, to ja sie czuje urażony przez osoby nie stosujące się do zasad pisowni. Rażą tym mój patriotyzm i godzą w polskość. Tak jak wszyscy czują sie urażeni że na forum jeżdżą po motorowerach, tak ja czuje się urażony za kaleczenie języka polskiego. Jest to lekceważenie osób piszących na tym forum i okazywanie całkowitego braku szacunku. Zadowolony?


Jak ktoś pisze naprawde tak że z tym człowiekiem nie można się porozumieć, to nic się nie stanie jak skorzysta z cudów techniki i użyje specjalnej przeglądarki albo worda. Bo jak ómiejom znaleś foróm i pisaź tótej wiele głopih tematuf o pierdopendah kture siem im nie rozpendzajom to dlaczego ktokolwiek ma czytaź te ih spamerstfo ? nie karzdy jeźdrzi tszystastrzerdzieci na gozine ale jak kogus niemorzna zrozómić to dlaczego ma zaśmiecac foróm?

Dlaczego większość ma się dostosować pod mniejszość (chociaż na forum to nie zupełnie tak jest) która wykazuje się WIELKIM lenistwem? Dlaczego Ci co piszą poprawnie mają czytać te bzdury i psuć swoją psychike przez leniwców którzy zaraz zaczną nas posadzać o rasizm. Jak są jakiekolwiek zasady pisowni to trzeba sie tego trzymać a nie olewać z góry na dół ciepłym moczem i krzyczeć jaki to ja biedny bo najeżdżają na mnie za to że nie umiem pisać, a ja taki biedny i mnie tym tylko denerwują.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez owad » 8/7/2007, 11:27

niektorzy lubia sie pouzalac nad soba i wybrac najprostrze wyjscie (zaswiadczenie o dysleksji) zamias sie zabrac do roboty..... znam osobe z takim zaswiadczniem ktora bledy ortograficzne robi rzadziej ode mnie (ja nie mam dysleksji ;) )..... naprawde wystarcz troche pracy i mozna to zniwelowac prawie do zera...... fakt ze zdazaja sie przypadki tzw. "ciezkie" ale to sa jednostki.....

PS. przepraszam jak kogos urazilem... ;)
bedzie dobrze... i jest bardzo dobrze.... Z'etek xD
Avatar użytkownika
owad
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 29/3/2007, 19:49
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SzpiceR » 8/7/2007, 12:01

prosze nienazywac wszystkiego dysleksja bo jak mowilem sa 3 typy dys-funkcji i jeden z drugim niema nic wspolnego
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez stecarlos » 8/7/2007, 13:53

U mnie w klasach szóstych (a i b) na prawie 50 osób 4 ma dysleksję i jedna dysgrafię, z czego trzy osoby z tych czterech mają papierek o dysleksji i lenistwo.
Ale nasza polonistka jest ''lekko wrednawa''- nie daje spokoju tym którzy mają papierek i lenistwo - mają tyle do przepisywania że moim zdaniem nie jest to tego warte.
NIE DAJMY ZARABIAĆ ZŁODZIEJOM
- kupujmy szpeje z papierami
Treści wyrażone w tym poście są moją prywatną
opinią, nie biorę odpowiedzialności za ich wykorzystanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
stecarlos
Świeżak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 17/2/2007, 08:20

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości




na gr