Zobacz wątek - GS 500 Blokada kierownicy nie działa
NAS Analytics TAG

GS 500 Blokada kierownicy nie działa

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

GS 500 Blokada kierownicy nie działa

Postprzez Szymk0 » 30/6/2013, 20:40

Cześć, kilka tygodni temu kupiłem GS'a 500E 93'. I mam problem z blokadą kierownicy, niestety nie sprawdziłem tego elementu przy oględzinach motocykla, a problem pojawił się już po dojechaniu do domu, początkowo nie było aż takiej tragedi ale aby załączyć blokadę musiałem kilka/kilkanaście razy próbować przekręcić kluczyk aby zaskoczyła (kluczyk będący w pozycji OFF po prostu w ogóle nie chciał się przekręcić na LOCK).
Po kilku dniach problem znacznie się nasilił, blokada zaskakiwała dopiero po kilkudziesięciu próbach przekręcania kluczyka - czasem kluczyk przekręcał się do połowy zakresu między OFF a LOCK i po lekkim ruszeniu kierownica trzymając kluczyk w tej pozycji dopiero dawało go się przekręcić całkowicie w lewo na LOCK.
Jakieś 3 tygodnie od kupienia motocykla kluczyka już w ogóle nie dawało się przewkręcić na LOCK (próbowałem szukac róznych pozycji kierownica ale blokada nie zaskakiwała.
Na różnych forach wyczytałem że pomóc może wlanie kilku kropli oleju maszynowego - wlałem nic nie pomogło. Dorobiłem nowy kluczyk (stary był już troche zajechany -a miałem i tak tylko jeden) również to nic nie pomogło.
w tej chwili blokady nie da się w ogóle włączyć. Możliwe że wlanie oleju maszynowego pogorszyło tylko sprawe -sam nie wiem.
Motocykl miał lekką wywrotke na lewą stronę (jeszcze będąc w rękach poprzedniego właściciela) być może coś się wygieło i blokada nie może trafić na swoje miejsce.
Czy w takim wypadku pomóc może już tylko wymiana stacyjki?

Co do samego tematu wiem że takie juz były (przeglądałem google) ale żadne rozwiązanie nie pomogło. Chciałem założyć temat na forum SuzukiGS ale nie moge w ogóle na nie wejśc - mam tam zablokowany adres IP nie wiem z jakiej przyczyny.
Szymk0
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa