Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - Supermoto 8 - 9 tys

Pierwszy motocykl - Supermoto 8 - 9 tys

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Pierwszy motocykl - Supermoto 8 - 9 tys

Postprzez MajQ » 26/6/2013, 14:46

Witam,
Od ponad roku zastanawiałem się nad kupnem motocykla. W końcu zdecydowałem, że czas podjąć w tym kierunku jakieś działania ;)

1. Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)

Bardzo małe, 2 sezony użytkowania skutera (dojazdy do szkoły, jazda po okolicy) + kurs na PJ A w 2011 na YBR 250. Od momentu odebrania prawka nie jeździłem prawie w ogóle.

2. Wiek, waga, wzrost.

20 lat, 65 kg i 178 cm wzrostu.

3. Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Zdecydowanie jazda na co dzień po mieście, dojazdy na uczelnię. Czasem wypad na kilka godzin poza miasto ale przede wszystkim chciałbym nauczyć się (tudzież doszlifować) technicznych podstaw jazdy. Dlatego nie chcę celować w ogromne moce i pojemności.

4. Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

W tym momencie ciężko określić, ale zakładam, że ok. 4 tys.

5. Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Na sam motocykl planuję wydać ok. 8 - 9 tysięcy. Na ciuchy oczywiście osobna skarbonka ;)

6. Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Mam nadzieję, że zamknę się w kwocie do tysiąca, ale generalnie - tyle ile będzie trzeba.

7. Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Supermoto. Dużo czytałem i rozmawiałem na ten temat i szerze mówiąc - strasznie się napaliłem ;)

8. Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

W tym momencie dwa:
- Yamaha WR 125 X
- KTM Duke 125

Myślałem też nad czymś mocniejszym (do 250), ale ciężko było znaleźć coś w tym przedziale cenowym. Chciałbym się dowiedzieć, co można znaleźć w tej cenie i jaka kwota może być potrzebna do wyłożenia na start (przed sezonem).
MajQ
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A