Zobacz wÄ…tek - Problem z XJ 600, nie odpala
NAS Analytics TAG

Problem z XJ 600, nie odpala

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z XJ 600, nie odpala

Postprzez trawqa18 » 23/6/2013, 20:30

Witam, kupiłem yamahe xj 600 w piątek, zrobiłem nią parę km. W sobotę tez zrobiłem parę km i wszystko grało. Dziś rano zachodzę do garażu i nie chce odpalić. Okazało się ze nie ma iskry. Jako ze jest to mój pierwszy czterosuwowy motocykl nie bardzo wiedziałem od czego to może być. Poszperałem trochę na forum i znalazłem ze albo moduł albo impulsator. Rozebrałem pol motoru żeby dostać się do modułu. I wtedy: zapalam ( dosyć wolno kreci rozrusznikiem ) i pstryka coś w okolicach modułu. Kumpel podjechał ( ma honde VT 500 ) i poradził mi żebym doładował aku. Wiec doładowałem iii odpalił. OK trochę się zagrzał silnik i się przejechałem. Zrobiłem może nie cały 1km i zaczął się dławic jakby nie dostawał paliwa, ledwo wjechałem na podwórko. I już wtedy nie odpalił. Pytanie: czy to wina akumulatora czy rozrusznika. Podłączyłem aku pod prostownik i jak zakręcę 2 razy rozr. to naładowanie aku spada o polowe. Jaki powinien być akumulator, ile powinien mieć Ah? Czy ktoś ma jakieś pomysły? :/
trawqa18
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/4/2013, 11:34
Lokalizacja: New Bug@j


Postprzez irek350 » 24/6/2013, 18:33

Witaj
Naładowany aku powinien kręcić silnikiem jak dziki.
Jeżeli napięcie spada ci znacznie po dwóch uruchomieniach motoru to może oznaczać że jest on już do wymiany.
Gorsza sprawa to owe pstrykanie przy module. Czy pstryka przekaźnik, czy może następuje jakieś przebicie?
Przy słabym aku moduł zapłonowy może nie działać prawidłowo, dlatego zacznij od wymiany akumulatora na jakikolwiek sprawny.
Irek
irek350
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3/6/2013, 21:18
Lokalizacja: Poznań


Postprzez trawqa18 » 24/6/2013, 19:38

Problem aku odpada jak na ta chwile, próbowałem ruszyć poprzez kable i akumulator z samochodu , tez nic... czyściłem filtr paliwa ale na to wygląda ze dalej nic, iskra jest ale nie pali- wychodzi ze paliwo nie dochodzi
trawqa18
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2/4/2013, 11:34
Lokalizacja: New Bug@j

Postprzez tomek2102 » 26/6/2013, 16:10

A jak moto zgasło to czy rozrusznik kręcił przy próbie ponownego odpalenia czy kręcił ledwo i coś pstrykało?? Bo jak to drugie to albo nie masz ładowania albo jest jakieś spięcie w instalacji lub po prostu aku do wymiany.
tomek2102
Świeżak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3/3/2013, 14:20
Lokalizacja: Chełm

Postprzez sebo97 » 27/6/2013, 16:18

Lipny motor kup nowy
sebo97
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/6/2013, 16:02
Lokalizacja: świdnica



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê