Zobacz wÄ…tek - Yamaha Fazer FZS 600 + film z YouTube
NAS Analytics TAG

Yamaha Fazer FZS 600 + film z YouTube

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Yamaha Fazer FZS 600 + film z YouTube

Postprzez akuku » 18/6/2013, 22:03

Witam serdecznie,
bardzo proszÄ™ o ocenÄ™ tego egzemplarza Fazer FZS z 2000r.
http://allegro.pl/show_item.php?item=3314861647
Byłem go oglądać i nagrałem krótki filmik jak chodzi silnik, oraz wykonałem kilka zdjęć.
YouTube Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link) Obrazek (otwórz link) Obrazek (otwórz link) Obrazek (otwórz link) Obrazek
Galerie allegro za darmo (otwórz link)

Na lagach można wyczuć palcem olej, a łańcuch czasem przeskakuje. Sprzedający tłumaczy łańcuch tym, że go dłuższy czas nie smarował i trzeba go wymienić na nowy, a stare zębatki można zostawić bo uważa, iż są jeszcze dobre (ale jak to stwierdzić? Na ścigacz.pl w poradach jest mowa, że lepiej wymieniać kompletny napęd).
Odpala bez ssania i chodzi. Trochę nierówno. Ssanie, co widać na filmiku, po delikatnym zaciągnięciu sprawia, że motocykl gaśnie. Potem odpalamy go ponownie z odkręconą manetką i ssanie zaczyna funkcjonować poprawnie. Przy odciąganiu ssania obroty schodzą poprawnie.
Jadąc na 1-biegu bez gazu z lekkiej górki delikatnie szarpał. Na prostym - nie sprawdzałem.
Skrzynia chodzi bardzo dobrze.
Gumowe kroćce ssące między gaźnikiem a silnikiem spękane (ponoć jest to przypadłość Fazerów z tych lat).
Na filmiku kiedy przechodzÄ™ na drugÄ… stronÄ™ motocykla to przy silniku coÅ› "szumi". Czy to normalne?
Klocki z przodu po ok. 3mm, tył ok 4mm.
Opona z tyłu ok. z 2mm od zgrubienia wartości granicznej, z przodu ok 1,5mm od zgrubienia wartości granicznej.
Tłumik Devil bez dbkillera. Głośność, nie mam miernika, ale wydaje się być umiarkowana.
Jeździ prosto, chłopak, który sprzedaje Fazerka wspominał, że zdarzało się jechać ponad 200km/h i nie doznał żadnych niespodzianek.

Poza tym ma nieoryginalne kierunki, czachę też jakąś inną z krótką szybką.
Na żywo wygląda nieźle. Ten lakier biały Perła może nie zwala z nóg, ale jest niezły.

Czy egzemplarz warty jest 6tys.? Czy lepiej uważać na tą minę i koszty mogą mnie potem zjeść i lepiej kupić zadbaną CB500, bo taką też jestem skłonny kupić.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Tomek G
akuku
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/5/2013, 23:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


Postprzez Suzuki gsx 750 f » 19/6/2013, 05:25

Jednym słowem opony do wymiany,Napęd wymieniasz cały a nie częściami ,lagi też do roboty ,Gaźniki do czyszczenia Jednym słowem ładnych parę zeta poleci na wstępie
Suzuki gsx 750 f
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2/8/2012, 17:57
Lokalizacja: Warszawa




Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê