Zobacz wątek - GPZ 500 NA PIERWSZY POWAŻNIEJSZY MOTOCYKL/ HELP!
NAS Analytics TAG

GPZ 500 NA PIERWSZY POWAŻNIEJSZY MOTOCYKL/ HELP!

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

GPZ 500 NA PIERWSZY POWAŻNIEJSZY MOTOCYKL/ HELP!

Postprzez Cybul92 » 16/6/2013, 23:56

Witam wszystkich.

Poważnie rozważam kupno Kawasaki GPZ 500.
Jest to mój pierwszy poważny motocykl szosowy. Wcześniejsze doświadczenie miałem z Simsonem :P (od maaaaałego do 16 roku życia) oraz z Suzuki DR 125 (od 16 do 21 r.ż.).

Jako, iż doświadczenie już jakieś tam mam, postanowiłem zainwestować w coś większego.
Poważnie myślę nad GPZ, ponieważ miałem przyjemność nim jeździć i przyznam, że się w nim zakochałem :oops: ;).

Znalazłem sztukę z 92r. ok. 40tyś przebieg, ogólnie ładna (kilka zarysowań i plastyki 'pospawane' w parku miejscach- nic widocznego/groźnego), silnikowo też wydaje się sprawna, żadnych wycieków, biegi dobrze 'wchodzą', hamowanie dobre (tarcze ładne, klocki nowe) jedynie z przodu trochę 'charczą' klocki o tarczę, ale to myślę, że wystarczy tłoczki przeczyścić. Jedyna 'dziwna' rzecz, to stosunkowo głośny proces przełączania biegów, ale ponoć 'ten typ tak ma'. Cena to 3,5 tyś, może wytarguję do 3 :).

Czy ktoś obcował z tym motocyklem? Dobry motocykl na taki staż? Czy sztuka opisana powyżej, to dobry wybór (cena-jakość)?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
Pozdrawiam,
Krzysiek
Cybul92
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/6/2013, 23:34


Postprzez R6_Rider » 17/6/2013, 00:01

GPZ 500 jest dobrym wyborem na pierwszy większy sprzęt a na resztę pytań odpowiedzieć nie potrafię, bo nie miałem nigdy z nim do czynienia. ;)
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA


Postprzez power_bit » 17/6/2013, 16:09

Motocykl dobry na początek, z Twojego ogólnikowego opisu ciężko coś więcej powiedzieć.
40 tys to mało, ale przy starszych motocyklach raczej nie ma co patrzeć na przebieg, bo jak to w Polsce "przebieg do uzgodnienia" Głośny proces przełączalnia biegów tzn.? Skoro piszesz, że biegi ładnie wchodzą, to o co chodzi? Nie powinno nic hałasować, może być stosunkowo ciche stuknięcie przy wbijaniu biegów, nic więcej, żadnego chrobotania, zgrzytania nie powinno być. Odkręć mu pod czerwone pole na 1,2,3 i zobacz czy nie wyskakuje któryś z biegów.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez R6_Rider » 17/6/2013, 17:05

Moim zdaniem "głośny proces przełączania biegów" może wynikać też z braku umiejętności w przełączaniu ich poprawnie. :) Nie mówię, że tak jest, ale na pewno może być.
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA

Postprzez Cybul92 » 17/6/2013, 22:01

Tzn nie chrobocze/zgrzyta przy zmianie. Bardziej chodzi o to właśnie stuknięcie, które moim zdaniem jest dość głośne. Może jednak to faktycznie wynika z nieumiejętności płynnej zmiany biegów :) Odkręcałem pod czerwone na każdym z biegów i nie wybija biegów.

A co Panowie myślicie o Yamaha SZR 660? Porównywalny sprzęt? Jak to wygląda z osiągami? Ktoś się orientuje?
Cybul92
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/6/2013, 23:34

Postprzez zciwo » 27/6/2013, 09:34

GPZta to dobry sprzęt, ale przedliftowe mają kłopoty z kołem magnesowym. Odklejają się magnesy i jest spory kłopot. Po 1994 już tego problemu nie ma :)
Zapraszam na forum | www.gpz500.cba.pl
Avatar użytkownika
zciwo
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10/6/2012, 16:07

Postprzez leff » 27/6/2013, 12:56

generalnie w GPZ biegi wchodza glosno, trzeba sie dooobrze postarac zeby zrobic to cicho, bardzo wyczuc dzwignie i przestrzegac, ze zaczna i konczy noga
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê