Zobacz wątek - Problem z nowym zestawem napędowym - dziwne odgłosy
NAS Analytics TAG

Problem z nowym zestawem napędowym - dziwne odgłosy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z nowym zestawem napędowym - dziwne odgłosy

Postprzez eMKa1991 » 10/6/2013, 06:51

Witam serdecznie,

założyłem do mojego Suzuki GN250 nowy zestaw napędowy. Wszystko niby bez problemu zrobione, ale przednia zębatka wydaje dziwne odgłosy, które nasilają się im szybciej jadę. Na biegu pierwszym nic prawie nie słychać, a na dwójce wyraźnie słychać odgłosy. Nie szczędziłem 'smaru' więc na sucho na pewno nie pracuje łańcuch. Także odnotowałem dziwne oddawanie mocy w Suzi. Dziwne bo wydaje się motocykl zmulony jak nigdy przedtem. Nie wiem czy to problem powiązany z napędem, ale przed wymianą jego wszystko pracowało bardzo dobrze. Sprawdzałem wielokrotnie ustawienie koła jak i naciąg - wydaje się być wszystko jak przedtem i poprawnie(jak w instrukcji)

ps. zestaw napędowy firmy DID X-ring VX2

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Marek K.
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41


Postprzez eMKa1991 » 10/6/2013, 20:14

Co do zestawu to jestem pewien, że dobrze dobrany. Ta sama ilość zębów, wszystko identyczne jak w starym.

Przyglądałem się dziś przedniej zębatce i delikatnie puszczałem sprzęgło, aby sprawdzić jak wchodzą zęby w łańcuch i wszystko wydaje się być dobrze. Na biegu pierwszym zupełnie nic nie słychać, ale na dwójce i wyżej nie wiem czemu zębatka się odzywa(bądź x-ringi - typowe brzęczenie im większa moc tym bardziej robi "bzzzz").

Może minimalnie źle wchodzą zęby w łańcuch czego nie widać gołym okiem? A może jak się łańcuch rozciągnie nieco to przestanie wydawać te odgłosy? ( choć wolał bym się nie mylić jak mi nowy napęd w trasie pierdyknie...)

Z góry dziękuję za pomoc

EDIT
Bardzo podobny dźwięk u mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=Fqg2esVXAeg
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41


Postprzez eMKa1991 » 11/6/2013, 19:49

Dziękuję za odpowiedź i zrobię jak Pan mówi. Dziś jeszcze raz przesmarowałem łańcuch i pojeździłem chwilę. Ewidentnie przy obciążeniu(przyspieszaniu) łańcuch brzęczy. I pewnie Pan ma rację i trzeba poczekać, aż się ułoży/rozciągnie. Zrobię kilka małych spokojnych tras i dam znać jaki tego efekt będzie.

Tymczasem dziękuję za pomoc jeszcze raz.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Wolf.
eMKa1991
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2012, 21:41



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê