Zobacz wątek - Nowa 125 lub 250 którą wybrać?

Nowa 125 lub 250 którą wybrać?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Nowa 125 lub 250 którą wybrać?

Postprzez klik99 » 31/5/2013, 02:33

Witam prosił bym was o poradę jaki motor wybrać dla siebie:

- Będzie to mój pierwszy motor jak do tej pory jeździłem na 250 (kurs na prawa jazdy) i trochę na GS 500
- Waga ok 100kg wzrost 183cm
- Motor będę wykorzystywał do poruszania się po mieście, do szkoły do pracy głównie by dojechać gdzieś szybciej niż samochodem i mam nadzieje taniej. Nie planuje jazdy przy złej pogodzie. Czasem będzie ze mną jeździła druga osoba ale dość sporadycznie i raczej na krótkie dystansy.
- W sezonie będę robił ok 3000-6000 km
- Motor zamierzam kupić nowy maksymalnie mogę wyłożyć ok 20 tyś ale w tej cenie musi się również zawierać strój i akcesoria typu kask buty itp.
- Najbardziej podobają mi się Naked bike

Do motoru przymierzam się od pewnego czasu ale dopiero teraz zdecydowałem się na jakiś zakup.
Do tej pory brałem pod uwagę 3 motory ( używane)
- Bandit 600
- GS 500
- Honda Hornet 500

Ale ostatecznie zdecydowałem się na coś bardziej oszczędnego mianowicie: ( nowe)

-Suzuki Inazuma 250 ( Podoba mi się wygląd i ogólnie nie wypada źle w testach)
-Honda CBR250R raczej z C-ABS ( Nie zachwyca mnie wyglądem ale uważam że na chwile obecną proporcja ceny do jakości jest na dobrym poziomie)
-Honda CBR125R ( Jak dla mnie tańszy w eksploatacji odpowiednik 250 ale o tym konkretnym modelu najmniej wiem)
-Yamaha YBR 125 (Niska cena a wykona powiężone mu zadania.)

Każda uwaga będzie dla mnie cena. Nowy motor kupuje ponieważ nie chcę mieć problemów z serwisem i w chwili obecnej jest to główny wyznacznik poza kosztami eksploatacji.

Jaki motor waszym zdaniem będzie najlepszy? (mogą być inne niż wymieniłem)

Pozdrawiam
Karol
klik99
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A