Zobacz wÄ…tek - Rajdowy styl jazdy ?
NAS Analytics TAG

Rajdowy styl jazdy ?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Rajdowy styl jazdy ?

Postprzez AKG » 23/5/2013, 00:00

Cześć,

Mam do Was pytanie odnośnie takiego stylu jazdy jak na zdjęciu poniżej :

Obrazek

Widać tu charakterystyczne odchylenie pozycji kierowcy w kierunku przeciwnym do skrętu czyli na odwrót niż ma to miejsce przy jeździe na nake'ach czy ścigu. Moje pytanie brzmi następująco : Jakie korzyści niesie ze sobą taka pozycja gdyż po przesiadce z crossówki na motor szosowy ciągle łapię się na jeździe z łokciami w górze przy jeździe po ciasnych i wolnych zakrętach (mam wrażenie, że pochylając się razem z motorem ten się poprostu wywali) czyli mniej więcej podobnie jak ten kierowca super moto. Na jednej ze stron znalazłem rozpisane style jazdy i rzekomo ten nosi miano "rajdowego", ale oile znane są mi prawa fizyki to właśnie wkładanie ciała "w zakręt" pomaga przeciwdziałać sile odśrodkowej. Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałem dlatego proszę zorientowanych w temacie o wypowiedź.

Pozdrawiam.
AKG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/5/2013, 23:27


mi

Postprzez leff » 23/5/2013, 08:27

Poszukaj sobie filmikow z gymkhany, przy wolnych i ciasnych skretach stosuje sie nie tylko przeciwny balans ale wrecz przeciwsiad
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Karol20 » 23/5/2013, 17:27

Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez AKG » 23/5/2013, 23:18

Tak, cytowałem fragment artykułu ze strony którą podałeś, ale nijak nie odpowiada to na moje pytanie. Nadal nie wiem dlaczego jedni jeżdżą z łokciami w górze i odchylonym ciałem w przeciwną stronę do zakrętu jak na motorze crossowym, a inni z kolanem przy ziemi i zwisający do wewnętrznej strony zakrętu jak na ścigu. Nie chodzi mi tutaj tylko o jazdę na supermoto, ale właśnie też na większych motorach jak ta beemka ze zdjęcia w artykule, nie wygląda, żeby przemieszczał się tam z małą prędkością w ciasnym zakręcie jakie więc zastosowanie ma taka sylwetka, która tylko ułatwia sile odśrodkowej wyrzucenie motoru na zewnątrz ?
AKG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/5/2013, 23:27



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê