Zobacz wątek - Motocykl do 5 tys. do jazdy na codzień i wypadów za miasto.
NAS Analytics TAG

Motocykl do 5 tys. do jazdy na codzień i wypadów za miasto.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do 5 tys. do jazdy na codzień i wypadów za miasto.

Postprzez urbiq » 17/5/2013, 12:16

Na początku chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post.
Jaki motocykl polecilibyście już lekko wprawionemu 'motocykliście' ? Poniżej podaję wszystkie niezbędne rzeczy:

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), skuter 50 ccm, od kilku lat, na zmianę z późniejszym 125 ccm. Jeździło się też trochę na różnych 600 ccm od znajomych. Razem około 15 tys. km. Dodatkowo nie wiem czy to ma takie znaczenie, ale mam prawo jazdy kat. B i jeżdżę samochodem od 2 lat.
- Wiek, waga, wzrost, 20 lat, 187 cm i 80 kg
- Do jakich celów chcesz używać motocykla: jazda na co dzień do szkoły, głównie po mieście, ale co jakiś weekend zdarzy się wypad ze znajomymi za miasto na trasie
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? około 5 tys.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Na motocykl mam maksymalnie 5 tys. dodatkowo mam osobną sumę na ciuchy (niektóre rzeczy już kupione)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Około 1500 zł
- Jakie motocykle Ci się podobają - Najbardziej sportowe, lub ewentualnie nakedy.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Obecnie nie mam konkretnych modeli, więc liczę na wasze propozycję :)
Dodam tylko, że szukam jakiejś 600, albo maksymalnie 750, gdyby się jakaś ciekawa trafiła.
Pozdrawiam serdecznie.
urbiq

Postprzez SkoQ » 17/5/2013, 12:42

Sportowe moto będzie ciężko dorwać w takim stanie, chyba że nie odstraszają Cię zabytki z poprzedniego stulecia ;)
w miasto sportcik to trochę nieporozumienie, ograniczona skrętność i plastiki które w mieście mogą się bardziej połamać niż przydać do osłony przed wiatrem.
- Jajko jest chyba w miarę dobrym pomysłem w tej kasie,
- SZR 660, troszkę egzotyk z dziwnym bakiem ale bardzo przyjemne moto, lekkie, mało palące. Mam w grupie chłopaka który na tym lata, w miarę wygodne moto,
- XJ 600 standardzik,
- Bandzior, jeśli będziesz mieć fart i utrafisz dobrą sztukę, to jest taka opcja.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
SkoQ
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Black-Ghost » 17/5/2013, 19:12

Jeśli nie posiadasz prawa jazdy kat. A to zapraszam do działu skutery, 50 i 125 :evil: Nie prowokuj!
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl

Postprzez urbiq » 17/5/2013, 22:28

Oczywiście, że posiadam prawo jazdy kat. A, robiłem je 2 lata temu razem z kat. B.
Nie wspomniałem o tym, bo uznałem to za oczywiste :)
Macie jeszcze jakieś propozycje oprócz wyżej wymienionych ?

Co sądzicie o takim oto GSXF 600 ? Czy dam radę przelatać na nim jakieś 2 sezony ?
http://tablica.pl/oferta/suzuki-gsxf-600-stan-b-dobry-zarej-w-pl-przerobiony-na-streeta-CID5-ID2TwkJ.html#d33e1498ea (otwórz link)
urbiq

Postprzez Kaai » 18/5/2013, 12:19

omijaj takie wiejskie samoróby na streeta. nikt zdrowego moto tak nie szpeci, musiał byc bo niezłym dzwonie, żeby taki syf z niego robić.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum

Postprzez urbiq » 18/5/2013, 12:52

A co byście powiedzieli o takiej CBRze ?
http://tablica.pl/oferta/honda-cbr-600-f2-CID5-ID2RZwD.html#d33e1498ea;promoted (otwórz link)
Sam porysowany wygląd mi nie przeszkadza, tylko lekko obawiam się o duży przebieg. Ile takie silniki mniej więcej przejeżdżają ?
O co się ewentualnie zapytać gościa jak będę z nim rozmawiał ?

Potrafisz czytać? Od oceny motocykli z ogłoszeń jest osobny dział. Wyłapałeś dziś pierwszego lizaka.

Black-Ghost
urbiq

Postprzez Kaai » 18/5/2013, 13:24

drugie tyle. 100k na te silniki to nic. no chyba, że te 100k będzie przelatane na pierwszych dwóch biegach.
jak chcesz do stuntu to najlepiej takie coś, co jest porysowane itp. bo tobie wygląd nie jest potrzebny, a takie moto jest tańsze
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A