Zobacz wątek - Ciągłość umów - jak to wygląda?
NAS Analytics TAG

Ciągłość umów - jak to wygląda?

Przepisy, prawo
_________

Ciągłość umów - jak to wygląda?

Postprzez Starski » 12/5/2013, 21:15

Zarejestrowanie motocykla to czasem sztuka, szczególnie, gdy kupujący nie wykazali chęci na przerejestrowanie go na siebie. Załóżmy, że osoba w dowodzie sprzedaje moto do komisu, a ci puszczają go komuś kto nie przerejestrował go. Ja natomiast kupuje go od tej ostatniej osoby.
Opinie jakie znalazłem w necie są różnorodne, niektórzy twierdzą, że wystarczy mieć tylko jedną lub dwie umowy K-S wstecz, a inni, że wszystkie od osoby wbitej w dowód.
Mi rozum podpowiada drugie rozwiązanie tj. muszę mieć wszystkie umowy K-S (fakturę w przypadku komisu) od momentu, gdy osoba widniejąca w dowodzie rej. sprzedała go.
W tym przypadku wyglądało by to tak: Fakt (kupna moto przez komis od tej osoby z dowodu), Fakt (sprzedaży przez komis dla aktualnego właściciela) i umowa K-S między mną, a obecnym posiadaczem.
Prawidłowo to zrozumiałem?
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30


Postprzez madcap » 13/5/2013, 08:38

wnioskujesz prawidłowo.
jest to o tyle istotne, że też stanowi swoisty dupochron w przypadku nieopłaconych składek OC przez poprzednich właścicieli.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Starski » 13/5/2013, 12:30

Jest tak jak mówisz, byłem dziś w WK i miła pani zza okienka powiedziała mi to samo. Warto dodać, że umowy muszą być koniecznie oryginalne i wyglądać jak oryginalne. Tyczy się to również danych na umowie i tych w dowodzie rejestracyjnym, a także w późniejszych umowach.
W takim przypadku można jeszcze powiedzieć, że gdy motocykl który kupujemy nie ma ważnego OC to jesteśmy zobowiązani wykupić je tego samego dnia który widnieje na naszej umowie K-S.
EoT
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê