Zobacz wątek - Prawidłowa temperatura silnika Honda Hornet 2001r.
NAS Analytics TAG

Prawidłowa temperatura silnika Honda Hornet 2001r.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Prawidłowa temperatura silnika Honda Hornet 2001r.

Postprzez epak » 8/5/2013, 17:01

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem HH. Jest to pierwsza moją większa maszyna, i stąd moje pytanie, czy temperatura pokazana poniżej jest prawidłowa? Chodzi mi oczywiście o postój... wentylator włącza się, z tym że wydaję mi się ze temperatura jest wysoka, dzisiaj stałem na postoju około 3-4 minut, temperatura powietrza była około 25 stopni, a tak oto wyglądał mój wskaźnik temperatury. Czy jest się czym martwic? Dać do jakiegoś mechanika? Dodam że dzisiaj zmieniałem olej wraz z płynem chłodniczym, jednak nic to nie zmieniło. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
epak


http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 63313.jpg/ ZDJECIE
epak
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6/5/2011, 22:26
Lokalizacja: Polska


Postprzez wojtoon » 9/5/2013, 13:24

Prosty przykład:

Obrazek


Zasada jest taka, że 100 stopni to taka optymalna temperatura dla silników motocyklowych. W samochodach często przekracza 120 stopni, więc raczej nie powinno cię martwić to że wskaźnik temperatury jest w ostatniej ćwiartce. Gorzej by było gdyby skakał po czerwonej skali.
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38




Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê