Zobacz wÄ…tek - Skuter z Belgii, jakie papiery i pierwszy przeglÄ…d w kraju
NAS Analytics TAG

Skuter z Belgii, jakie papiery i pierwszy przeglÄ…d w kraju

Przepisy, prawo
_________

Skuter z Belgii, jakie papiery i pierwszy przeglÄ…d w kraju

Postprzez Komar047 » 7/5/2013, 16:39

Witam

Na początek chciałbym podziękować wszystkim osobom które chciałyby pomoc.

Niedawno kupiÅ‚em po sÄ…siedzku (w Belgii) skuter Yamaha Neo's o pojemnoÅ›ci 50 cm³ i niecaÅ‚ymi dwoma tysiÄ…cami na liczniku. Do skutera dostaÅ‚em nastÄ™pujÄ…ce papiery: Certificate of Conformity(w jÄ™zyku angielskim), fakturÄ™ VAT poprzedniego wÅ‚aÅ›ciciela, książeczkÄ™ przeglÄ…du na której jest napisane że nastÄ™pny przeglÄ…d należy zrobić przy 4 tys kilometrów.
Skuter nigdy nie był rejestrowany gdyż tutaj nie ma takiej potrzeby wiec nie miał też tablic ani książeczki rejestracyjnej.
Z tego co wiem trzeba mi jeszcze umowę kupna-sprzedaży

Czy te umowę mogę napisać z sąsiadem od razu po polsku i jeśli jest taka potrzeba po flamandzku bez potrzeby tłumaczenia z certyfikatem i czy na tej umowie ma się znaleźć cena i czy ma ona jakiś wpływ na dalsze koszty ?

CiÄ…g dalszy :D

Jak już przyjadę do polski to z tego co wyczytałem w internecie to muszę zrobić kontrolę zerową. Jeśli tak to czy wolno mi jechać bez tablic i ubezpieczenia do stacji kontroli pojazdów bo przecież tablic nie dostane bez kontroli skutera a ubezpieczenia bez rejestracji :shock:

Mam nadzieje ze wypisałem wszystkie potrzebne informacje, i niecierpliwie czekam na odpowiedz.

Paweł
Komar047
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/5/2013, 15:44


Postprzez Komar047 » 5/6/2013, 06:39

Dziękuję wszystkim za odpowiedziNajgorsze kurwa form jaki widziałem (-.-) , skuter sprzedałem.
Komar047
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7/5/2013, 15:44


Postprzez Losero » 7/6/2013, 17:37

Witam, mam trochę inny problem ale chodzi o motocykl sprowadzony z Belgii, otóż otrzymałem dzisiaj tablicę tymczasową i dowiedziałem się że muszę zrobić przegląd, ale co z ubezpieczeniem? czy w dniu w którym dostałem tablicę muszę ubezpieczyć moto? jeśli tak to już mam problem bo po godzinie 18 raczej nie znajdę ubezpieczalni która jeszcze pracuje



ktoÅ› siÄ™ orientuje?

//widząc ten temat nie chciałem zakłądać następnego//
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê