Zobacz wątek - Cagiva mito 7 speed ( Amortyzatory uszczelki POMOCY!!! )

Cagiva mito 7 speed ( Amortyzatory uszczelki POMOCY!!! )

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Cagiva mito 7 speed ( Amortyzatory uszczelki POMOCY!!! )

Postprzez Adrian339 » 5/5/2013, 14:08

Witam ! .
Mam problem i proszę o pomoc !
W mojej Cagivie mito 7 speed z 95r cieknie z amortyzatorów ( nie tak jak niektórzy specjalnie robią żeby ciekło troszkę ) tylko normalne zacieki. Jak stoi to nic a jak ich użyję to cieknie. Przeczytałem już na stronie że to wina uszczelek tych co są na dole amortyzatora. I teraz pytanie gdzie mogę dostać takie uszczelki ? domyślam się że do cagivy mito raczej nie będzie więc z którego motocykla będą pasować do tych amortyzatorów ? BARDZO PROSZĘ O POMOC I DZIĘKUJĘ.

[ TUTAJ JEST TO CO PRZECZYTAŁEM JEŚLI JEST KTOŚ ZAINTERESOWANY.. ]

ŚLADY OLEJU :
Ślady oleju nie zawsze oznaczają nieszczelność amortyzatora. Jego nieznaczne "pocenie się" jest dopuszczalne, a nawet pożądane, gdyż zapewnia smarowanie uszczelki tłoczyska. Dlatego za każdym razem gdy tłoczysko wysuwa się, zabiera ono na swej powierzchni nieco oleju z wnętrza amortyzatora.
O złym działaniu uszczelki można natomiast mówić, jeśli ślady oleju są wyraźne, a ewidentnym objawem jej awarii są zacieki z oleju. Niesprawności takie w starszych autach zwykle spowodowane bywają naturalnym zużyciem uszczelki, przy czym moment ich pojawienia się przyspiesza mocne obciążanie pojazdu i zabrudzenia osiadające na tłoczysku. Po pewnym czasie nawet nieduży wyciek powoduje znaczne zmniejszenie ilości oleju i w konsekwencji spadek siły tłumienia amortyzatora.
Uwaga! Nigdy nie należy oceniać amortyzatora po deszczu, musi być on suchy.
Adrian339
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa