Zobacz wÄ…tek - kawasaki er6
NAS Analytics TAG

kawasaki er6

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

kawasaki er6

Postprzez Masterthc » 30/4/2013, 20:42

witam planuje zmienić moją xj i myśle o kawie er6... nie planuje przesiadki na większą pojemność ale coś więcej mocy się mi przyda się... żeby choć troszkę na koło szło postawić:p kawa ma 74km... duża różnica jest od xj ktoś może miał doświadczenie z tym motorem?
Masterthc
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20/2/2012, 13:45
Lokalizacja: Babimost


Postprzez SkoQ » 2/5/2013, 07:24

Zależy jaką kasę masz przeznaczoną na następne moto, ogarnij sobie jeszcze SV' o podobnej mocy ale innej charakterystyce silnika :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Raczek_6 » 5/5/2013, 21:39

ER6 ma bardzo dobre osiągi w porównaniu z nowszą konstrukcyjnie XJ6 78KM, ER6 jeździ o niebo lepiej, SV 650 ma charakterystykę zbliżoną do ER6.

Ale Kawasaki ma to coś czego Suzuki nie będzie miało - wygląd.
Oczywiście zależy co komu się podoba.
Jeśli chodzi o XJ600 to też mogę powiedzieć że ER6 daje fajniejsze wrażenia z jazdy, lepszy moment obrotowy w niższym zakresie obrotów.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez SkoQ » 6/5/2013, 08:03

SV 650, czyli V2 ma charakterystykę zbliżoną do 2 cylindrowej rzędówki w ER6 ? Jedyne co mają zbliżone to chyba tylko pojemność i moc.

Pozwolę sobie zacytować ,,Boczo"

W zasadzie moglibyÅ›my zamknąć tÄ… sekcjÄ™ zdaniem „SV650 ma lepszy silnik. Do widzenia”. MaÅ‚y, uroczy widlaczek SV jest silnikiem tak dobry, że w ciÄ…gu 13 lat istnienia na rynku w zasadzie siÄ™ nie zmieniÅ‚. Pierwsze gaźnikowe modele sÄ… pod wzglÄ™dem dynamiki fascynujÄ…ce. Kiedy odkrÄ™cisz gaz, a później bÄ™dziesz go odkrÄ™caÅ‚ odważniej, nie uwierzysz w osiÄ…gi tego maleÅ„stwa. Co wiÄ™cej, SV majÄ…c sześć biegów na ostatnim z nich przyspiesza jakby miaÅ‚o pojemnoÅ›ci dwa razy wiÄ™cej. Genialne. SÄ… wady, ale eskalować je bÄ™dÄ… głównie ci z brakami w technice jazdy. SV650 jest jednym z mocniej hamujÄ…cych silnikiem motocykli. O ile w trasie spokojnie można zrezygnować z używania hamulców, o tyle w zakrÄ™cie, nie daj Panie mokrym, trzeba uważać. Bo czym tak naprawdÄ™ hamujemy hamujÄ…c silnikiem? Zblokowanie koÅ‚a w apeksie zakrÄ™tu nie jest fajne. I tutaj z pomocÄ… przychodzi Kawasaki ER-6. Silnik nie ma tak zacnego buta w dolnym i Å›rednim zakresie obrotowym, ale jest o wiele pÅ‚ynniejszy i lizusowsko przyjazny. OczywiÅ›cie, radosna energia tutaj jest, ale na SV bÄ™dziesz weselszy. Silniki – remis z dość wyraźnym wskazaniem na Suzuki.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez jasnoksieznik » 6/5/2013, 09:10

Przesiadka z JX na ER-6 moze wywolac szok w zakresie komfortu i kultury pracy. W szczegolnosci, egzemplarz ER-6, ktorym jechalem, dosc nieprzyjemnie wibrowal calym siedziskiem w okolicach 4,5k obrotow. Dla mnie byl to powazny argument przeciw ER-6 (mimo iz sie bardzo fajnie na nim jezdzilo)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Vergon » 6/5/2013, 16:42

Skoku to co masz na papierze to nie wszystko, ER6 naprawdę jeździ jak namiastka SV650. Świetnie zbiera się z dołu, później wyraźnie słabnie, ogólnie to zachowuje się jak słaba V'ka.
Generalnie mi nie pasuje charakterystyka silnika ER6, XJ'ką (tą nową) jeździło mi się dużo fajniej niż ER6.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SkoQ » 6/5/2013, 20:51

Ja tylko cytuję :) Nie jeździłem ani na tym ani na tym.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê