Zobacz wÄ…tek - Objawy pracy na 3 cylindrach
Advertisement
NAS Analytics TAG

Objawy pracy na 3 cylindrach

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Objawy pracy na 3 cylindrach

Postprzez dyko25 » 15/4/2013, 10:46

cześć, chcę kupić cbr 1000 f, był z nią taki problem że podobno chodziła na 3 cylindry, teraz sprzedawca twierdzi że chodzi już na 4 bo wymienił cewkę która podobno była powodem usterki. Jednak ja mam wątpliwości co do tego, bo dźwięk motoru przypomina bardziej choppera niż ścigacza, nie wiem czy tłumik yoshimura może mieć na to wpływ czy to właśnie przez to że 1 cylinder nie chodzi. Nie miałem jak za bardzo sprawdzić przyspieszenia bo padał deszcz, nie miałem kasku i tylko przejechałem się po małej uliczce obok domu właściciela, ale miałem takie wrażenie że jednak powinna przyspieszać lepiej jak na tyle mocy i taką pojemność. Wolne obroty są ustawione bardzo niskie, nie pamiętam dokładnie ile, natomiast wskazówka nie skacze, pracuje równo. Reakcja na gaz jest też bardzo dobra ale tylko do jakiś 6 tysięcy wchodzi żwawo, później już jakby trochę wolniej. Czy mogą to być objawy pracy na 3 cylindrach? i ogólnie jak to powinno wyglądać jeżeli chodzi na 3? pozdr
dyko25
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/9/2011, 16:39


Postprzez Damianmuczko » 15/4/2013, 13:41

Moim zdaniem jak by chodziła na 3 cylindrach to by ciężej paliła i nie wkręcała by się na obroty żwawo a jeżeli chodzi o tłumik to możliwe że będzie pracował bardziej jak choper musisz się przejechać na dobrej drodze jeżeli chcesz sprawdzić ewentualnie weź kogoś ze sobą kto się zna ;]
Damianmuczko
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15/12/2012, 09:57
Lokalizacja: Siema Ty Cze


Postprzez dyko25 » 15/4/2013, 13:57

Pali to ona od strzała, wkręca się tak jak mówiłem na niskich obrotach bardzo dobrze, wyżej już tak średnio. A jakby się okazało że pali na 4 a ma słabe przyspieszenie to czy może być to wina jakichś regulacji czy coś a nie zajechanych cylindrów i jeszcze chciałem zapytać jakie były by objawy właśnie jeżeli cylindry były by do wymiany? i czy w tego typu motocyklu robi się ewentualnie szlif cylindrów czy trzeba je wymieniać czy tam jakies tuleje, sorry za takie głupie pytania ale w swoim suzuki które miałem wcześniej nie miałem nigdy takich problemów więc nie bardzo się znam na mechanice, praktycznie nic nie trzeba było przy nim robić znam się jedynie na mechanice jeżeli chodzi o stare ogary itp :)
dyko25
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/9/2011, 16:39

Postprzez Trax » 15/4/2013, 15:50

jak moto będzie zimne to odpal i sprawdź czy kolektory grzeją się równo - jeśli tak to chodzi na 4 jeśli któryś jest zimny albo chłodniejszy od innych to znaczy że coś jest nie tak
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Damianmuczko » 15/4/2013, 16:26

No jeżeli pierścienie lub cylindry będą zużyte to nie będzie miał za bardzo ładnej pracy i ciężko będzie pałił poniewaz kompresje będą słabsze i może dymić na niebiesko
Damianmuczko
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15/12/2012, 09:57
Lokalizacja: Siema Ty Cze

Postprzez dyko25 » 15/4/2013, 17:08

Jest ok, kupiłem ten motor, przyspiesza dość dobrze chociaż spodziewałem się więcej, wcześniej miałem 750tkę. za ładny to on nie jest i lekko podrdzewiały hehe ale za taką kasę (3 tys) raczej więcej się nie spodziewałem hehe. Temat do zamknięcia.
dyko25
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/9/2011, 16:39

Postprzez fzr » 15/4/2013, 18:49

Jeżeli nie pali na jakiś cylinder to podstawowym objawem jest kopcenie, obojętnie, czy chodzi na 3, na 2 czy na 1, zawsze będzie kopcić ( paliwo z nieużywanego cylindra uchodzi gorącym kolektorem, tam sie przepala i przez to dymi ), nast objaw to nierówne obroty, mało mocy, dziwny głuchy dźwięk....
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez dyko25 » 15/4/2013, 21:43

Dzięki za odpowiedz. Jest ok, chodzi na 4, ten dźwięk to przez tłumik taki jest (trochę jak chopper), przyspiesza też dobrze.
dyko25
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/9/2011, 16:39



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê