Zobacz wątek - Motocykl do 20 000zl, naked

Motocykl do 20 000zl, naked

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Motocykl do 20 000zl, naked

Postprzez KonradJeleniaGóra » 24/3/2013, 23:24

Witam!
Z racji wiosny w kalendarzu zaczynam sie rozgladac za motorem, kwota jaka dysponuje to +- 20 000zl. Interesuje mnie motor naked, do wszytskiego z przewaga smigania w okolicy.
Modele jakie mnie interesuja to narazie Suzuki GSR 2011+, Yamaha FZ8, ogolnie pojemnosci 700-800, w sumie kazdy naked po 2011 wizualnie jest dla mnie ok.

Zastanawia mnie kwestia rozmiaru, czy motor mozna w jakis sposob wyregulowac pod dany wzrost? Nie chce mi sie wierzyc ze osoba 160cm/ 70kg i 188cm 90kg (w moim przypadku) jezdzi na tak samo zestrojonym sprzecie.
Druga sprawa jaka marke (tutaj pewnie zdania beda podzielone) wybrac, Suzuki swietnie wypadlo w testach w odniesieniu do np Fz8 ktore nie jest wyposazone w regulacje zawiechy co dla mnie (zawodnika z zjezdzie rowerowym) jest sprawa niebywale istotna.

Kolejna kwestia to stroj, w czym jezdzicie po okolicy swojego miejsca zamieszkania przy 30C w lecie?
Jak bardzo srednio wg was wzrosna ceny w najblizszym czasie (motor planuje kupic za 2 gora 3 tygodnie.

Bardzo przepraszam jesli nazwalem cos nie tak, jestem totalnym laikiem (procz przygod z enduro).
W temacie zamieszcze wiecej pytan jak pozbieram mysli do kupy.
Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za rzeczowe odpowiedzi!
Konrad
KonradJeleniaGóra

Postprzez power_bit » 25/3/2013, 00:44

Kupę to Ty zrobisz na wszystkim większym niż 500cm3. Pisz według przyklejonego tematu.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
power_bit
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Krmtzzz » 25/3/2013, 08:46

Skoro jestes laikiem to nie pchaj sie w ponad 100 konne bestie o pojemnosci 3/4 litra...
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Gość » 25/3/2013, 16:10

power_bit Kupe to ja robie w domu, nie wiem jak Ty. Wizde kultura na forum jak na kazdym innym.

Krmtzzz mam 23 lata, waze prawie 100kg, doswiadczenia popartego przebiegiem nie mam ale nie widzi mi sie zmieniac motoru po 2 miesiacach jazdy na wiekszy.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi (mile widziane odpowiedzi na pytania ktore zadalem, opinie ze 750 za duze juz znam)
Gość

Postprzez freedek » 25/3/2013, 21:40

Anonymous napisał(a):
Krmtzzz mam 23 lata, waze prawie 100kg, doswiadczenia popartego przebiegiem nie mam ale nie widzi mi sie zmieniac motoru po 2 miesiacach jazdy na wiekszy.

Jak nie zmienisz nastawienia to krótszym czasie zmienisz na inne 2 koła. Czego Ci oczywiścię nie życze. Pierwszy raz jadąc na zwykłej 500 będziesz się bał odkręcić do końca.
freedek
Świeżak

Postprzez krzall » 25/3/2013, 21:42

Witam
wybacz ale koledzy może nie za grzecznie ale dosadnie wspomnieli że pojemności powyżej 600 w tym co wymieniasz jako plany moto mogą być ostatnim pojazdem dla laika...
Poczytaj na forum w innych postach jak należy opisać pewne zagadnienia dotyczące posiadanych umiejętności i doświadczeń. Opisz je tak jak to ułatwi odpowiedź na Twoje pytanie a dostaniesz wyczerpujące kilka słów.
Wybacz jedna uwaga - jak w dwa miesiące ogarniasz mniejsze pojemności to szacun ;). Ale proszę poświęć kilka godzin i poczytaj ... Dziękuję
Strój - zawsze bezpieczny - spodnie buty kurtka hełmofon i rękawiczki... żadnej taryfy ulgowej bo po okolicy u mnie śmigają autkami tak że tylko uciekać przed nimi... A więc komplet odzieży :)
Moto można zmienić trochę kierownicę, siodło, nastawy amortyzatorów itp ale dobieraj moto do wzrostu, długości nóg, do tego preferencje w jeździe itp...
Rower i samochód - to zupełnie inne pojazdy... ale to pewnie wiesz ;) Chyba że będziesz robił fazerkiem zjazdy ;)
Pozdrawiam
Wszystko jest trudne... nim, stanie się proste ;)
FZS 1000
krzall
Świeżak

Postprzez Gość » 26/3/2013, 00:08

Powiem tylko tyle, liczylem na konkrety, opinie na temat ww pojazdow, informacje co warto sprawdzic, na co zwrocic uwage, rady i sugestie na temat strojow/kaskow etc. Zawiodlem sie, kolejne szitowe forum gdzie mozna liczyc jedynie na niekonstruktywny "hejt".

Pozdrawiam i zycze powodzenia, kolejne forum smietnik z 80% typowych polaczkow w roli uzytkownikow.

Peace!
Gość

Postprzez Black-Ghost » 26/3/2013, 00:12

Kłoda!
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A