Zobacz wątek - kat A. czy A2?? Od czego zacząć...?
Advertisement
NAS Analytics TAG

kat A. czy A2?? Od czego zacząć...?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez dokladny » 9/4/2013, 16:38

Harakiri 7 napisał(a):
dokladny napisał(a):Na Twoim miejscu zaczął bym od A. Jeśli się boisz większej maszyny to poszukaj ośrodka szkoleniowego który będzie skłonny lekko nagiąć przepisy i pozwoli Ci pojeździć na czymś mniejszym. Myślę, że nie powinno być z tym problemu bo im zależy na tym żeby kursanci nie zniszczyli im sprzętu. Sam egzamin nie powinien sprawiać problemu jak już trochę opanujesz sprawę. Poczytaj parę książek np Motocyklista doskonały, będzie Ci łatwiej.


Nie wiem kto bedzie taki chetny do nagiecia przepisow (...)



Nie wiem jak jest w innych miastach ale w mojej okolicy ośrodki szkoleniowe bez problemów naginają przepis (np. wpisując więcej wyrobionych godzin żebyś mógł szybciej zapisać się na egzamin). Wiem, że tak jest z własnego doświadczenia i doświadczenia znajomych. Zdarzało się, że szkolili na A1 na większym motocyklu bo tylko taki mieli.
Nie jestem prawnikiem ale chyba na prywatnym terenie ośrodka można jeździć każdym pojazdem bez uprawnień (za zgodą ośrodka oczywiście) tak samo jak można to robić na prywatnej posesji.

maatylka1 rób A. Idź do ośrodka szkoleniowego i zapytaj czy można zacząć od mniejszej maszyny, czy trzeba coś dopłacić w takiej sytuacji, czy w trakcie kursu na A można 'przenieść się' na kurs A2 bez straty gdy A będzie zbyt dużym wyzwaniem.
dokladny
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11/12/2012, 22:48


Postprzez Harakiri 7 » 9/4/2013, 20:25

Boshi napisał(a):Robiąc A2 a potem A, płacisz 2x za to samo. A niech ci się noga powinie na A2 to koszty rosną dalej.

Robiąc na A i B płacisz więcej, ale masz 2 różne kategorie a nie jedną..


Zechcesz mi wyjasnic co znaczy to samo, bo dla mnie nie jest to samo, kategorie PJ sa inne, sprawdz sobie w przepisach.

Z tego co wiem, to jeszcze nadmiar wiedzy czy powtorzenie przepisow czy kursu nikomu nie zaszkodzil.

Jak robisz uprawnienia zeglarza jachtowego a sternika motorowodnego III - ciej klasy to tez uprawnienia sa te same ?

Smiem twierdzic, ze nie, mimo te egzamin teoretyczny jest taki sam.

Przykaldow mozna by mnozyc, tyle, ze trzeba miec na ten temat choc odrobine pojecia, a to, ze niektorym wydaje sie, ze to jest to samo, no coz, tym z reholy powija sie na egzaminie noga.

P.S. Kogo interesuje, ze na egzaminie komus tam powinela sie noga ?

Sprawa jest prosta, szkolacy mowi, ze kursant niema ogarnietego sprzetu / manwerow a kursant i tak wie lepiej, no bo, wie lepiej. Pozniej placz po forach, ze egzaminator taki czy inny.

Nikt nie napisal, ze w ciagu 20 h kazdego da sie nauczyc na jakis tam poziom, tyle, ze jeden potrzebje wiecej a inny mniej, tyle, ze w PL wszyscy to alfy i omegi, tyle, ze jak przyjdzie co do czego to okazuje sie zupelnie cos innego. Problem olewajacego podejscia szkolacego do kursanta pomijam, bo to inna bajka.

dokladny napisał(a):...Zdarzało się, że szkolili na A1 na większym motocyklu bo tylko taki mieli.
Nie jestem prawnikiem ale chyba na prywatnym terenie ośrodka można jeździć każdym pojazdem bez uprawnień (za zgodą ośrodka oczywiście) tak samo jak można to robić na prywatnej posesji.


Miedzy 125- ka a 250 - ka roznica jest prawie zadna. Zarowno momentu obrotowego, mocy jak i wagowa.

Miedzy 250 - ka a 600 - ta juz lata swietlne. Oczywiscie, ze mozesz szkolic na swoim terenie na czym chcesz, tyle, ze kontroler ze starostwa ma prawo wejsc na teren i sprawdzic, a wtedy doopa blada i po uprawnieniach.


:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez dokladny » 9/4/2013, 20:57

Harakiri 7 napisał(a):
Miedzy 125- ka a 250 - ka roznica jest prawie zadna. Zarowno momentu obrotowego, mocy jak i wagowa.
Miedzy 250 - ka a 600 - ta juz lata swietlne.



Chodziło mi tylko o to, że naginają przepisy.

Harakiri 7 napisał(a):Oczywiscie, ze mozesz szkolic na swoim terenie na czym chcesz, tyle, ze kontroler ze starostwa ma prawo wejsc na teren i sprawdzic, a wtedy doopa blada i po uprawnieniach.



Tak jak mówiłem prawnikiem nie jestem.
dokladny
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11/12/2012, 22:48

Postprzez Harakiri 7 » 9/4/2013, 21:35

dokladny napisał(a):Chodziło mi tylko o to, że naginają przepisy.


I owszem, puty dzban wode nosi .....

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Boshi » 10/4/2013, 19:20

Harakiri 7- Po pierwsze to swoje złośliwości trzymaj na boku


Jeżeli nie potrafisz czytać między wierszami to do czego ty "pijesz"? Tak jest to opłata dwukrotna za to samo. Bo mając wymagany wiek możesz zrobić od razu pełną kategorię a bawiąc się w A2 płacisz raz za kurs, i egzaminy, a następnie idziesz na A i płacisz drugi raz za to samo.

To, że wg przepisów obie kategorie oznaczają coś innego to mało ważne w tym przypadku akurat..
Gdyby autor nie miał możliwości robienia pełnej A to wtedy musi robić A2 i potem A, tyle, że tutaj musi robić najpierw A2 jeżeli chce uzyskać szybciej A.
Ostatnio edytowano 10/4/2013, 20:58 przez Boshi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez madcap » 10/4/2013, 20:38

nie wiem, czy autorka tematu jeszcze zaglÄ…da, ne mniej sÄ… 2 inne rozwiÄ…zania.
1. zdawać egzamin o2o podstawionym przez OSK lub osobę prywatną.
2. z uwagi na warunki fizyczne wystąpić o egzamin lżejszym motocyklem.

poza tym nie wiadomo jakimi motocyklami będzie przeprowadzany egzamin we właściwym jej WORD.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Harakiri 7 » 10/4/2013, 22:51

Boshi napisał(a):Harakiri 7- Po pierwsze to swoje złośliwości trzymaj na boku

Tak jest to opłata dwukrotna za to samo. Bo mając wymagany wiek możesz zrobić od razu pełną kategorię a bawiąc się w A2 płacisz raz za kurs, i egzaminy, a następnie idziesz na A i płacisz drugi raz za to samo.

To, że wg przepisów obie kategorie oznaczają coś innego to mało ważne w tym przypadku akurat..
Gdyby autor nie miał możliwości robienia pełnej A to wtedy musi robić A2 i potem A, tyle, że tutaj musi robić najpierw A2 jeżeli chce uzyskać szybciej A.


Wiec juz nie jest to samo. Prawo rozdziela uprawnienia i tyle.

Tak jak napisales wszystko rozbiega sie o wiek. Ratownika wodnego tez nie mozesz robic majac lat 16 i tez placisz dwa razy za to samo, tyle, ze w tym przypadku nikt sie nie pluje bo ma inna swiadomosc.

Na calym swiecie chcac otrzymac uprawnienia o wyzszej kategori ( niekoniecznie PJ ) czy licencje czy patenty idzie sie na kursy za ktore sie placi. To takie dziwne ?

Moim zdaniem, podzial kategori powinni byli zrobic juz 10 lat temu, tyle, ze mnie nikt o zdanie nie pytal :mrgreen: ( moze i lepiej ). Poprzegladaj statystyki wypadkow i zastanw sie ile malolatow gryzie ziemie, bo nie ogarneli maszyny, ktora ichh przerastala. I smiem twierdzic, ze wlasnie przez ten wiek nie jest to to samo, do wspolnego mianownika nie dojdziemy.

madcap napisał(a):2. z uwagi na warunki fizyczne wystąpić o egzamin lżejszym motocyklem.


Czasem nie musi byc nawet lzejszy, tylko obnizony, co wystarczy.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Trax » 13/4/2013, 12:19

hmmm jak ja zdawałem (coś prawie 2 lata temu) to na egzamin były akurat 2 grupy (wszyscy zdawali na A) i w WORD jedna grupa jeździła na moto na A a druga na 125 pod A1 - i był to egzamin praktyczny państwowy :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez GreenEyes » 19/5/2013, 21:01

Hmmm ...
Na poczatek witam :) jestem nowa forumowiczka :)

Mam w planach w najblizszym czasie tez zrobic prawko na kat A :) szczerze mowiac nawet przez glowe mi nie przeszlo zeby robic na A2 ( dla mnie osobiscie to bez sensu ) . Chociaz wydaje mi sie ze kazdy powinien podejsc do tego indiwidualnie w zaleznosci od tego o jakiej pojemnosci moto bedziesz posiadac ;) tylko hmmmm zastanow sie czy warto robic A2 a pozniej robic A jesli za chce Ci sie moto o wiekszej pojemnosci ? Hmmm warto sie nad tym zastanowic wczesniej bo po co pijawa dwa razy placic :P
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez leff » 19/5/2013, 21:30

a mozesz rozwinac swoja wypowiedz, ile masz lat? kategoria A2 obowiazuje od 19 stycznia i dla 18 latka jest roznica, moze czekac 6 lat na A lub zrobic A2 i robic A juz w wieku 20 lat .... 4 lata wczesniej
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 08:01

Boshi napisał(a):
Rosiboj napisał(a):
SkoQ napisał(a):Rosiboj, tylko po co płacić dwa razy ? Zrobić prawko na A, a później niech nawet na simsonku jeździ jeśli chce.

A jak placiles dwa razy robiac A a pozniej B (lub razem) to tak nie mowiles. Co innego jest skuter, co innego motocykl , co innego maszyny po 200 Kg i z podobna iloscia koni a co innego auto. Idac twoim tokiem myslenia mozna by powiedziec, niech ktos zrobi karte rowerowa a pozniej sie sam uczy na czym chce i tak ktoregos dnia wsiadzie na SS czy do auta.


A co ma wspólnego kat. A z B? tutaj mowa jest o kategorii na motocykl a nie samochód. Robiąc A2 a potem A, płacisz 2x za to samo. A niech ci się noga powinie na A2 to koszty rosną dalej.

Robiąc na A i B płacisz więcej, ale masz 2 różne kategorie a nie jedną..



W pelni zgadzam sie z kolega ! Po co dawac zarobic zlodzieja 2 razy :P
Ja rowniez nede robic w najblizszym czasie kat.A bo ile mozna jezdzic bez ... ( w lipcu skoncze 24 lata) .
Musisz sie zastanowic dobrze , bo hmmmm jakby nie bylo liczy sie pojemnosc , jesli zrobisz A2 masz ta pojemnosc ograniczona a co jesli nagle zmienisz moto a wymarzony bedzie mial pojemnosc ktora przekroczy dozowolona ? Mi sie wydaje ze lepiej zaplaci raz i nie miec ograniczen :)
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 08:04

leff napisał(a):a mozesz rozwinac swoja wypowiedz, ile masz lat? kategoria A2 obowiazuje od 19 stycznia i dla 18 latka jest roznica, moze czekac 6 lat na A lub zrobic A2 i robic A juz w wieku 20 lat .... 4 lata wczesniej


leff z tego co ja sie dowiedzialam od tego roku mozna robic A dopiero od 24 :( w zeszlym roku bylo do 20 ...

Na szczescie ja 24 skoncze za niecale 2 miesiace :D

Kurcze ... nie pokazuje mi moich wiadomosci wpisanych na forum i pisze po dwa razy to samo :P
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez Harakiri 7 » 20/5/2013, 09:28

GreenEyes napisał(a): Po co dawac zarobic zlodzieja 2 razy ... w lipcu skoncze 24 lata) .


Mozesz rozwinac kogo nazywasz zlodziejem ? Jak na swoje 24 lata to niestety nie blysnelas, A i nad gramatyka popracuj

GreenEyes napisał(a): z tego co ja sie dowiedzialam od tego roku mozna robic A dopiero od 24 :( w zeszlym roku bylo do 20 ...


Wez sie doinformuj bo nic takiego nie bylo, kat. A mozna bylo otrzymac majac lat 18.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez leff » 20/5/2013, 11:47

dokladnie, do 19 stycznia kat A1 od 16, A od 18
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 13:38

Zlodziejami nazywam WORD , przynajmniej u mnie w miescie ...
Wiec po co to uniesienie z Twojej strony ??
Doiwiadywalam sie o kat A i powiedziano mi, ze od tego roku egzamin obejmuje kursantow ktorzy maja ukonczone 24 lata ...
W zeszlym roku nie bylo zarysu wiekowego ...
A z tego co Pani mi powiedziala to od przyszlego roku ma byc od 26 ...

Nie sprawdzam tych info , bo mi nie sa na zbyt przydatne ...
Jesli nie znajde czasu zeby zrobic prawko na A w tym roku to trudno ...
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 13:39

Ale na Twoje zyczenie prosze bardzo :
http://mobilek.pl/prawo-jazdy/kategoria-A :)
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 13:45

Harakiri 7 napisał(a):
GreenEyes napisał(a): Po co dawac zarobic zlodzieja 2 razy ... w lipcu skoncze 24 lata) .


Mozesz rozwinac kogo nazywasz zlodziejem ? Jak na swoje 24 lata to niestety nie blysnelas, A i nad gramatyka popracuj

GreenEyes napisał(a): z tego co ja sie dowiedzialam od tego roku mozna robic A dopiero od 24 :( w zeszlym roku bylo do 20 ...


Wez sie doinformuj bo nic takiego nie bylo, kat. A mozna bylo otrzymac majac lat 18.

:wink:


Wybacz za literowki , mam nadzieje ze Tobie sie nie zdarzaja ...
Faktycznie w linku wyzej jest informacja o egzaminie przy pisemnej zgodzie rodzicow , ale znajac zycie trzeba miec swiadomosc tego ze nie kazdemu taka zgode rodzice podpisza .

Uwazam ze nie powinni dopuszczac do egzaminow tak mlodych ludzi ... za duzo szaleja a pozniej sa tragedie .

Jeszcze taka mala informacja dla Ciebie ... czytajac to forum mam wrazenie ze wcale nie chcesz zadnych informacji uzyskac bo na wiekszosc postow odpowiadasz niegrzecznie ... Wiec po co zamieszczac pytanie na ktore nie chce sie uzyskiwac odpowiedzi ??
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez leff » 20/5/2013, 14:49

zapoznaj sie z regulaminem, szczegolnie jesli chodzi o uzywanie opcji "edytuj"
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Harakiri 7 » 20/5/2013, 15:30

GreenEyes napisał(a):Ale na Twoje zyczenie prosze bardzo :
http://mobilek.pl/prawo-jazdy/kategoria-A :)


Wkleilas linka do OSK ktory w srodowisku instruktorow i egzaminatorow nie ma najlepszej opini, i to jest naprawde delikatnie powiedziane, bo prokurator juz ich przeswietla.

Zwroc uwage, ze mimo nowych przepisow na ich stronie widnieje plan starych manewrow. Nie musze chyba rozpisywac sie o czym to swiadczy w przypadku tego OSK.

GreenEyes napisał(a):1. Wybacz za literowki , mam nadzieje ze Tobie sie nie zdarzaja ...

2. Jeszcze taka mala informacja dla Ciebie ... czytajac to forum mam wrazenie ze wcale nie chcesz zadnych informacji uzyskac bo na wiekszosc postow odpowiadasz niegrzecznie ...

3. Zlodziejami nazywam WORD , przynajmniej u mnie w miescie ...
Wiec po co to uniesienie z Twojej strony ??


1. Ooooj, robie i to nie malo, pierwsze ostrzezenie dostalem wlasnie za literowki.

2. Jezeli czytasz forum, to zauwaz moze, ze nie zwracam sie z zapytaniami, odpowiadam na pytania. Jezeli potrzebuje informacji to pytam zawodowcow a nie amatorow.

3. Obserwowalem nie raz egzaminy w WORD'ie czy ZORD'zie Zgodze sie z tym, ze co niektorzy egzaminatorzy nie maja powolania do tego zawodu, to tak delikatnie mowiac.

Z drugiej strony gdy widze jak egzaminowani podchodza do pojazdu, to cycki mi opadaja, osobiscie sam oblalbym ich za samo podejscie do pojazdu czy ruszenie nim.

To, ze jakis AS nie jest przygotowany do egzaminu i nie ogarniajacy tematu to w/g Ciebie wina egzaminatora / WORD'u ? Okradaja bo jakis debil nie potrafi wykonac prostego manewru ? Wejdz sobie tutaj, poczytaj farmazony pseudo " znafcow".

viewtopic.php?t=81943

Zanim zaczniesz wiec kryminalistko ( jezdzisz motocykelm bez odpowiedniej kat. PJ ) obrazac kogokolwiek, to moze zrob najpierw uprawnienia a dopiero pozniej nazywaj kogos zlodziejem !

viewtopic.php?p=892867&highlight=#892867

z powazaniem

:wink:
Ostatnio edytowano 20/5/2013, 15:52 przez Harakiri 7, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 15:44

Mam wrazenie ze w Twoich oczach "zawodowiec" to kto ? A kim jest "amator" ? tego za bardzo nie rozumiem ...


Nie bede sie sprzeczac , ale chodzi mi o Twoj styl ...
Ja tu grzecznie , a Ty najazd na mnie jakbym zbrodnie jakas popelnila ...


Weszlam na forum majac nadzieje ze spotkam tu ciekawe osoby , ale jak mam dostawac po glowie za slowa to po co pisac ...

Ja nie mam prawka na A , jezdze na moto juz 5lat ...
I nie wydaje mi sie zebym byla gorsza od kogo kolwiek ...
Bo w koncu nas wszystkich laczy wspolna pasja :) przynajmniej mi sie tak wydaje ...

Nie zwracam uwagi na to jaki link wklejam ...
Nie czytam regulaminu bo forum jest od tego zeby dzielic sie z innymi tym co sie mysli , chcialam dac dowod na to ze info nie wzielam sobie z kosmosu ( jak dowiadywalam sie o kat A dostalam takie same info )
Nikogo nie obrazilam i swoimi slowami krzywdy nikomu nie robie , a jesli sie myle przepraszam.

Nie jestem bezczelna czewczyna ktora wszystkie rozum pozjadala .
A Wy na mnie najechaliscie jakby swiat przeze mnie sie walil ...

Przykre :( no ale coz ... wspolne pasje to nie wszystko .
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê