Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Wymień kartę motorowerową na prawo...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Wymień kartę motorowerową na prawo...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 9/3/2013, 13:55

Komentatorzy napisał(a):Mam pytanie czy jak ma sie to całe prawojazdy AM to można sie poruszać samochodami typu :Aixam, Ligier które mają wbite w dowodzie kategorie "l6e " bo często sie dowiaduje że niby można<br><hr>mary<br>
Jeśli mają silnik o pojemności powyżej 50ccm to nie można. L6E jest to oznaczenie samochodu na B1 (o masie poniżej 550kg) lecz teraz po zmianie przepisów nawet na b1 nie można nimi jeżdzić. Trzeba mieć zwykłą kategorię B. Najgorzej mają ci, którzy zrobili w tamtym roku B1 z myślą o jeździe samochodami poniżej 550kg (odchudzone tico,cinquecento) , kupili samochody a kilka miesięcy później dowiedzieli się,że nie będą mogli nimi jeździć bo ktoś sobie w rządzie zmienił zdanie, i teraz muszą auta sprzedawać, nie mówiąc o tym,że wywalili kasę na prawko, za które im nikt nie odda. Wogóle według konstytucji, jeżeli wymiana dokumentu jest nie z winy posiadacza, lecz na przykład dotyczy zmiany wzoru,wyglądu, to powinna być przeprowadzana na koszt państwa. Ale tutaj się państwo wykreciło, bo wymiana nie jest obowiązkowa, lecz jazda bez wymienionej karty to 500zł mandatu, chociaż powinno być 50zł mandatu, bo uprawnienia są cały czas ważne, tylko dokument traci ważność, tym samym jesteśmy do tego niejako zmuszeni. Z resztą większość osób która kończy 18lat idzie na prawo jazdy kat. B które "zawiera" AM. Tym samym na te 2 miesiące od ukończenia 18lat i utraty ważności karty motorowerowej do zdania kat.B musimy oddać 165zł na wymianę tj. 65zł badania lekarskie i 100zł wymiana. 165zł które wydajemy na AM,którego będziemy używać tylko 2 miesiące.Powinni zrobić tak,że karta motorowerowa nie traci ważności, ale nie można jeżdzić na dowód osobisty. Aha, zapomniałem-państwo na nas by nie zarobiło.<br><hr>anonim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/3/2013, 13:56

Najgorzej mają ci, którzy zrobili w tamtym roku B1 z myślą o jeździe samochodami poniżej 550kg (odchudzone tico,cinquecento) , kupili samochody a kilka miesięcy później dowiedzieli się,że nie będą mogli nimi jeździć bo ktoś sobie w rządzie zmienił zdanie, i teraz muszą auta sprzedawać, nie mówiąc o tym,że wywalili kasę na prawko, za które im nikt nie odda. Wogóle według konstytucji, jeżeli wymiana dokumentu jest nie z winy posiadacza, lecz na przykład dotyczy zmiany wzoru,wyglądu, to powinna być przeprowadzana na koszt państwa. Ale tutaj się państwo wykreciło, bo wymiana nie jest obowiązkowa, lecz jazda bez wymienionej karty to 500zł mandatu, chociaż powinno być 50zł mandatu, bo uprawnienia są cały czas ważne, tylko dokument traci ważność, tym samym jesteśmy do tego niejako zmuszeni. Z resztą większość osób która kończy 18lat idzie na prawo jazdy kat. B które "zawiera" AM. Tym samym na te 2 miesiące od ukończenia 18lat i utraty ważności karty motorowerowej do zdania kat.B musimy oddać 165zł na wymianę tj. 65zł badania lekarskie i 100zł wymiana. 165zł które wydajemy na AM,którego będziemy używać tylko 2 miesiące.Powinni zrobić tak,że karta motorowerowa nie traci ważności, ale nie można jeżdzić na dowód osobisty. Aha, zapomniałem-państwo na nas by nie zarobiło.<br><hr>Andrii
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 9/3/2013, 14:11

Ogólnie to jest kolejny trik żeby państwo mogło sobie zarobić bo jakby nie patrzył nawet już samą tą opłatą za wymianę karty na prawo jazdy sobie po 100 zł od głowy zarobią i powiedzmy że mac 50 zł oddadzą od 1 osoby na kuriera itd(w co wątpie myślę że w 25 zł się to zamnknie na spokojnie ale niech będzie) to przyjdzie im przecież większość kierowców skuterów żeby wymienić sobie dokument a myślę że kilkanaście tysięcy jest takich osób które jeszcze tych 18 lat i innego dokumentu nie mają także kilkadziesiąt ładnych tysięcy im wpadnie..... I nawet z ludzi którzy jeszcze się uczą i nie zarabiają będą zdzierać kasę. Aj ten rząd to wszystko żeby kase z obywatela ściągnąć a sami sobie premie rozdaja bo oni to tacy swietni są więc zasługują na premię za wszystko co robią dla państwa....... Skurwy*yny pazerne.<br><hr>Kierowca
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/3/2013, 19:51

NIE. Praw nabytych nie można ODEBRAĆ ustawą. Prawo nie działa wstecz. Podobnie stare PRAWO JAZDY jest ważne do dzisiaj. Moja matka ma stary dokument PRAWA JAZDY i odmawia jego wymiany, Policja nic jej nie może zrobić i kropka. Jeżeli ktoś ma Kartę Motorowerową wydaną BEZTERMINOWO to jest ona ważna BEZTERMINOWO. Oczywiście można manipulować definicją MOTOROWERU ale tutaj akurat za mocno się ona nie zmieniła (poza quadami)<br><hr>Tomy m.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/3/2013, 12:43

do kiedy należy wymienić posiadaną kartę motorowerową na prawo jazdy kat. AM
<br><hr>maciej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/4/2013, 20:27

Mam karte motorowa z 1984 roku i chce wymienic ja na prawo jazdy AM, czy moge i gdzie to mam zalatwiac
ile musze zaplacic, pozdrawiam Henryk<br><hr>Henryk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2013, 00:36

Komentatorzy napisał(a):NIE. Praw nabytych nie można ODEBRAĆ ustawą. Prawo nie działa wstecz. Podobnie stare PRAWO JAZDY jest ważne do dzisiaj. Moja matka ma stary dokument PRAWA JAZDY i odmawia jego wymiany, Policja nic jej nie może zrobić i kropka. Jeżeli ktoś ma Kartę Motorowerową wydaną BEZTERMINOWO to jest ona ważna BEZTERMINOWO. Oczywiście można manipulować definicją MOTOROWERU ale tutaj akurat za mocno się ona nie zmieniła (poza quadami)<br><hr>Tomy m.<br>
Jesli ktos manipuluje definicjami, to wlasnie ty. Naczytales sie lacinskich sentencji ktorych nie rozumiesz i zgrywasz eksperta prawnego po swojemu interpretujac przepisy i stawiajac sie ponad prawem.
Nie mieszaj ludziom w glowach, wystarczy sam masz w niej namieszane. Mylisz dzialanie prawa wstecz z ustawowym nakazem dostosowania sie do nowych przepisow. Swiat sie zmienia, a prawo wraz z nim. Dlatego m.in. mozna nakazac dostosowanie pojazdow do nowych warunkow technicznych (zakaz uzywania swiatel mijania barwy zoltej selektywnej), czy chociazby istniejacych od lat budynkow do nowych przepisow pozarowych. Owszem, policja moze zrobic cos w sprawie matki-renegatki i w koncu cos zrobi - predzej czy pozniej trafi kosa na kamien. Jej uprawnienia nie stracily waznosci, ale dokument potwierdzajacy te uprawnienia jest niewazny, wiec niczego juz nie potwierdza. Kwestia czasu az trafi sie policjant, ktory nie da sie przegadac kobiecie.
Pewnie kolejnym przepisem, ktory kwestionujesz podpierajac sie jeszcze jedna zaslyszana sentencja - zakazem dwukrotnego karania za te same przewinienie - jest nakladanie mandatu karnego w postaci grzywny i punktow karnych. Heh, uwielbiam takich ludzi co z uporem godnym lepszej sprawy plyna pod prad robiac z siebie posmiewisko wsrod rozsadnych ludzi...<br><hr>XYZOL
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/5/2013, 20:07

Komentatorzy napisał(a):Mam karte motorowa z 1984 roku i chce wymienic ja na prawo jazdy AM, czy moge i gdzie to mam zalatwiac
ile musze zaplacic, pozdrawiam Henryk<br><hr>Henryk<br>
Ponieważ w chwili wejścia przepisów jesteś osobą pełnoletnią, masz dożywotne prawo do poruszania się motorowerem na dowód osobisty<br><hr>Jan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/6/2013, 21:29

A ile dokładnie kosztuje prawo jazdy AM około 500zł a morze wiecej :D<br><hr>KoXu_433_xD
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/6/2013, 13:38

Komentatorzy napisał(a):A ile dokładnie kosztuje prawo jazdy AM około 500zł a morze wiecej :D<br><hr>KoXu_433_xD<br>
700 złoty plus połata za egzanim 170 złoty,zdjęcie i wizyta u lekarza<br><hr>arletta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/8/2013, 09:00

Komentatorzy napisał(a):A ile dokładnie kosztuje prawo jazdy AM około 500zł a morze wiecej :D<br><hr>KoXu_433_xD<br>
chlopie, nie ! ;)
ja jestem w trakcie zdawania. wyklady teoretyczne juz skonczylem (okolo 30 godzin) i teraz mam jazdy. ( 10 godzin). Nastepnie ide na egzamin wewnetrzny w tej firmie co zdaje, a pozniej juz do WORDU.
Wiec tak :
- oswiadczenie lekarskie - 60 zl
- prawo jazdy ( ja mialem znizke to 450)
- egzamin w WORD'dzie 30 zloty chyba .
Pozdro ;3<br><hr>mati
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/9/2013, 19:11

powalone. na przeciwko m1 w zabrzu ide robie jazde i karta przychodzi mi pocztÄ…<br><hr>buntownik37
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

samochodzik bez prawdka lub na AM, B1 od 14 lat i 18 bez upr

Postprzez maÅ‚olat1 » 28/11/2013, 12:21

A ja mam takiego maluszka. W modelu Chatenet. Stary kupił mi na urodziny bo uparłem się na motorower (skuter). Stwierdził że skutera nie kupi bo zbyt niebezpieczny na drodze. I tak dostałem używanego Baroodera z 2001 roku. Miałem prawko na motorower więc wystarczy. Straszy wykupił mi parę jazd w szkole nauki jazdy. Sprawdził mnie na mieście i od tamtego czasu sam już pomykam. Autko super! W zasadzie normalny samochód z tym ze mniejszy i wolniejszy. Można odblokować na 100km/h, niestety to ostry warunek starszego. Nie pozwala, nie mogę tego zrobić. Pali w jeździe mieszanej ok 2,5 litra na 100km. Olej leję co 10tys.km taki sam jak do samochodów. Wymiana to 50zł. Wchodzi ok 2-3 litrów oleju do silniczka. Jeżdżę na zwykłym Polskim Lotosie, mineralnym. Chciałem syntetyk ale podobno nie warto przechodzić na lepszy już po 130 tys.km. Jak dotąd samochód spisuje się wyśmienicie. Zimą radzę mieć ocieplacz na akumulatorze, taki z materiału (w Tesco kosztuje 40zł) Jak postoi cały dzień na mrozie minus 20-25* może nie zakręcić. Kupiłem nowy najmniejszy akumulator (jak do Cienkiego) i ocieplacz. Całość 150 zł. Teraz na mrozie jest ok. Bywa że w nocy spad do minus 30*. Rano już odpala. Do ropy proponuję dolewać uszlachetniacz. Paliwo na stacjach różne sprzedają. Lepiej żeby nie zamarzło. Buteleczka z Tesco za 15 zł starcza na 5-6 baków dolewek do ropy po tankowaniu na full. Latem nie trzeba dolewać. mam wersję 2 osobową z wielkim kufrem jak namiot na biwak:) Fotele kubełkowe rajdowe od cienkiego, super wygoda. Jak się odsunie do oporu nogi na maksa wyprostowane, full miejsca. Na figle z koleżanką miejsca a miejsca :) Mam dobre nagłośnienie z przodu i z tyłu więc muza obowiązkowa. Polecam zamienić seryjne głośniki na Kosa. Dużo lepiej! A nawiew ciepłego też proponuję troszeczkę przerobić. Za bardzo rozprasza zimą powietrze na boki. Trzeba dokleić dwie listki i jest dobrze. Doczepiłem oświetlenie ledowe dzienne firmy Mader. daje pięknie, Jak zwykłe światła o nie trzeba zużywać żarówek lamp mijania. Oponki od Cienkiego zimowe. Klocki wystarczają na baaaardzo długo. Koszt klocków to 70zł. Do wyboru . Najtańsze znalazłem nawet za 45zł. Ja wziąłem średnie. Straszyli że będą piszczeć ale nic nie piszczy. U kumlpla tak ale kolegi auto to Microcar. Podobno w Microkarach tak bywa ze hamilce piszczą nawet na droższych klockach. NIe należy się przejmować. Wymiana klocków w Chatenecie prosta, mozna samemu. Zimą przysłonić lekko kartonem chłodnice to będzie się szybciej nagrzewał z rana na dużym mrozie. bać się nie ma czego. Najważniejsze że koszt użytkowania Chateneta taki jak motoroweru a komfort o niebo większy. Na szalonych nawiedzonych sportowców na drodze nie należy zwracać uwagi. Ja się nie przejmuję. Zdarza na trasach daleko za miastem że ktoś zaświeci ale to psychole. Niech sobie wyprzeda jak się tak spieszy i pakuje się na drzewo. Już Policja takich wyłapuje. Zdarza się że ludzie zwalniają i oglądają z zaciekawieniem, pytają na światłach o szczegóły z zaciekawieniem, uśmiechają się. Większość kierowców na szybkich trasach jest życzliwa i wyrozumiała.
małolat1
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2013, 12:18

Postprzez maÅ‚olat1 » 28/11/2013, 12:24

A, jak ktoś chce zrobić prawdziwe prawo jazdy na B-1 od 16 lat to trzeba wyjeździć 30 godzin w szkółce a potem polecieć do Wordu na egzamin. Egzamin taki sam jak na B, teoria: 34zł. Praktykę zdaje się na Microkarze lub Chatenecie.
małolat1
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2013, 12:18

Postprzez maÅ‚olat1 » 28/11/2013, 12:41

Ale zamieszanie. Jak macie powyżej 18 lat to na sam dowód możecie sobie śmigać. Jak delikwent ma 14 lat musi mieć kartę motorowerową (dzisiejsze AM) lub zrobić sobie prawdziwe prawko od 16l at. Nazywa się to B-1 tylko jeździ się i zdaje na malutkim autku z laminatu szklanego. Nazywa się to czterokołowiec lub pojazd lekki. W Polsce już coraz więcej tego jeździ. Na początku jeździli głównie ludzie, którzy utracili zwykłe prawka (za punkty lub jazdę po pijaku).
Teraz jeżdżą dzieciaki, zwykła młodzież i studenci. Mam już 4 kumpli którzy takim czymś pomykają. Tworzą sobie kluby maniaków. Fajne furki, fajna sprawa :)
małolat1
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2013, 12:18

Postprzez Komentatorzy » 2/3/2014, 19:15

mam skończone 18 lat przed datą wejścia przepisów w 10 01 2013 czy mogę jeździć wszystkimi pojazdami z kat am <br><hr>karol4239
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/3/2014, 19:20

znaczy przed wejściem przepisów w 18 01 2013 miałem 18 lat czy mam prawo do poruszania się wszystkimi pojazdami z tej kat am na dowód osobisty bo tak jest na kilku forach pytam się tu bo w internecie jest podział jedni uważają że tak i ni że nie <br><hr>karol4239
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/5/2014, 19:29

Komentatorzy napisał(a):znaczy przed wejściem przepisów w 18 01 2013 miałem 18 lat czy mam prawo do poruszania się wszystkimi pojazdami z tej kat am na dowód osobisty bo tak jest na kilku forach pytam się tu bo w internecie jest podział jedni uważają że tak i ni że nie <br><hr>karol4239<br>
tak, masz prawo<br><hr>alfa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/9/2014, 20:26

A wiecie gdzie można wymienic kartę motorowerową ?<br><hr>Raider
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2015, 14:13

Witam .Mam starą kartę motorowerową z 1985 roku , wiem że mogę jeździć na dowód osobisty iż skończyłem 18 lat przed wejściem ustawy ale moim pytaniem jest czy mogę ją wymienić na prawo jazdy am bo wydział komunikacji ma z tym problem i się zastanawia czy wymienić. Czy nie wymienić i mam z tym problem a chciałbym mieć takie prawo jazdy odmawiając starą kartę motorowerową.<br><hr>Slawek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê