Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl za 10k(+/-2k)PLN, sport
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl za 10k(+/-2k)PLN, sport

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Invi » 5/3/2013, 22:22

zdano133 napisał(a):Jeździć jak p**** przez kilka sezonów można też słabymi maszynami, nie sądzę, żeby nauczenie się niektórych technik zajmowało aż kilka sezonów dłużej niż na maszynie zalecanej na pierwsze moto.


No to mało widziałeś i jeszcze mniej wiesz.



zdano133 napisał(a):A jaki masz sposób na niegotowanie moto w mieście, oświeć mnie, przelatujesz na czerwonym


Czasami :oops:
Jak wyżej. Nie mam teraz ochoty spierać się z teoretykiem. Raz że pobieżna znajomość miasta wystarcza żeby się co chwila pod światła nie ładować, dwa że akurat na moto wiele czasu się na nich nie traci.
Ostatnio edytowano 6/3/2013, 21:58 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez SkoQ » 5/3/2013, 22:45

Komu pierwszemu się moto zagotowało w mieście niech pierwsz rzuci kamieniem :) Bo ja słyszę tylko że komuś tam kiedyś tam. a konkretnie to nigdy nie rozmawiałem z taką osobą nawet wirtualnie, sma jeżdżę na GS 500 czasami po mieście i to w naprawdę spory upał jeździłem, a jak wiem jest ona chłodzona powietrzem, i nigdy z nią problemów nie miałem. Motocykle są projektowane tak żeby wytrzymały ewentualny przestuj tu i tam na światłach.
Zdano, Twoich wypowiedzi to mi się nawet komentować nie chce. Oglądałem ostatnio film chłopa który uciekał na R1, na prostych odkręcał, na winklach zjeżdżał do takiej prędkości że radiowóz zdąrzył do winkla dojechać i go jeszcze pocałować w tyłek. To jest właśnie piz***atość jazdy na mocnej maszynie bez ogarnięcia. Nie maszyna lecz technika czyni z Ciebie zawodnika.
To jest jak z nauką pływania, Ci najmądrzejsi zaczynają od brodzika z intruktorem, inny próbują uczyć się sami powoli w brodziku, tylko idiota nie umiejąc pływać idzie na głęboką wodę, a nawet jeśli będą się utrzymywać na powierzchni to bedzie to bardziej walka o życie, niż przyjemność z pływania.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez zdano133 » 6/3/2013, 00:06

Invi napisał(a):
zdano133 napisał(a):Jeździć jak p**** przez kilka sezonów można też słabymi maszynami, nie sądzę, żeby nauczenie się niektórych technik zajmowało aż kilka sezonów dłużej niż na maszynie zalecanej na pierwsze moto.


No to mało widziałeś i jeszcze mniej wiesz.



Invi napisał(a):A jaki masz sposób na niegotowanie moto w mieście, oświeć mnie, przelatujesz na czerwonym


Czasami :oops:
Jak wyżej. Nie mam teraz ochoty spierać się z teoretykiem. Raz że pobieżna znajomość miasta wystarcza żeby się co chwila pod światła nie ładować, dwa że akurat na moto wiele czasu się na nich nie traci.


"Teoretykiem"..? Heh.
Jakkolwiek byś po mieście nie latał to dogrzejesz moto porządnie przy upale i asfalcie nagrzanym do czerwoności (moja Kawa w gorący dzień w trasie przy prędkości 120kmh trzyma około 100* jak asfalt bucha gorącem, więc każdy nawet chwilowy postój czy spadek prędkości owocuje załączeniem się wentylatora. No chyba, że masz ultra super przekozacki system chłodzenia, albo masz gdzieś wszystko dookoła Ciebie i piłujesz przez miasto nie patrząc na innych.
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin

Postprzez SkoQ » 6/3/2013, 12:59

chwilowy postój czy spadek prędkości owocuje załączeniem się wentylatora



Motocykle są projektowane tak żeby wytrzymały ewentualny przestuj tu i tam na światłach.


Czego tak konkretnie nie zrozumiałeś ?


Skończmy już ten offtop ;) Bo jak już wspomniałem autor nie szuka motocykla du miasta, i pierdzielenie o przegrzewaniu się, jest trochę jakby nie na temat.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Invi » 6/3/2013, 13:58

zdano133 napisał(a):moja Kawa w gorący dzień w trasie przy prędkości 120kmh trzyma około 100*


Więc ją napraw :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez zdano133 » 6/3/2013, 21:24

Invi napisał(a):
zdano133 napisał(a):moja Kawa w gorący dzień w trasie przy prędkości 120kmh trzyma około 100*


Więc ją napraw :D


Mówisz poważnie? To nie jest normalne? No może z tą setką to przesadziłem, ale 92-95 trzyma, każdy spadek prędkości to szybki wzrost temp powyżej setki. Dodam, że mówię tu o ekstremalnie gorących warunkach, czyli temp powietrza około 30 i bardzo nagrzany asfalt, aż się jajka gotują ;P Bo przy takiej pogodzie jak teraz trzyma około 70* nawet pałowany
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin

Postprzez Invi » 6/3/2013, 22:02

Jak gorąco by nie było to w trasie powinno te 80*C trzymać. Nawet jak z jakiegoś powodu dobije do 105 to na trasie temperatura błyskawicznie wraca do normalnego poziomu.

SRAD mi się grzał tak jak to opisujesz, ale on miał może 1/3 blaszek na chłodnicy w dobrym stanie ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Black-Ghost » 6/3/2013, 22:05

Panowie panowie czy tego siÄ™ temat tyczy? :roll:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez zdano133 » 6/3/2013, 22:56

Invi napisał(a):Jak gorąco by nie było to w trasie powinno te 80*C trzymać. Nawet jak z jakiegoś powodu dobije do 105 to na trasie temperatura błyskawicznie wraca do normalnego poziomu.

SRAD mi się grzał tak jak to opisujesz, ale on miał może 1/3 blaszek na chłodnicy w dobrym stanie ;)


W takim razie przyjrzę się dokładnie mojemu układowi chłodzenia, dzięki za radę ;)

Black-Ghost napisał(a):Panowie panowie czy tego się temat tyczy? :roll:


Już koniec off-topu ;)
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości




na górê