Zobacz wątek - Doskonalenie techniki jazdy
NAS Analytics TAG

Doskonalenie techniki jazdy

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Doskonalenie techniki jazdy

Postprzez Brawo Ja » 16/2/2013, 16:18

Mam świeżo upieczone prawo jazdy :D
Chce się skupić na doskonaleniu techniki jazdy.
Zastanawiam się jaki rodzaj motocykla jest najbardziej odpowiedni do ćwiczenia techniki jazdy ? Nie szukam modelu moto do jazdy codziennej, ale chciałabym wiedzieć na czym najlepiej szkolić technikę jazdy ( enduro? ostatnio czytałam o trialu ). Chciałabym swobodnie jeździć i nie bać się żadnego terenu.
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska


Postprzez fliper210 » 16/2/2013, 18:22

Zależy jaką jazdę chcesz ćwiczyć ;)
Avatar użytkownika
fliper210
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 17/6/2012, 19:21
Lokalizacja: KRK


Postprzez SkoQ » 16/2/2013, 18:27

Zdajesz sobie sprawę, że na enduro jeździ się całkiem inaczej niż na sporcie ? Zależy co chcesz robić :)


Jak chcesz na moto skakac po dołkach, szaleć w lesie i tak dalej to kup sobie crossa, jak chcesz uczyć się wchodzić w winkle na asfalcie to motocykl szosowy/sportowy. Są to całkiem odmienne tryby jazdy, że tak to nazwę :)


Porównam Ci to tak: jeepem jeździ się inaczej niż bolidem F1, czy 12 tonową ciężarówką, w świecie motocykli jest podobnie :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brawo Ja » 16/2/2013, 23:22

A więc tak: podoba mi się enduro, góry, doły i błoto.
Tyle, że niedawno zsiadłam z ybr, a na kursach nie szkolą :x jak się zabrać za przeszkodę- gaz, hamulec, balans ciałem itp. Nie chcę wjechać w teren i pozwolić aby motor decydował za mnie.
Powinnam od razu ćwiczyć na enduro, czy może na jakimś innym moto - np. czymś lżejszym, słabszym ? coś co na dzień dobry nie porwie mnie w krzaki.
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez SkoQ » 16/2/2013, 23:42

Moto samo nie porwie Cię w krzaki, jeśli mu nie pozwolisz jechać zbyt szybko. Skoro jara Cię enduro to kup sobie jakiś buzer, ogarnij ubranie na moto. I kup coś co odpowiada Twojej półce cenowej i ucz się powolutku gleba w tym przypadku jest nieunikniona, ale nie niesie ze sobą tylu konsekwencji co wypadek przy większych predkościach na asfalcie :) Każdy zaczynał, Ty też dasz radę. Jak ogarniesz moto które Ci się podobają, wpadnij do działu ,,Chce kupić motocykl" napisz temat zgodnie z regulaminem podając wszystkie duperele potrzebne tam do tego żeby wybrać maszynę która będzie Ci odpowiadać :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Brawo Ja » 17/2/2013, 14:49

Myślałam jeszcze o nauce w jakiejś motocyklowej akademii jazdy ( nie szkołach przygotowujących do examinów na prawko ). Na necie sporo szkół się ogłasza i jest w czym wybierać, ale fajnie by było nie trafić w ręce instruktora, któremu tylko się wydaje, że umie.
Potrzebowałabym jakiejś podpowiedzi, która szkoła w małopolsce ma doświadczonych instruktorów z talentem do przekazywania wiedzy o jeździe na enduro.
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez melvin » 17/2/2013, 21:23

najwięcej nauczysz się jak poznasz endurową ekipę z okolicy i zaliczysz kilka wyjazdów, przymierzysz się do kilku motocykli i doradzą ci jaki będzie odpowiedni.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Brawo Ja » 18/2/2013, 17:24

Postoję przy drodze :wink: może ktoś się zatrzyma :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Dyz!o91 » 18/2/2013, 17:43

W kombi na enduro z kaskiem pod pacha i czekac az pojedzie ekipa na enduro, masz pewne ze sie zatrzymaja ;D
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez Brawo Ja » 18/2/2013, 19:52

Taaaak... Lepiej zejdźmy z pobocza
:wink:
Na pewno łatwiej jest się uczyć w gronie już jeżdżących osób, jednak nie jest ich łatwo znaleźć wśród osób mających hobby "nie motocyklowe " :( Do czasu gdy takiej grupy nie znajdę, potrzebuję szkoły podobnej do moto szkoły M.Jaworskiej, ale kładącej nacisk na jazdę enduro.
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez melvin » 18/2/2013, 20:11

masz internet, masz portale jak np FB, poszukaj profili ze swojego miasta typu "motocykliści z Warszawy"
na pewno kogoś znajdziesz. łatwiej być nie może.
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez stareRadio » 18/2/2013, 20:44

Brawo Ja podałem Ci na PW kontakt do ludzi, którzy organizują takei szkolenia, sprawdziłaś? uważam ze opinie w tamtym temacie, były dość jasne . Zapewniam Cię, ze nie jest to zgrają kolesi wystawiających sobie pozytywne komenty
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez SkoQ » 18/2/2013, 23:42

Jedź na któryś zlot z okazji otwarcia sezonu tam napewno spotkasz takich ludzi :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Sumomoto » 19/2/2013, 19:58

"...w razie potrzeby zawsze można coś znaleźć w internecie"
Choć ja też nie znam się dobrze na internecie :)
Przy którym lesie stoisz z tym świeżym, jeszcze chrupiącym prawkiem :)?

Tak poważnie, to jazda w terenie ma służyć doskonaleniu jazdy innym motocyklem w przyszłości, czy to ma być sportowy rozwój
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Brawo Ja » 20/2/2013, 18:53

Ma to być jazda rekreacyjna. Mam zamiar nauczyć się prawidłowych odruchów i opanować technikę, tak aby nie mieć problemów z żadną napotkaną przeszkodą - nie ważne czy to będzie krawężnik, dziura w jezdni, czy rów w terenie.

Kilka namiarów na szkoły i instruktorów już mam. Teraz tylko do wiosny :)
Ale każdy nowy namiar na kursy chętnie sprawdzę.
Avatar użytkownika
Brawo Ja
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2013, 15:36
Lokalizacja: Małopolska



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr