Zobacz wÄ…tek - Teneryfa
NAS Analytics TAG

Teneryfa

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Teneryfa

Postprzez paulmoto » 8/2/2013, 22:06

Witam Wszystkich Mototurystów!

Poszukuje dość aktualnyvh informacji o wypozczalniach motocykli ok 600ccm na teneryfie na południowej czesci wyspy.
Moze ktos z Was poleci mi wypozyczalnie z dobrymi cenami,warunkami itp.
A przy okazji da pare dobrych rad,i czy nie ma zadnych (haczykow) przy wypozyczaniu sprzetu.
Pozdrawiam

paulmoto
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30


Postprzez paulmoto » 10/2/2013, 21:34

Odswiezam temat...
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30


Postprzez arczi1500 » 11/2/2013, 01:27

arczi1500
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/2/2013, 01:21

Postprzez leff » 11/2/2013, 11:40

chyba ich porabalo z cenami .......... wychodzi drozej niz samochod i to jakies dwa razy drozej
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Piotrek.PTB. » 14/3/2013, 11:21

Hmmm, może to Cię zainteresuje - www.rideside.pl - polska firma, organizacja wyjazdów na Kanary od A do Z. Ewentualnie jest też opcja samego wypożyczenia na miejscu

Pozdro
Piotrek.PTB.
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/3/2013, 11:17

Postprzez AdamM26 » 19/3/2013, 17:15

Siema!

Mi polecili tych - www.rideside.pl - i po wstępnych rozmowach z nimi wszystko wygląda bardzo fajnie. Będę pewnie z nimi jechał w tym roku jeszcze jeśli nic się nagle nie zmieni.
Dawaj ustawiamy się na ten sam termin :D Ja poza Teneryfą chciałbym jeszcze przynajmniej jedną wyspę objechać
AdamM26
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/3/2013, 15:39
Lokalizacja: łódź

Postprzez Artur_ » 19/3/2013, 17:26

paulmoto napisał(a):Odswiezam temat...

Na forum advrider poszukaj fotorelacji z teneryfy i podpytaj userów. Bez większego kwasu można tam za niewielki pieniądz wypożyczyć XT600E. Chyba, że masz głębokie kieszenie, to w/w reklama powinna wystarczyć. Najlepiej rozmawiać z tymi, którzy byli, albo szukać już na miejscu. Ja na Ibizie, jak widziałem ceny w necie, to zwątpiłem - nawet na przednie koło skutera nie byłoby mnie stać. Kilka godzin chodzenia i z 60E zrobiło się 12E za dobę, w dodatku za nocnik 110cm. Bogaci wyspiarze nawet nie myśleli ruszyć swoje grube zady, tylko brali pierwsze z brzegu. A co? Stać ich!
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez AdamM26 » 22/3/2013, 14:40

Tylko z tymi wypożyczalniami to trzeba uważać. Nie wiem jak jest z motocyklowymi, bo z tym nie mam żadnego doświadczenia, ale w Hiszpanii dwa razy wypożyczałem samochód i dwa razy miałem problemy i nieprzyjemności. Pomijając już fakt, że wstępnie podane ceny nijak miały się do rzeczywistych (w ostatniej chwili okazało się, że dodatkowo poza ceną podstawową ściągają ze mnie jeszcze jakąś opłatę dodatkową plus ubezpieczenie) to przy zwrocie pojazdu przyczepili się do jakichś głupot. Za pierwszym razem jakieś odpryski na zderzaku, za drugim jakąś rysę, która prawdopodobnie nie powstała z mojej winy i była już wcześniej. I weź tu się kłóć później z lokalnymi, którzy nagle zaczynają udawać, że nie znają angielskiego (przy wypożyczaniu jakoś znali...) i i tak ściągają Ci 100 euro z karty. Dlatego teraz wolę już polską firmę i organizację wszystkiego od podstaw, z jasno określonym kosztem całkowitym. Płacę te 5 tys. zł, ale mam już wszystko począwszy od hotel all inclusive, skończywszy na opiece przewodnika na motocyklu. Ale oczywiście, każda ma to co lubi. Jak ktoś chce może nawet ciągać ze sobą namiot i na tym przyoszczędzić :shock:
AdamM26
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13/3/2013, 15:39
Lokalizacja: łódź

Postprzez Artur_ » 22/3/2013, 15:52

Otóż to, jak kto woli. Ja nigdy żadnych nieprzyjemności w wypożyczalniach nie miałem, a jeździć z przewodnikiem nie lubię ;)
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez paulmoto » 17/4/2013, 02:56

Witam Ponownie
Minął już miesiąc od kąd wróciłem z teneryfy,więc postanowilem podzielić sie z wami paroma inf. a tym samym ze jescze jakis czas temu to ja sam ich potrzebowalem.

Ja osobiście byłem w miejscowości Costa Adeje -południe Teneryfy.
na miejscu znalazlem 2 wypożyczalnie
1.Rent a moto Topacio http://costa-adeje.costasur.com/sites/r ... index.html

2.Hobby Motor http://www.hobbymotor.es/

znalazlem jescze 3 wypozyczalnie ale w sieci i ona jest na północy wyspy http://www.moto-sol.de/de/adresse_kanaren/
z ta ostatnią można nawiązać kontakt w jezyku polskim z niejakim Jerzym acz kolwiek str www jest po niemiecku.
Z Jerzym mialem kontakt poprzez Emial ze wzgledu ze ja byłem na południu polecił mi wypożyczalnie TOPACIO i akurat z niej skorzstałem choć i tak byłem sprawdzić konkurencyjną,acz kolwiek nie mieli tam danego modelu którym bylem zainetresowany.
Co do samego wypozyczenia motocykla to wynajÄ…Å‚em BMW GSF 650 za cenÄ™ 85E za dobÄ™ od 9 do 9.
Minimum formalnośći 100E depozytu,kask w cenie i zapięcie.
Motocykl obejrzałem wskazujac pare zadrapań po czym pan z którym wypelnailem papiery poinformował mnie ze na rysy i małe zadrapania nikt nie bedzie zwracał uwagi bo to oczywiste ze są i bedzie coraz więcej, głównie chodziło o ewentualną glebę bądz połamane i uszkodzone częśći.
Co wiecej motocykl zarezerwowalem 2 dni wczesniej po czym gdy wychodziłem z hotelu tuz przed 9 czekał na mnie pan od Nich informując ze dowiezie mnie do wypożyczalni (miłe zaskoczenie) rówież przy zdawaniu moto, zostałem odwieziony do hotelu.
Po obejrzeniu motocykla zostal zwrocony mi depozyt - więc problemow nie było
MOGĘ SPOKOJNIE POLECIĆ
(jedyna rada jaka teraz przychodzi mi na myśl to proszę zwracać uwagę na istotne częśći motocyklowe tj.np hamulce-tarcze i klocki,ogumienie.
motocyklo są ciągle eksploatowane stad zuzywanie poszczególnych czesci zajmuje sporo mniej czasu niż to się dzieje w innych okolicznościach.
Co do samej teneryfy i tras tam polozonych to WARTO :)
POZDRAWIAM paulmoto
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê