Zobacz wÄ…tek - Pytanie czysto teoretyczne.
NAS Analytics TAG

Pytanie czysto teoretyczne.

Enduro, Cross
_________

Pytanie czysto teoretyczne.

Postprzez DYGI » 3/2/2013, 18:51

Witam kolegów mam pytanko jestem posiadaczem yz i mam maly problem , po okolo 10 minutach jazdy strasznie zaczynaja mnie napierd... nadgarstki mam 195cm wzrostu czy w związku z tym kupno takzwanych podwyzek kierownicy cos pomorze ? Czy moze macie jakies inne rady ....pozdrawiam

Formułuj temat jak należy. Piszesz o nadgarstkach to pisz w tytule o nadgarstkach.
Ostrzeżenie.
Edit: MJR128
DYGI
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14/4/2009, 06:51


Postprzez papek23 » 3/2/2013, 19:01

raczej nic Ci to nie pomoże ze powyższysz kierownice ;/ nie miałem z tym doczynienia ale mysle ze jak bys kupił stabilizator to powinno przestać
--->Klx 250 ---> CRF450R
papek23
Świeżak
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13/4/2011, 19:58
Lokalizacja: Skrudzina / Nowy SÄ…cz


Postprzez henio12323 » 3/2/2013, 19:04

czysto teoretycznie zapoznaj siÄ™ z regulaminem i pisz w odpowiednim miejscu - tematy podwieszone

skoro cie bolÄ… a nie smigasz od dawna masz 3 opcje :

- albo masz słabo wycwiczone nadgarstki
- albo masz złą technike jazdy
- albo masz źle ustawione moto

albo wszystkie 3 opcje na raz. podwyzszenia kierownicy pomagają, ale głownie chodzi o kręgosłup i ręce całe. bo na niskiej kierce musisz sie schylać a na wysokiej juz nie. zobacz ustawienie klamek moze masz za bardzo równolegle z ziemią, niektórzy dosyc mocno nawet ustawiają je w dół zeby nie wyginac nadgarstków nienaturalnie. no i kierki sie nie trzyma kurczywie mocno tylko z luzem :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Trax » 3/2/2013, 19:47

ja po pierwszych jazdach na pierwszym moto odkryłem że mam mięśnie o których istnieniu wcześniej nie miałem pojęcia :) - jeśli nic nie ćwiczysz to normalne że na początku będzie boleć tu i tam bo przy jeździe wykorzystujesz mięśnie które normalnie nie są tak obciążane - powinno minąć po tygodniu albo dwóch. druga sprawa staraj się przenieść ciężar ciała bardziej na nogi i trzymać się więcej nogami mniej rękoma - też miałem z tym problem na początku ale przyszło z czasem i bardzo poprawia komfort jazdy
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez henio12323 » 3/2/2013, 20:03

mam kolezanka jest wysportowana, gra w kosza, pływa biega itp itd. ma ktma exc 250 w 4T z amorem skrętu który prowadzi się bardzo przyjemnie. jeździ juz 2 sezony ( wczesniej miała mniejsze enduro ) i przez złą technike jazdy strasznie szybko się męczy. przy zwykłej jeździe po równym prostym lesie, bolą ją ręce nogi itp itd. wszystko przez złą technike jazdy. bo jak wspomniałem jest wysportowana pewnie bardziej niż ja. a ja jadac tak samo jak ona przez las mało co nie zasypiam :P także sama technika jazda, najlepsza pozycja za kierownicą i samo dostosowanie motocykla pod Ciebie daje na prawde bardzo duzo
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez kris514 » 3/2/2013, 20:28

A ja bym sprawdził kat nachylenia kiery(bo możliwe ze kierwnica ustawia nadgarstki na zewnątrz co jest uciążliwe)
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez MattQ » 4/2/2013, 21:25

Myśle że kris514 ma racje. Sprawdź ustawienie kiery. I tak jak pisał henio12323 nie trzyma się bardzo mocno kiery tylko z wyczuciem ja jak np jadę asfaltem że np. wyjeżdżam z pola na pole albo jadę przez jakąś miejscowość to praktycznie nie trzymam kiery ( z górki jadę bez trzymanki ) dodaję tylko na prostym asfalcie gazu a droga ręka leży i odpoczywa. Może siedzisz też jakoś za blisko kiery i masz w dziwnej pozycji ręce. Kolega tak miał. Siedział zbyt blisko kiery i po 3 wyjazdach spuchły mu nadgarstki właśnie. Musisz przejechać się tak jak ci podpowiadają nie trzymając się tak mocno rękoma tylko nogami i napisz czy widzisz różnice. :)
KTM SX 125 - JEST MOOOOC! <3
MattQ
Świeżak
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28/7/2012, 22:50
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez Bostorn » 4/2/2013, 23:50

kierownica swoją stroną, ale najwięcej krzywdy robi złe ustawienie, kiedy motocykl zamiast tłumic, bije w nadgarstki, to samo tyczy się złej regulacji tyłu i złj ostawy, kiedy zamiast pracowac zawias, pracują kolana i po 1-2 treningach pieką, bolą, a konczy sie na szpitalu bo zostały przeciążone, przemęczone i długie leczenie


grunt to dobrze wyregulowany zawias

a później kierownica i inne nastawienia, ale na ogół kierownice się ustawia pod siebie, jak ma długie ręce powinien kupic fat bara, bo te mniejsze kierki są dla osób z krótszymi rękami, a dłuższe będą się męczyły, zła pozycja będzie i niewygodnie się jeździło
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez hondacr1989 » 5/2/2013, 03:24

albo masz tak jak ja ze masz dyskopatie kręgosłupa i ci drętwieją :( nie no tez mam z tym problem ale to jak jade w teren po dłuższej przerwie potem jak jade na następny dzien jest juz ok kup se hantle 5kg i cwicz mięsnie zginacza nadgarstka proste cwiczenie jak but a duzo daje UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE: lub nachwytem tu masz pokazane http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#11
hondacr1989
Świeżak
 
Posty: 182
Dołączył(a): 30/10/2011, 21:43

Postprzez DYGI » 5/2/2013, 11:00

Witam dzieki za odpowiedz ma kiere fatbara poprobuje z nastawem innych kontow kierownicy moze cos zmieni dodam ze to tylko prawy nadgarstek mnie napierd... pozdrawiam
DYGI
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14/4/2009, 06:51

Postprzez zbyho222 » 5/2/2013, 11:04

Może miałeś kiedyś rękę złamaną i teu cię ten nadgarstek boli ?? Ja miałem kiedyś prawą nogę w kostce zmanała to było 9 lat temu, i teraz przy ostrym lataniu zaczyna boleć w tym miejscu a druga noga czy ręce nie bolą ;)
Honda Cr 250 2007
zbyho222
Świeżak
 
Posty: 462
Dołączył(a): 11/8/2010, 18:31

Postprzez Street4Fun » 5/2/2013, 11:19

Jeździsz może na snowboardzie, bądź dużo ćwiczysz, lub miałeś jakieś drobne upadki i lądowałeś na tym nadgarstku - to wszystko tłumaczy.
Ja mam ten sam problem od dawna, ale łagodzę sobie ból różnymi maściami i opaskami, w jakiś tam sposób łagodzi tą nieprzyjemność.
Ale bym jeszcze próbował przekręcić rolgaz do przodu, ponieważ masz pewnie go za bardzo przekręcony.
Avatar użytkownika
Street4Fun
Bywalec
 
Posty: 503
Dołączył(a): 16/9/2012, 09:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Postprzez kris514 » 5/2/2013, 11:33

A może kierownica krzywa
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Bostorn » 5/2/2013, 15:38

zacznij jeśc galaretki, nadgarstki strzykają, stawy itp? ni ma nic lepszego albo galaretki, albo glukozamina, dużo rzeczy testowałem, najtansza zabawa galaretki, ale nie lubie naturalnych, wolę smakowe, robisz pol litra, zalewasz do 2-4 kubeczków i codziennie po jednym przez 2 3 tygodnie i od razu jest różnica, nie strzykają stawy, kości nie trzeszczą itp


ból nadgarstka może byc spowodowany też wczesniejszą nie zaleczoną kontuzją, tutaj nastawy i regulacje nic nie pomogą niestety
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez DzidekSX » 5/2/2013, 16:48

Street4Fun napisał(a):Jeździsz może na snowboardzie, bądź dużo ćwiczysz, lub miałeś jakieś drobne upadki i lądowałeś na tym nadgarstku - to wszystko tłumaczy.

To nic nie tłumaczy bo ja robie wszystko to co napisałeś i dopiero zmiana techniki jazdy pomogła. Wiadomo, każdy człowiek inaczej reaguje na to ale nauczyłem się że dłonie powinny być w miare luźno a nie ściskać kierownicy z całych sił i wyłapywać najmniejsze drgania.. kwestia może być też za twardego zawieszenia z przodu
DzidekSX
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 28/9/2012, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Street4Fun » 5/2/2013, 17:07

No skoro go boli jeden nadgarstek, to nie jest też do końca przyczyna kiery i sposobu trzymania, hm ?
Ja kilka lat temu sobie łapę skasowałem na desce i do dzisiaj mam problemy z motocyklami, nawet nie wiadomo jakie ustawienie kiery, czy też rolgazu by mi nie pomogło, ból jest i jakoś go niweluje w swój sposób.
Niech chłopak wcina żelatynę, galaretki chyba każdy lubi ;)
Avatar użytkownika
Street4Fun
Bywalec
 
Posty: 503
Dołączył(a): 16/9/2012, 09:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Postprzez henio12323 » 5/2/2013, 18:25

ja bym zamiast wymyslac teorie i snowboardach itp skupił sie na moto - lewa ręka w zasadzie nie ma tyle pracy co prawa. prawą ciagle sie operuje gazem - ja mam enduro wiec dłuższy skok manetki co przy jeździe po torze konczysie podobnie - bolący prawy nadgarstek,. kwestia jest taka że jak łapie kierownice w normalnej pozycji a potem nagle chce odkręcic gaz do konca to musze nienaturalnie mocno wygiąc nadgarstek żeby odkręcic cały rolgaz do końca. byc moze też masz jakis problem z tym. np za luźne linki gazu, albo źle trzymasz gaz, za nisko łapiesz od razu manetke i jak potem dodajesz to pewnie wyginasz ręke w dół. to by wyjasniało sporo :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez DYGI » 5/2/2013, 18:40

Witam panowie może podpowiecie jak poprawnie ustawic rolgaz i kiere oraz klamki mam 193wzrostu i Yz 125 , widzialem kiedys taki poradnik moze ma ktos takowy ..pozdro
DYGI
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14/4/2009, 06:51

Postprzez henio12323 » 5/2/2013, 18:57

jest gdzies na scigaczu artykuł, kurowski wypowiada się co i jak. na YT tez jest troche materiału ;) niestety tak jak i ty jestem leniwy żeby poszukac

co do tego twoje dane i moto są kompletnie zbędne, nikt ci nie powie jak ustawić mając takie dane. to jest kwestia osobista, i zalezy od kazdego indywidualnie. poza tym jest mase czynników jak chociazby rodzaj kierownicy ( są rózne gięcia, wysokosci itp itd ) także szukaj w necie konkretnych porad jak trzymac ręce i jak ustawic kierownice żeby te rece trzymac odpowiednio. albo sam kombinuj z ustawieniami tak żeby Tobie było wygodnie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez kris514 » 5/2/2013, 19:32

A co ustawiać w rolgazie?? luz na lince musi być taki aby przy kręceniu kierą motor nie dodawał sobie gazu (i oczywiście jak najmniejszy),
manetki? ustawiasz poziomo po czym przeciągasz je powoli na dół aż będzie ci za nie wygodnie chwycić (jest różnica gdy siedzisz a stoisz)
kierownica? na pewno nie może być za bardzo do przodu gdyż jak to już wcześniej pisałem wyginasz nadgarstki na zewnątrz co jest bolesne

Dodatkowo aby zachować na dłużej manetki (oraz nadgarstki) polecił bym ci nie dokręcaj na maxa ich (podczas gleby się przestawia a nie złamią)
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Następna strona


Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê