Zobacz wątek - Opłata w Urzędzie Skarbowym
NAS Analytics TAG

Opłata w Urzędzie Skarbowym

Przepisy, prawo
_________

Opłata w Urzędzie Skarbowym

Postprzez pawul616 » 25/1/2013, 09:50

Witam wszystkich,
Mam pytanie w sprawię opłaty którą uiszcza się w US po kupnie pojazdu.
Mój brat rok temu kupił motocykl dokładnie w kwietniu 2012 ale niestety tak się potoczyło, że musiał wyjechać, a moto stało w garażu i teraz wrócił i chciałby go zarejestrować i mam pytanie czy jest możliwość jakaś uniknięcia kary?
Gdzieś usłyszałem, że wystarczy wysłać do urzędu listem kwotę i PCC3 czy jest to prawda?
Proszę o odpowiedzi bo mamy niezły mętlik.
Pozdrawiam
pawul616
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20/9/2012, 14:10
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie


Postprzez power_bit » 25/1/2013, 20:54

Co zrobić, jeśli termin nie został dotrzymany?

Niedopełnienie obowiązku złożenia deklaracji PCC-3 i zapłacenia podatku w ciągu 14 dni od daty nabycia pojazdu jest czynem zabronionym, który w większości przypadków (ze względu na wysokość kwoty nieuregulowanego podatku) kwalifikuje się jako wykroczenie skarbowe. Karą za popełnienie wykroczenia skarbowego jest grzywna, której wysokość w 2012 r. może się wahać od 150 do 30 000 zł. Grzywna może być też nałożona w formie mandatu karnego. W 2012 r. górną granicą wysokości takiego mandatu jest kwota 3 000 zł.

PozytywnÄ… informacjÄ… jest to, że sprawcy wykroczeÅ„ skarbowych mogÄ… uniknąć kary. W tym celu muszÄ… okazać skruchÄ™ poprzez wyrażenie tzw. „czynnego żalu”. Polega on na zawiadomieniu urzÄ™du skarbowego o popeÅ‚nieniu przez siebie czynu zabronionego i ujawnieniu przy tym wszystkich istotnych okolicznoÅ›ci tego czynu, w szczególnoÅ›ci wskazaniu osób współdziaÅ‚ajÄ…cych w jego popeÅ‚nieniu.

Zazwyczaj „czynny żal” jest skÅ‚adany na piÅ›mie wraz ze spóźnionÄ… deklaracjÄ… podatkowÄ….

Warunkiem skorzystania z „czynnego żalu” jest uiszczenie caÅ‚ej wymagalnej należnoÅ›ci publicznoprawnej uszczuplonej popeÅ‚nionym czynem zabronionym wraz z odsetkami. Zgodnie z prawem, podatnik musi tego dokonać w terminie okreÅ›lonym przez organ podatkowy, jednak w praktyce wiÄ™kszość osób reguluje zalegÅ‚Ä… należność jeszcze przed zÅ‚ożeniem „czynnego żalu”. Taka kolejność zaoszczÄ™dza podatnikowi późniejszych kontaktów z urzÄ™dem w celu uiszczenia zalegÅ‚ego podatku lub udokumentowania, że taka zapÅ‚ata nastÄ…piÅ‚a.

Należy pamiÄ™tać o tym, że „czynny żal” musi być zÅ‚ożony odpowiednio wczeÅ›nie, zanim jeszcze urzÄ…d skarbowy sam pozyska informacje o popeÅ‚nieniu przez podatnika wykroczenia skarbowego. W przeciwnym przypadku „czynny żal” bÄ™dzie bezskuteczny.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez Kaai » 27/1/2013, 14:21

ja zapłaciłem miesiąc po czasie, to mi tylko babka powiedziała, że jest po terminie ale nie było żadnych problemów, żadnego pisma też nie pisałem, tylko normalną opłatę 2% bodajże.
ale jednak rok czasu, to napisz tak jak power_bit radzi.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez sonycbr77 » 27/1/2013, 20:49

a kupiliscie go od osoby prywatnej czy np z komisu bo jezeli masz na to fakture to skarbowki nie placisz a nowej umowy sie nie da napisac?
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez maciek_85 » 27/1/2013, 22:58

Witam, może nie do końca, ale miałem podobną sytuację, tylko nie z moto a z mieszkaniem. Kupiłem mieszkanie, robiłem akty notarialne itd i po około roku przyszło mi pismo z US, że nie zapłaciłem jakiegoś tam podatku od ustalenia księgi czy coś takiego... w sumie to nawet mie wiedziałem, że mam to zapłacić. No i efekt był taki, że sam musiałem wypełnić dwa druki - jeden z podatkiem a drugi z odsetakmi od niezapłaconego podatku, oba opłacić i było po sprawie.
maciek_85
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24/12/2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê