Zobacz wątek - Stuki w silniku - pomóżcie
NAS Analytics TAG

Stuki w silniku - pomóżcie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Stuki w silniku - pomóżcie

Postprzez 1500power » 3/1/2013, 23:04

Witam wszystkich.
Posiadam Kawasaki VN 1500 z 92r. mega przeróbka na bobbera.Przebieg 20tyś. Silnik ma nowe łańcuchy rozrządu, uszczelniacze, pierścienie. Niedawno dopaliłem motocykl i z silnika po stronie sprzęgła(mokre) z silnika( nie cylindrów) co kilka sekund zaczęły dobiegać stuki a raczej zgrzyty/trzeszczenia trwające ok 1-2 sekund. Silnik wyłączyłem, zapaliłem ponownie - to samo.
Zaznaczę iż silnik nie tracił obrotów, nie tracił mocy i pracował bardzo równomiernie.
Czy ktoś ma pojęcie co może być przyczyną? Wydaje się jakby łożysko - jakie jest Wasze zdanie?
Dzięki za sugestie!
1500power
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/1/2013, 22:48
Lokalizacja: Krynica Górska


Postprzez kargulvmax » 4/1/2013, 16:08

Proponuje zapytac tego kto ten remont robił,cos jest żle złozone moze niedokrecone proponuje szukac a nie odpalac 10 kolegom i liczyc ze ktoś na słuch coś stwierdzi.Ten silnik to porażka remontowałem 5 szt i nie chce tego widziec na oczy.Pilnuj stanu oleju ,lej nawet litr więcej bo potrafi wciagnac ponad 3 litry/1tys.km i skonczysz z zatartym wałem
Carpe diem
kargulvmax
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 17/1/2006, 12:00
Lokalizacja: Gostyń Wlkp.


Postprzez fzr » 5/1/2013, 09:48

A nie ma żadnych luzów na łańcuszku? gdyby to były panewki, to by silnik równo nie pracował, ogólnie jeśli wina by była po stronie silnika, to o równiej pracy można zapomnieć. Ja bym celował w łańcuszek.
Avatar użytkownika
fzr
Bywalec
 
Posty: 504
Dołączył(a): 4/8/2012, 20:54
Lokalizacja: Parczew

Postprzez grunder » 6/1/2013, 20:24

VN z natury mają takei silniki że lubią sobie postukać, albo wałki i łańcuchy lub ukochany napinacz, a raczej jego sprężyna wyciągnięta.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê