Zobacz wÄ…tek - Kawasaki ZXR400 czy Honda CBR 400 OPINIE :)
NAS Analytics TAG

Kawasaki ZXR400 czy Honda CBR 400 OPINIE :)

Wywalac wszystko jak leci

Kawasaki ZXR400 czy Honda CBR 400 OPINIE :)

Postprzez Leser » 21/12/2012, 14:36

Witam.!

Otóż nadeszła pora zmienić motocykl z 125 na 400 ;)

Zainteresowały mnie dwa motocykle jakimi są Kawasaki ZXR400 oraz Honda CBR 400 Mówię od razu że miałem już styczność z większymi motocyklami niż 400 :)


Który motocykl polecacie ?

Chciał bym wiedziec opinie osób którzy mieli już styczność z tymi dwoma motocyklami :)


Również chciał bym się dowiedzieć zalety oraz wady tych dwóch motocykli :)


Pozdrawiam i Życzę w przyszłym Sezonie Szerokośći :) Lewa !
DLA WAS MOTOCYKLIÅšCI LEWA ORAZ SZEROKOÅšCI !
Avatar użytkownika
Leser
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/12/2012, 16:19
Lokalizacja: Połaniec


Postprzez Kaai » 21/12/2012, 14:57

a stać cię na sportową 400tkę?

Jeszcze jedno takie głupie pytanie i bardzo się rozgniewam

Black-Ghost
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez CiastuÅ› <3 » 21/12/2012, 15:07

Kaai ale tak na prawdę co Ciebie/Nas to interesuje, czy go na to stać? Skoro wybrał takie motocykle, to na pewno to przemyślał, więc nie czepiajmy się chłopaka.

Kolego. Musisz wiedzieć, że te o to motocykle są wielkimi egzotykami w Naszym nędznym kraju... Kolejną sprawą jest oczywiście wielka cena (skoro chcesz się wyróżniać, musisz sporo zapłacić), lecz większy problem może stać po stronie zamienników, części. Bardzo ciężko będzie ci coś znaleźć, gdyż mało kto Tym cudeńkiem jeździ u Nas. Jeśli takowego znajdziesz, i jeśli ma to być dobry egzemplarz, jeśli dużo zapłacisz to i tak możesz się potem na ten motocykl wkurzyć (ładnie pisząc). Oczywiście ma dużo zalet, jeśli ktoś kocha sportowe motory. Świetne osiągi, spore spalanie, awaryjność niczego sobie. Jeśli miałbym wybierać brałbym ZX4R'a z powodu takiego, iż jestem bardziej przekonany do stajni Kawasaki. W sumie zawiechę i heble ma wystarczające, może zawodowcom by lekko przeszkadzało, ale przeciętnej osobie na pewno nie. Tyle ode mnie :)
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI

Postprzez Leser » 21/12/2012, 17:31

Kaai napisał(a):a stać cię na sportową 400tkę?



Jak byś kolego nie zauważył to bym nawet się nie pytał o te motocykle :) Stać mnie więc po co się głupio pytasz :)




A czy Honda czasami nie jest mniej awaryjna niż kawasaki ?
Z tego co mi wiadomo to kawa strasznie się sypie ale czy to prawda to nie wiem ponieważ nie miałem styczności z Kawasaki :)
DLA WAS MOTOCYKLIÅšCI LEWA ORAZ SZEROKOÅšCI !
Avatar użytkownika
Leser
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/12/2012, 16:19
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez suchy558 » 21/12/2012, 19:01

nie chodzi o to czy stać Cię na zakup, tylko czy stać Cię na utrzymanie

tak z ciekawości znalazłeś już gdzieś te motocykle? czy tylko gdzieś tam słyszałeś, że takie istnieją? bo cbr400 na przykład widziałem na sprzedaż tylko raz ze dwa lata temu za 17k, więc wiesz
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Leser » 21/12/2012, 19:52

Tak dał mi polizać wydech wiesz...:D

A u nas są oby dwa takie Motocykle i się właśnie zastanawiam nad którymś z nich a utrzymanie nie jest problemem u mnie w rodzinie :)

Więc prosił bym doradę osób którzy widzieli te motocykle a nie takich właśnie użytkowników jak cJarek Bo Jarku twoja opinia nic mi nie dała do myślenia ;)
DLA WAS MOTOCYKLIÅšCI LEWA ORAZ SZEROKOÅšCI !
Avatar użytkownika
Leser
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/12/2012, 16:19
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez CiastuÅ› <3 » 21/12/2012, 19:59

Kurcze gościu. No cóż. Jak wszystkim wiadomo Kawasaki pękają ramy a w Honda jest nie do zajechania. Huehue. Bierz to co ci się podoba. Oba są wielkimi niewiadomymi, więc to to samo. Co jest w lepszym stanie i po sprawie :)
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI

Postprzez Black-Ghost » 21/12/2012, 20:08

Radzę się ogarnąć wszystkim userom!! Bo dzisiaj mam bojowy dzień! Co do tematu. Polecam ZXR 400 miałem styczność z tym motocyklem (aczkolwiek wydechu nie lizałem) I na pewno bardziej u nas popularny sprzęt niż cbr 400.
Ostatnio edytowano 23/12/2012, 13:06 przez Black-Ghost, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Leser » 21/12/2012, 21:08

Black-Ghost Właśnie takiej odpowiedzi szukałem :) A jeżeli chodzi ci o styczność z motocyklami to jeździłem na większych pojemnościach niż 400 ale chce kupić na jakieś 2-3 Sezony 400 a potem coś większego nie śpieszy mi się do dużych pojemności wolę na spokojnie wchodzić w życie coraz to większych pojemności:)

Z wyglądu bardziej podoba mi się właśnie CBR a z przyśpieszeniami to jak tam jest z tymi dwoma motocyklami ?:)
DLA WAS MOTOCYKLIÅšCI LEWA ORAZ SZEROKOÅšCI !
Avatar użytkownika
Leser
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/12/2012, 16:19
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez leff » 21/12/2012, 21:30

Leser napisał(a):Black-Ghost Właśnie takiej odpowiedzi szukałem :) A jeżeli chodzi ci o styczność z motocyklami to jeździłem na większych pojemnościach niż 400 ale chce kupić na jakieś 2-3 Sezony 400 a potem coś większego nie śpieszy mi się do dużych pojemności wolę na spokojnie wchodzić w życie coraz to większych pojemności:)

Z wyglądu bardziej podoba mi się właśnie CBR a z przyśpieszeniami to jak tam jest z tymi dwoma motocyklami ?:)


zdecyduj sie bo zaczynam podejrzewac, ze niezbyt grzeczne uwagi o lizaniu wydechu moga nie byc bezpodstawne
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Kaai » 21/12/2012, 22:48

nie ogarniam cię black ghost. twoja umiejętność dedukcji jest na poziomie przedszkolaka, tak więc spieszę z tłumaczeniem.

jak parę dni temu, ktoś zauważył koszt utrzymanej 400 (tam chyba była cbra) to okolice 13tyś? ale nie już o sam zakup chodzi, ale o części, jak się coś spapra, albo będzie ślizg. części na allegro nie ma tyle, co do gsa, jest trudniej dostać, i o to mi chodziło. czy przemyślałeś to.

//Black Ghost - przestań łamać regulamin. Jesteś modem, a nie znasz ortografii. Jak to w regulaminie jest zapisane, a bardziej to taka porada. Przepuszczaj swoje słowa przez worda, czy inny edytor tekstu, bo to jest wstyd!

//edit, a nie myślałeś o gpz500? też 'sportowy' części masa, tańszy, daje fun.
Ostatnio edytowano 22/12/2012, 19:46 przez Kaai, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Leser » 22/12/2012, 17:28

Chyba że ci o to chodzi a Kawasaki GS500F ? Części bardziej dostępne niż do tych 400 ?
DLA WAS MOTOCYKLIÅšCI LEWA ORAZ SZEROKOÅšCI !
Avatar użytkownika
Leser
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8/12/2012, 16:19
Lokalizacja: Połaniec

Postprzez Black-Ghost » 23/12/2012, 13:10

Leser napisał(a):Chyba że ci o to chodzi a Kawasaki GS500F ? Części bardziej dostępne niż do tych 400 ?


Kawasaki GS500F?? WTF? :roll: Oj coś czuje że ktoś wpadł po trolować.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Brekekeks » 23/12/2012, 13:23

Jak już jesteś zdecydowany na 400tkę to radziłbym Kawasaki, jest ich jednak w PL więcej niż tych Hond, więc lepiej z dostępnością używanych części. Chyba że masz spory budżet na ew naprawy, wtedy jednak brałbym Hondę, bo wbrew pozorom salon Ci każdą mechaniczną część ściągnie, kwestia tylko ceny i czasu. Najgorzej będziesz miał z ew naprawą plastików.

Krótko mówiąc - przy takich egzotykach nie patrz na to co kto mówi i bierz co Ci się bardziej podoba.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez dikinson » 23/12/2012, 19:15

Stado malkontentów opowiada pierdoły a motocykla żaden na oczy nie widział :lol:
Mam zxr400 od 2 sezonów,udało mi się kupić maszynę całą w oryginale za dobre pieniądze od użytkownika z mojekawasaki,oczywiście miała kilka kosmetycznych braków. Rocznik 1999 z Włoch jestem 2 właścicielem w Polsce przebieg 19k, oceniając po zużyciu podnóżków itp przebieg realny albo lekko kręcony."Nie ma części" klocki,regulator napięcia, uszczelniacze, plytki zaworowe,napęd ,filtry wszytko dostępne od ręki w sklepach i necie na drugi dzień.
Pozostałe części zawsze coś wisi na allegro skrzynie ,silniki itp bo nie ma na to popytu w Polsce, jedno mnie ciekawi czy każdy ze specjalistów wymienia owiewki co sezon? nawet jeśli to nikt normalny nie kupuje oryginalnych. Na ebay kupisz nowy komplecik od Chińczyka w cenie połamanych oryginałów na allegro nie wspominam o tym że możesz za 5 stówek kupić u nas torowe i pomalować.Jesteśmy w UE na niemieckim i brytyjskim ebay ma kupe czesci do tych moto wysylka kurierem pewnie ze 10 euro bez cla itp, w czym problem?
Od siebie dodam zxr400 genialna maszyna konstrukcyjnie przebija wszystkie smieszne cbr i inne z podobnych roczników,jak w zxrze montowali upside down i rame przestrzenna to honda chyba nie wiedziala jeszcze co to takiego :lol:
ZresztÄ… polecam poczytac artykuly w sieci na temat tego motocykla.
Jak jesteś bardzo zainteresowany to czekam na PW,planowałem zmiane sprzeta za pol roku ale moze sprzedam wczesniej.
Pozdro
dikinson
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27/9/2012, 12:40

Postprzez Throttle » 26/3/2013, 09:37

Rocznik 99, 19k przebiegu, kraj Włochy i ty mówisz że ten przebieg jest oryginalny albo "lekko kręcony" :lol: . Pokaż mi gdzie kupię owiewki torowe za 500zł :lol:. Za 500 zł to mogę dostać do twojej kawy co najwyżej kopie owiewki czołowej nie pomalowanej. A dodaj do tego jeszcze koszt malowania. Można sobie kupić owiewki chińskie też widzę z Ciebie ekspert. Miałeś styczność z tymi owiewkami że tak zachwalasz, montowałeś w jakimś motocyklu, przyjrzałeś się jak te malowanie wygląda z bliska czy tylko piszesz żeby pisać ?. Z jednym się z Tobą zgodzę Zxr 400 biję pod prawie każdym względem Cbr 400.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Postprzez Black-Ghost » 26/3/2013, 16:09

Thottle a patrzysz ty w ogóle na datę ostatniego postu? :evil:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez dikinson » 26/3/2013, 16:18

Przebieg można ocenić po wielu elementach eksplatacyjnych, wiem jak wyglądają podnóżki na maszynie z przebiegiem 50k a jak u mnie, silnik otwierany,kompresja jak w maszynie salonowej stan zaworów perfekcyjny, łańcuszek rozrządu oryginalny jeszcze ma mega zapas, itp. Napisałem że może być lekko kręcony na zegarku jest 20k wcale bym się nie zdziwił jakby cofneli przy imporcie z 20-30 na 8 z jakim przyjechał do Polski.
http://allegro.pl/owiewka-komplet-kawas ... 15744.html
http://allegro.pl/owiewka-komplet-kawas ... 13567.html
Niedawno wisilaly za 499,+ stówa u znajomego za malowanie,ewentualnie możesz okleić folią termokurczliwą za kilka groszy,też będzie wyglądało w porządku.
Skoro montaż,czyli nawiercenie kilku otworów,dopasowanie śrub i podkładek przekracza twoje zdolności intelektualne to nie pozostaje ci nic innego niż zakup nowych z Japonii za kilka tysiaków
Edit , pan trotell chciał sie odgryźć za to że śmiałem mieć inne zdanie w innym temacie,więc wygrzebał ten z archiwum :lol:
dikinson
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27/9/2012, 12:40

Następna strona


Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê