Zobacz wątek - Nauka jazdy na ścigu . drugie moto
NAS Analytics TAG

Nauka jazdy na ścigu . drugie moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Kaai » 28/11/2012, 20:16

Ściga się kupuję jak już masz technikę. Na ścigu techniki na ogół się nie uczy.
wrider napisał(a):Jeszce inni preferują powolne toczenie się pod budkę z lodami

pisząc to wywnioskowałem z tych słów, że właśnie zapie*dalasz 2 paki. bo jazda 30km/h gdzieś (ze względu na warunki czy coś innego) to 'zagrożenie'
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez wrider » 28/11/2012, 20:19

Kaai napisał(a):Ściga się kupuję jak już masz technikę. Na ścigu techniki na ogół się nie uczy.
wrider napisał(a):Jeszce inni preferują powolne toczenie się pod budkę z lodami

pisząc to wywnioskowałem z tych słów, że właśnie zapie*dalasz 2 paki. bo jazda 30km/h gdzieś (ze względu na warunki czy coś innego) to 'zagrożenie'


Napisałem ćwiczyć czyli pracować nad czymś co już się ma. A ja myślałem, że motocyklista uczy się całe życie. :wink:
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA


Postprzez Kaai » 28/11/2012, 20:48

No tak, moglibyśmy teraz dewagować na temat, jaką technikę musi już mieć. technika przeciwskrętu etc, ale to nie o tym temat, więc nie offtopujmy.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez wrider » 28/11/2012, 21:01

Kaai napisał(a):No tak, moglibyśmy teraz dewagować na temat, jaką technikę musi już mieć. technika przeciwskrętu etc, ale to nie o tym temat, więc nie offtopujmy.


Dokładnie... i nie ma się co tak spinać, że nie lubie lanserów to napisałem tylko co o nich sądzę. I tyle
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Kaai » 28/11/2012, 21:18

Ja kiedyś 'jechałem' chyba 20km/h na stację. bo w baku było sucho. wróciłem z uczelni już na rezerwie i zapomniałem zatankować, i potem musiałem czołgać się 3km na stację. i nie, to nie był lans, po prostu oszczędna jazda:D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez wrider » 28/11/2012, 21:33

Kaai napisał(a):Ja kiedyś 'jechałem' chyba 20km/h na stację. bo w baku było sucho. wróciłem z uczelni już na rezerwie i zapomniałem zatankować, i potem musiałem czołgać się 3km na stację. i nie, to nie był lans, po prostu oszczędna jazda:D


Rozumiem to jak najbardziej :shock:
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez SkoQ » 28/11/2012, 23:42

fincher, jesli masz 17 lat to Twoje posty są skrajnie nieobiektywne, bo jeśli w tym temacie zostanie przyznana Ci racja to bedzie oznaczać aprobatę do dalszych tego typu postępków. Nie zgadzasz się bo tak uważasz, tylko walczysz o to żebyśmy przytakiwali kiedy kazdy 17 latek będzie chciał kupić maszynę która ma niewiele mniej koni niż waży kilogramów. Brawo, sprzedawajmy jeszcze broń w sporzywczakach i będzie pięknie :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez theriddlen » 29/11/2012, 00:16

Akurat gdybyśmy sprzedawali broń w spożywczakach i każdy miał przy sobie coś, natychmiast zmalałaby przestępczość.
W USA, w stanach gdzie zniesiono pozwolenie noszenia przy sobie broni natychmiastowo wzrosła liczba przestępstw, szczególnie zabójstw. Gdyby taki Brevik postanowił poszaleć w Alabamie, tubylcy bardzo szybko rozprawili by się z nim.
Pamiętajmy, że przestępcy nigdy nie mieli dużego problemu ze nabyciem broni, rygorystyczna kontrola dostępu sprawia tylko, że praworządni obywatele nie mają możliwości samoobrony.

Musiałem, drażliwy temat ;)
SV 650
Avatar użytkownika
theriddlen
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 25/9/2012, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SkoQ » 29/11/2012, 00:40

Dobra podalem zły przykład. Ale masz 17 lat, masz A1 i to koniec jego możliwości, przepraszamy, i tym akcentem temat się kończy moim zdaniem.
Równie dobrze mogli byśmy wybierać ciężarówkę dla mnie, biorąc pod uwagę że przecież jeździłem samochodem, i wiem jak to działa umiem kręcić kierownicą, a to że nie mam kategorii C ? Przecież to moja sprawa, a jak będę jeździć rozsądnie to się może nikomu nic nie stanie.

Fincher
Także samemu po sobie mogę powiedzieć że moto takiego pokroju jak wymienione powyżej są do ogarnięcia przez osoby nie posiadające 30 lat doświadczenia

szczególnie że sam masz 4 lata doświadczenia i wsiadasz na moto z połowe większą mocą, to doradzasz koledze w swoim wieku z mniejszym doświadczeniem mocniejsze moto niż to na którym sam będziesz jeździć (o ile zrobisz prawko przed 13 stycznia)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez fincher » 29/11/2012, 16:38

Nie zrobię prawka przed 13 stycznia. Zrobię A2 i moto w papierach musi mieć 35kw.

Tyle zę 70KM w SV jest bardziej narowiste niż 98 w hornecie czy FZ6 - sam sprawdziłem.

W sumie to lepiej zakończyć ten temat bo jeżeli nie zna się człowieka na żywo to nie można na 100% dobrze doradzić.
A rozmowa czy dany moto nadaje się na 1 czy 2 sprzęt to temat do którego trzeba wrócić gdy spotkamy się przy stole z butelką odpowiedniego płynu i słoikiem ogórków kiszonych :)
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Black-Ghost » 29/11/2012, 18:17

Najpierw skończ 18 lat a potem myśl o trunkach i ogórkach.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez fincher » 29/11/2012, 20:21

A to ogórki są dozwolone w Twoim świecie od 18 roku życia?!?!?!

nie spamuj :evil:

senekkorzenna
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez madcap » 30/11/2012, 11:02

przestańcie tak demonizować małą sv-kę.

z autopsji
moja lepsza połowa po niecałym sezonie spędzonym na ybr-ce skutecznie zaczęła mnie podgryzać z sv-ki (teraz jest na całego przez nią użytkowana juz drugi sezon), w następstwie czego ybr-a musiał pójść w kraj a ja zanabyć kolejne o2o (xD).

btw.
w ubiegłym sezonie do dl-a przymierzyła mi się raz (pod moim nadzorem) ale ją przerósł fizycznie,
za to wiem, ze w tym sezonie nabiła mi na estusiu kilkadziesiąt kilometrów. sama się przyznała, włącznie z tym, ze trochę za wysoki dla niej (całe szczęście).

w temacie.
przychylam się cały czas do tego, ze doradzanie przez net nie znając osoby, jest głupim pomysłem.
więc asekuracyjnie lepiej jest zaniżać.
kolejne to wiek (pomijam aspekt prawny)
nie jest to regułą. jak dzieciak jeżdził wcześniej jakąś 125 to podstawowe ogarnięcie f4i też nie jest problemem (świadomie piszę o cbr-ce ze względu na liniowość oddawania mocy).
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości




na górê