Zobacz wÄ…tek - [S] Ninja 250 '86
NAS Analytics TAG

[S] Ninja 250 '86

Kupno, sprzedaż i zamiana pojazdów - dla tych, którzy nie lubią korzystać z http://gielda.scigacz.pl/ (ogłoszenia z gielda.scigacz.pl pojawiają się przy wszystkich artykułach w portalu Ścigacz.pl o pasujących do nich motocyklach)
_________

[S] Ninja 250 '86

Postprzez Brekekeks » 21/11/2012, 09:51

Witam! Mam do sprzedania moją Ninję 250 z roku 1986. Ninja jest po przekładce silnika (również z Ninjy 250, rocznik 1996). Świetny motocykl do nauki, szczególnie dla osób o niewielkich gabarytach. Na początku sezonu serwis motocyklowy odczynił przy nim trochę Voodoo, mianowicie:
-czyszczenie, uszczelnienie i synchronizacja gaźników
-wymiana przewodów paliwowych i filtra paliwa
-wymiana oleju i filtra (olej Fuchs Silkolene 10w40)
-naciągnięcie łańcucha
-wymiana opon (obecnie prawie nowe Continental ContiGo, przebieg to 2500 mil)
-wymiana łożyska główki ramy
-wyczyszczenie filtra powietrza
-wymiana oleju w lagach i uszczelniaczy
-wymiana płynu hamulcowego i chłodniczego

Na zakończenie sezonu zdjąłem owiewki, i okazało się, że od naszych cudownych polskich dróg śruby mocujące czachę postanowiły się ewakuować, przykręciłem nowe i użyłem tym razem kleju do gwintów. Nie robiłem posezonowego serwisu, więc na wiosnę wypadałoby wymienić olej, filtr i zrobić synchro gaźników, ew sprawdzić luzy zaworowe.

Co do przebiegu - nie wiem czy jest oryginalny, ja zrobiłem od kupna ok 2500 mil. Moge go przekręcić na jakąś określoną liczbę jeśli komuś tak pasuje.

Moc w dowodzie jest wbita 50KM, raczej na 100% taka nie jest, ale aby spełniał wymogi nowych przepisów, i był legalny na kat A2 trzeba by udać się na hamownię (chyba, że ktoś ma znajomych w wydziale komunikacji, wtedy te 2 koniki obniżą bez problemu:)

Plusy dodatnie tego moto:
-bardzo zrywny
-ekonomiczny (spalanie ok 3l/100km)
-wąski (jeszcze mi się nie zdarzyło abym na światłach nie startował z linii)
-lekki (waga ok 160kg na mokro)
-niski (przy moich 163cm wzrostu spokojnie obiema nogami sięgam ziemi)
-części są dostępne i dość tanie (pamiętać, aby nie szukać części po VIN, moto ma zmieniony silnik więc filtr oleju i powietrza jest inny, aczkolwiek nadal dostępny)
-wszystko działa (wbrew pozorom rzadkość)
-bardzo dobre hamulce (tarcza z tyłu, bardzo dobrze się dozuje, w przeciwieństwie do bębnów)
-praktycznie nowe gumy i klocki hamulcowe
-2 cylindry, dość mocny dół
-jedzie prosto, rama nie jest skrzywiona
-dobra bateria, nawet po długim okresie bez jazdy odpala bezproblemowo

Plusy ujemne:
-wygląd, moto nie należy do urodziwych, miało kilku właścicieli i wszyscy uczyli się na nim jeździć, owiewki są klejone, kierunki brzydkie, ryski na lakierze, nadłamana klamka sprzęgła itd, z lansu nici
-to 250, więc kosmicznych prędkości nie osiąga, 170km/h i dalej się męczy
-pęknięty jeden z uchwytów wydechu przy kolektorze, aż tak bardzo mi się tego nie chciało rozkręcać, a że nie pierdzi i uszczelki jeszcze nie wydmuchał to nie tykałem w obawie, że zepsuję.
-twarde siedzenie, w dłuższych trasach daje się we znaki, po 150km musiałem zrobić przerwę na rozprostowanie nóg
-mała dziurka w wydechu, tuż przed lewym tłumikiem

Cena 3300 zł do negocjacji (w granicach rozsądku), jako gratis dorzucam 2l oleju Motul 5100 10w40 i filtr powietrza oraz oryginalną instrukcję obsługi. Kontakt - 693 600 903
Na maila rzadko zaglądam, więc czas reakcji bywa różny.
Galeria zdjęć: http://s96.beta.photobucket.com/user/he ... rary/Ninja
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez Brekekeks » 14/4/2013, 19:56

Podbijam, ogłoszenie aktualne, w tym tygodniu jadę na serwis przedsezonowy, cena po serwisie 3500zł, do tego OC do końca roku i przegląd przedłużony do września. Moto po zimowaniu (bez przepalania) odpaliło bezproblemowo.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce




Powrót do Motocykle, skutery, quady - dodaj też ogłoszenie na gielda.scigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê