Zobacz wÄ…tek - Stop SATANIZMOWI! Uszanujmy KATOLICKIE UCZUCIA RELIGIJNE
NAS Analytics TAG

Stop SATANIZMOWI! Uszanujmy KATOLICKIE UCZUCIA RELIGIJNE

O wszystkim
_________

Postprzez SzpiceR » 18/6/2007, 16:05

Magik przeczytaj post wczesniej... pentagram ni oznacza wcale haseł typu "szatan" zło!! "jem koty" itd. :lol: ale cos w rodzaju innych zasad,anarchi rządz ludzkich nad tymi "swietymi" a nie jakies sekty itd. ja tez chodze do kosciola i wierze w Boga... pentagram nie wyklucza drugiego


a tu prosze fragment z wikipedii:

"Pentagram zwrócony jednym wierzchołkiem ku dołowi zwany jest Pentagramem Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Baphometha. Pentagram Baphometha przedstawia profanum - człowieczeństwo, odzwierciedla on wyższość żądz i emocji nad rozumem"
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk


Postprzez Thrillco » 18/6/2007, 16:26

Hej panowie i panie mocno wierzący i praktykujący...to ja mam inne pytanie skoro uważacie, że wasza wiara jest tą jedyną i słuszną i w ogóle.
Czy obchodzicie podczas wielkiejnocy smingus-dyngus?
Dlaczego Boże narodzenie jest w Grudniu skoro nie ma to nic wspólnego z datą narodzin Jezusa...pomijając fakt ,że...jak bóg może się narodzić?
A dożynki...a zaliż znacie, bo to obchodzone święto.

Może ktoś z praktykujących odpowie mi...dlaczego wasza wiara to właściwie miks wierzeń poganskich?
Kto powołał wasz kościół? Przecież apostołowie to byli normalni rybacy i normalni ludzie mający normalne rodziny.
Czy mam zadać więcej trudnych pytań?
Po co?
Co do tych komuchów co walczyli z kościołem...to za komuny wybudowano najwiecej kościołów.

Jak nie to może po prostu zakończcie ten do niczego nie prowadzacy temat-wzroku ślepemu i tak on nie przywróci.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok


Postprzez xatt » 18/6/2007, 16:57

Thrillco napisał(a):Hej panowie i panie mocno wierzący i praktykujący...to ja mam inne pytanie skoro uważacie, że wasza wiara jest tą jedyną i słuszną i w ogóle.
Czy obchodzicie podczas wielkiejnocy smingus-dyngus?
Dlaczego Boże narodzenie jest w Grudniu skoro nie ma to nic wspólnego z datą narodzin Jezusa...pomijając fakt ,że...jak bóg może się narodzić?
A dożynki...a zaliż znacie, bo to obchodzone święto.

Może ktoś z praktykujących odpowie mi...dlaczego wasza wiara to właściwie miks wierzeń poganskich?
Kto powołał wasz kościół? Przecież apostołowie to byli normalni rybacy i normalni ludzie mający normalne rodziny.
Czy mam zadać więcej trudnych pytań?
Po co?
Co do tych komuchów co walczyli z kościołem...to za komuny wybudowano najwiecej kościołów.

Jak nie to może po prostu zakończcie ten do niczego nie prowadzacy temat-wzroku ślepemu i tak on nie przywróci.


śmigus-dyngus, dożynki to zwyczaje, obrzędy - tu chodzi o tradycję i zwyczaj, Boże Narodzenie (25.12) to też nie jest dokładna data narodzin Zbawiciela, a raczej questia tradycji i uzgodnienia - Bóg oczywiście że nie może się narodzić bo zawsze był, jest i będzie ale tu chodzi o Jezusa - Syna Maryi, Którego Ona poczęła pod wpływem Ducha Świętego i porodziła w Betlejem.

Kościół gdy się kształtował rzeczywiście przejmował pewne daty z pogaństwa (np czas przesilenia zimowego - Noc Bożego Narodzenia, Wielkanoc - 1 niedziela po 1 wiosennej pełni księżyca, etc.) a to na zasadzie tzw. inkulturacji, po prostu by prawdy Wiary łatwiej ludziom się kojarzyły, i niczemu to nie przeszkadza, Dogmaty mogą wspaniale współistnieć z obrzędowością ludową (wspomniany np śmigus dyngus).

Kościół został powołany do życia przez Jezusa Chrystusa, który w Wieczerniku w Wielki Czwartek odprawił 1 Mszę Świętą - Ostatnia Wieczerza. Przy swoim Wniebowstąpieniu dał polecenie Uczniom - Apostołom: Idźcie i nauczajcie udzielając chrztu w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Moc do tego zadania otrzymali uczniowie w Dniu Pięćdziesiątnicy - Zesłanie Ducha Świętego. Od tamtej pory poszli w różne strony, zakładając pierwsze gminy chrześcijańskie, bardzo w tym się też udzielał Św. Paweł z Tarsu - nawrócony prześladowca Kościoła.
Jeśli chodzi o powoływanie uczniów Jezus nikogo nie zmuszał - i do Piotra i do Mateusza i do innych mówił: "jeśli chcesz...pójdź za Mną!" To samo mówi dziś: "jeśli chcesz..." Jeśli ktoś nie chce uwierzyć - nie musi! Wolność to najwspanialszy dar, jaki otrzymaliśmy od Boga, czyni on nas Bogu podobnymi, oczywiście w wolności swojej człowiek może Boga kochać a może Go i podeptać...
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez LukasBST » 18/6/2007, 17:09

"Wolność to najwspanialszy dar, jaki otrzymaliśmy od Boga" a jezeli ktos nie uznaje istnienia boga,to wtedy nie jest wg ciebie czlowiekiem wolnym?
Sracz 600
Avatar użytkownika
LukasBST
Świeżak
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8/4/2007, 10:04

Postprzez xatt » 18/6/2007, 17:17

niezależnie od uznawania Boga posiada się wolność. to podobnie jak można nie kochać swojej matki, a i tak ona będzie matką - bo urodziła! Można być wolnym nawet za kratami więzienia, a można być zniewolonym idąc po ulicy (nałogi, depresja czy inne zaburzenia psych.) Nikogo nie wolno nigdy potępiać za to czy jest wierzący czy nie, ważne by swój światopogląd umieć uzasadnić!
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez Gepard » 18/6/2007, 17:21

No to przeca uzasadniam.A w ogóle to jak nazwałem Cię debilem (sorry) to powinieneś mnie ucałować i dać mi jeść.Tak ? No to dawaj tu obiad ! CHOLERA ! I buzi !!!
*tak podobno każe chrześcijański zwyczaj !
Dobrze jest mieć zawsze przy sobie butelkę wódki na wypadek ukąszenia przez węża.W sumie to tak dla pewności można przy sobie nosić i węża ...
Avatar użytkownika
Gepard
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 19/12/2006, 11:39

Postprzez fajerstarter » 18/6/2007, 18:08

xatt,jestem pod wrazeniem i wielki szacuneka dla ciebie,pozdro
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Gepard » 18/6/2007, 18:13

fajerstarter napisał(a):xatt,jestem pod wrazeniem i wielki szacuneka dla ciebie,pozdro


A zrobicie sobie teraz laski ? :oops: :oops: :oops:
Dobrze jest mieć zawsze przy sobie butelkę wódki na wypadek ukąszenia przez węża.W sumie to tak dla pewności można przy sobie nosić i węża ...
Avatar użytkownika
Gepard
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 19/12/2006, 11:39

Postprzez kamp » 18/6/2007, 18:21

Hmmm co do pentagramu w takiej formie jaka ma SzpiceR na awatarze - to znak magiczny utożsamiany z szatanizmem, ale w prawdzie tylko do niego przyszyty i zmodyfikowany przez chrzesciaństwo wpisaniem imion Lilitch i Samael lub dodaniem głowy kozła. W rzeczywistości jest to jeden z znaków magii chaosu - w wolnym tłumaczeniu 'odwrócony przeciw człowiekowi'.

'Dobry' odpowiednik penagramu jest odwrocony w taki sposób, że na górze jest jedno ramię tzw. biały pentagram. Jest jednym z najpotężniejszych znaków magicznych białej magii. Oczywiście kościół wrzucił wszystko co mu zagrażało i czego nie rozumiał do jednego worka z podpisem 'satanizm' - przykre, ale prawdziwe. Kiedyś miałem okazje nawet oglądać program na Discowery. Tak jak sfastyka należała do ludzi z Indii i pojawiała się w wielu innych kulturach, a teraz jest symbolem faszyzmu i holokaustu.

[link do ciekawej publikacji na temat pentagramu]
http://www.teksty.gildia.pl/kormak/pentagram/pentagram
Bezmyślność zabija... innych.
Kawasaki ER-6F 2010 ->
Avatar użytkownika
kamp
Świeżak
 
Posty: 270
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez fajerstarter » 18/6/2007, 18:43

Gepard napisał(a):
fajerstarter napisał(a):xatt,jestem pod wrazeniem i wielki szacuneka dla ciebie,pozdro


A zrobicie sobie teraz laski ? :oops: :oops: :oops:

gepard jak chcesz to ty zaraz bedziesz mi robil
bo to twoje wypowiedzi podchodza pod homosexualne poglady
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez spazz » 18/6/2007, 18:44

chce wam sie te wszystkie pierdoly pisac?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez kami07 » 18/6/2007, 19:00

doczytalem ten temat do 5tej strony i nie wiem co dalej bo juz mi sie nie chce czytac. ale mam takÄ… pompe z tych wypowiedzi "anty" nie wiem dla czego jakos nie traktuje wypowiedzi o pedrylach i zydach powaznie buhahaha... ten temat jest lepszy niz Joke :P:P:P pozdro dla was za spoko humor hehe. you are the best :D :D
"jeśli wolność to narkotyk to jestem ćpunem"
Avatar użytkownika
kami07
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 21/9/2006, 19:44
Lokalizacja: Zamość

Postprzez robertsz » 18/6/2007, 19:03

Spazz miałem się właśnie też spytać. 8)
Przechodzicie z jednej skrajności w drugą, a ogólnie takie brednie że oczy bolą
I Decide who lives or die
Avatar użytkownika
robertsz
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4/6/2006, 18:56
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez siekson » 18/6/2007, 19:54

Poniewaz zrobil sie totalny offtop i nie chce mi sie kasowac postow w ktorych sie wzajemnie obrazacie postanowilem zblokowac temat.

Jak co niektorzy wiedza w ostatnich dniach odszedl jeden z nas. Chociaz dzis uszanujcie Jego pamiec
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na górê